Дипломске академске студије - МАСТЕР

· 68 · 48795
*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Дипломске академске студије - МАСТЕР
« послато: јануар 28, 2009, 11:40:41 пре подне »
Поштоване колеге,

Ова тема везана је за МАСТЕР студије. Свака сугустија, савет и критика је добродошла, зато не штедите ваше тастауре и питајте нас све што вас интересује. За почетак остављамо вам списак корисних линкова који ће вам помоћи да дођете до најбитнијих информација везаних за мастер студије.

    * Шема наставног плана   http://www.eknfak.ni.ac.rs/src/Nastavni-plan-MASTER-studija.php
    * Књига наставника и предмета   http://www.eknfak.ni.ac.rs/akreditacija/
    * Актуелности - распореди, овере, пријаве, ...   http://www.eknfak.ni.ac.rs/news.php?lang=src&area_id=1


Поздрав са Економског факултета
« Последња измена: јул 09, 2009, 01:59:25 поподне squirrel »

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #1 послато: фебруар 26, 2009, 01:09:25 поподне »
Поштоване колеге, на сајту факултета је постављен распоред (http://www.eknfak.ni.ac.rs/src/Termini-konsultacija-master.php) наставника по предметима као и термини консулатација за сваког наставника. Распоред можете наћи на страници са актуелностима (http://www.eknfak.ni.ac.rs/news.php?lang=src&area_id=1) , као и на страници "Студије" (http://www.eknfak.ni.ac.rs/src/Studije.php). Поздрав.
« Последња измена: јул 17, 2009, 06:57:54 пре подне squirrel »

*

Miša iz Daleka

  • *
  • Поруке: 5
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #2 послато: март 05, 2009, 06:46:44 поподне »
Evo pitanja: jel mogu ja sa osnovnim studijama Computer Science da upišem Master kod vas???

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #3 послато: март 06, 2009, 12:33:26 поподне »
Наравно да можете, стим што ћете бити у обавези да полажете пријемни испит. Детаљна обавештења можете добити на телефон 018/528-610 код стручног сарадника Миле Божић или на е-маил: mila.bozic@eknfak.ni.ac.rs

*

DARKO

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #4 послато: мај 06, 2009, 08:54:25 пре подне »
Молим Вас да ми дате одговор на питање: Који се предмети полажу за пријемни испит за мастер студије. смер - банкарство? Претражио сам цео website и не могу да нађем. Када ће бити расписан конкурс за 2009/2010? Хвала!

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #5 послато: мај 08, 2009, 12:57:36 поподне »
Молим Вас да ми дате одговор на питање: Који се предмети полажу за пријемни испит за мастер студије. смер - банкарство? Претражио сам цео website и не могу да нађем. Када ће бити расписан конкурс за 2009/2010? Хвала!
Постављене су нове стране које додатно описују распоред наставника по предметима и списак испита на пријемном испиту (http://www.eknfak.ni.ac.rs/src/Spisak-ispita-za-prijemni-ispit.php). Што се конкурса за 2009/2010 тиче, он ће бити расписан септембра. Поздрав.
« Последња измена: јул 17, 2009, 06:59:05 пре подне squirrel »

*

DARKO

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #6 послато: мај 12, 2009, 08:48:49 поподне »
Kолико се испита полаже за пријемни за мастер студије, 2 или 4? Да ли се могу негде наћи форме питања које обично буду на пријемном испиту у смислу да ли су то кратка питања или по 3 велика питања? Поздрав!

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #7 послато: мај 13, 2009, 06:37:47 пре подне »
Kолико се испита полаже за пријемни за мастер студије, 2 или 4? Да ли се могу негде наћи форме питања које обично буду на пријемном испиту у смислу да ли су то кратка питања или по 3 велика питања? Поздрав!
Полажу се два испита, с обзиром да је број кандидата по испиту углавном мали, начин полагања пријемног испита иде у договору са предметним професором и испит је најчешће усменог облика. Поздрав.

*

marija+

  • *
  • Поруке: 11
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #8 послато: мај 13, 2009, 10:03:37 пре подне »
pitanje: koliko je ispita potrebno za upisu u trecu godinu?
jos jedno: ja sam se upisala na fakuletet po starom programu ali sam drugu godinu upisala po boljonji. sada imam razlike u ispitima. rekli su mi da se jedan ispit priznaje u drugoj, a jedan u trecoj kao izborni prednet. da li mi se taj ispit, sto ce biti evidentiran u treceoj kao izborni, sada racuna prilikom upisa na trecu, kao broj? npr. ja sada imam iz druge 5 polozenih ispita i plus taj ispit i imam sest ispita za upis u trecu( ako je za uslov 6 ispita).

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #9 послато: мај 15, 2009, 10:27:43 пре подне »
Поштована колегинице Марија, још увек немам информацију о томе колико испита је потребно за упис у трећу годину, једино што сам сазнао је да вам се испит из треће године не рачуна за услов, већ само испити из прве и друге године. Поздрав.

*

marija+

  • *
  • Поруке: 11
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #10 послато: мај 16, 2009, 05:21:34 поподне »
hvala...

*

milosh

  • *
  • Поруке: 25
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #11 послато: јун 03, 2009, 10:51:19 поподне »
Interesuje me sa kojim sve fakultetima saradjuje ekonomaki fakultet u nisu sto se tice upisa master studija u inostranstvu????

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #12 послато: јун 22, 2009, 12:51:19 поподне »
Interesuje me sa kojim sve fakultetima saradjuje ekonomaki fakultet u nisu sto se tice upisa master studija u inostranstvu????

Ваше је да изаберете жељени факултет. Досад је Економски факултет признавао студентима 240 ЕСПБ бодова, и наши студенти су се без проблема уписивали на мастер студије у Америци, Француској, Италији, Шпанији, ...

*

Sanja

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #13 послато: јул 13, 2009, 12:31:25 пре подне »
Imam par pitanja...Zavrsavam privatni Poslovni fakultet i nastavila bih master ovde na drzavnom.Pa me interesuje sledece:
- Koje uslove bi trebalo da ispunjavam?
- Da li uopste mogu sa privatnog da upisem drzavni?
- Da li dajem neku ispitnu razliku?
- Da li polazem prijemni i postoji li neka zbirka sa potencijalnim pitanjima za prijemni?
- Kada se odrzava prijava i prijemni za skolsku 2009/2010.?
- Kada krecu predavanja za navedenu skolsku godinu?
Sve oko programa mastera i skolarine mi je jasno. Odgovore na pitanja koja sam postavila trazila sam po sajtu, ali su mi ili promakle informacije ili jos uvek nisu izbacene. Unapred zahvalna!

*

ZZZZ

  • *
  • Поруке: 4
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #14 послато: јул 13, 2009, 05:09:43 поподне »
Pozdrav! Imao bih jedno pitanje vezano sa nastavak studija na ovom fakultetu! Ja upravo zavrsavam poslovnu informatiku (3. god) ali master necu nastaviti na istom fakultetu. Video sam da mogu da nastavim u Subotici (na bilo kojem smeru uz razliku ispita) ali me zanima i ovaj fax! Interesuje me: DA LI JA MOGU DA NASTAVIM STUDIJE KOD VAS NAKON STO SAM ZAVRSIO OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE POSLOVNE INFORMATIKE (po sistemu 3+2)? Znam da se kod vas ide 4+1 pa zato i pitam. DA LI JA IKAKO MOGU DA NASTAVIM KOD VAS MEDJUNARODNI MENADZMENT ali tako da ne gubim godinu vec normalno da nastavim i da posle 5. god dobijem diplomu mastera? Da li bih mogao da nastavim kod vas tako sto bih normalno upisao 4. god na medjunarodnom menadzmentu (uz neku razliku ispita) pa zatim i 5. god mastera? Znam da mozda ne mogu zbog sistema po kojem sam poceo da studiram ali ja ipak pitam (ko pita taj ne skita hehe). Puno Vam hvala unapred na svakom odgovoru!!!