Дипломске академске студије - МАСТЕР

· 68 · 48842
*

mrmos

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #60 послато: новембар 30, 2010, 03:00:17 пре подне »
Hvala Vam na informaciji. Hteo bih da Vas pitam i da li se sa zavrsena 2 fakulteta; zavrsenim trogodisnjim osnovnim akad. studijama na Ekonomskom fakultetu u Subotici (180 ESPB) kao i zavrsenim cetvorogodisnjim osn. akad. studijama (240 ESPB) na (privatnom) Fakultetu za inzenjerski menadzment i ekonomiju (FIMEK, u sklopu Privredne Akademije Novi Sad) u Novom Sadu, mogu da upisem master program International Business Development na Ek. fakultetu u Nisu tako da budem oslobodjen polaganja predmeta iz 1. semestra pomenutih studija (s obzirom da na objavljenom konkursu pise da ce studenti sa zavrsenim cetvorogodisnjim ekonomskim fakultetom biti oslobodjeni ispita iz 1.semestra mastera)? Dakle, da li bi taj privatni fakultet bio klasifikovan i prihvacen kao ekonomski od strane Ek. fakulteta u Nisu prilikom upisa International Business Development programa?
Unapred zahvalan,
Mrmos

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #61 послато: новембар 30, 2010, 12:25:53 поподне »
Postoji pitanje da li je FIMEK dobio akreditaciju od strane Komisije za akreditaciju i da li je kao takav priznat od strane Univerziteta u Nisu.

Sto se tice oslobadjanja od ispita iz 1. semestra, jos uvek ne mogu nista da Vam odgovorim jer konkurs za IBD jos nije raspisan. U planu je drugacija organizacija ovog internacionalnog modula, sto znaci da ce se i uslovi promeniti.

*

mrmos

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #62 послато: новембар 30, 2010, 05:47:00 поподне »
Da, zvao sam referenta za master studije i saznao da nema nijedan interesent za medjunarodni IBD modul osim mene i moje devojke sto me je prilicno iznenadilo. Da li znate hoce li ovaj program opet zaziveti i sta se planira s njim, da li ce poceti da se realizuje u narednih godinu, dve dana?
Pozdrav

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #63 послато: децембар 02, 2010, 09:10:47 пре подне »
U planu je da modul IBD nudi mogucnost dobijanja 2 diplome. Ukoliko zelite da dobijete diplomu naseg fakulteta cena ce biti slicna onim sa ostalih modula. Ukoliko zelite diplomu francuskog fakulteta  Clermont moracete da jedan semestar odslusate kod njih i cena ce biti znatno veca. Dalja realizacija ovog modula zavisi iskljucivo od interesovanja studenata. S obzirom da mi ove godine imamo studente koji zavrsavaju IV godinu studija po Bolonji,nadam se da ce i zaintersovanost biti mnogo veca. U medjuvremenu, najbolje je da se za dalju realizaciju ovog modula raspitate i kod prodekana za nastavna pitanja doc. dr Igora Mladenovica, na telefon 018/528-603.

Pozdrav

*

srecko78

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #64 послато: децембар 25, 2010, 03:53:19 поподне »
zavrsavam fakultet za Menadzment u valjevu ( megatrend univerzitet), dipl.ekonomista 240 esp, smer menadzment, koji su uslovi upisa na master studije vaseg fakultet, zanima me neki slican smer. Da li moram polagati prijemni s'obzirom da je u pitanju menadzment?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #65 послато: децембар 27, 2010, 08:05:21 пре подне »
Укратко о сваком модулу мастер студија имате на следећој страници:
http://www.eknfak.ni.ac.rs/src/O-master-studijama.php

Што се полагања пријемног испита тиче, мораћете да полажете, јер није у питању државни економски факултет. А текст самог конкурса можете наћи такође на страни о мастер студијама:
http://www.eknfak.ni.ac.rs/src/Master-studije.php
http://www.eknfak.ni.ac.rs/dl/2010/0715_ms_konkurs.pdf

*

srecko78

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #66 послато: март 16, 2013, 01:39:53 поподне »
Postovani zavrsio sam fakuktet za poslovnu ekonomiju (megatrend Univerzitet). Mozete li mi reci koji su uslovi upisa na master studije

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #67 послато: март 18, 2013, 07:57:58 пре подне »
Postovani zavrsio sam fakuktet za poslovnu ekonomiju (megatrend Univerzitet). Mozete li mi reci koji su uslovi upisa na master studije

Mozete videti u Konkursu i Pravilnku spomenutom u gornjem postu.