Дипломске академске студије - МАСТЕР

· 68 · 48816
*

mily

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #15 послато: јул 23, 2009, 12:15:17 поподне »
Postovani, interesuje me ko ispituje neparne brojeve indexa iz Agrarnog menadzmenta u septembarskom ispitnom roku 2009? Hvala.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #16 послато: август 24, 2009, 01:02:04 поподне »
Imam par pitanja...Zavrsavam privatni Poslovni fakultet i nastavila bih master ovde na drzavnom.Pa me interesuje sledece:
- Koje uslove bi trebalo da ispunjavam?
- Da li uopste mogu sa privatnog da upisem drzavni?
- Da li dajem neku ispitnu razliku?
- Da li polazem prijemni i postoji li neka zbirka sa potencijalnim pitanjima za prijemni?
- Kada se odrzava prijava i prijemni za skolsku 2009/2010.?
- Kada krecu predavanja za navedenu skolsku godinu?
Sve oko programa mastera i skolarine mi je jasno. Odgovore na pitanja koja sam postavila trazila sam po sajtu, ali su mi ili promakle informacije ili jos uvek nisu izbacene. Unapred zahvalna!

- Koje uslove bi trebalo da ispunjavam?
Prvi uslov je da zavšavate četvorogodišnje studije.
- Da li uopste mogu sa privatnog da upisem drzavni?
Sa privatnog možete da upišete master studije.
- Da li dajem neku ispitnu razliku?
Razlike neme ali polažete prijemni ispit ako niste na nekom srodnom fakultetu na pr.mašinstvo, filozofija, učiteljski itd..
- Da li polazem prijemni i postoji li neka zbirka sa potencijalnim pitanjima za prijemni?
Zbirke nema, već se dogovarate sa predmetnim nastavnikom oko literature.
- Kada se odrzava prijava i prijemni za skolsku 2009/2010.?
Prijava i prijemni idu posle konkursa koji će biti u septembru, pratite sajt fakulteta, konkurs će biti objavljen.
- Kada krecu predavanja za navedenu skolsku godinu?
Predavanja za navedenu školsku godinu posle upisa nadam se u oktobru.
« Последња измена: август 24, 2009, 01:04:16 поподне squirrel »

*

ZZZZ

  • *
  • Поруке: 4
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #17 послато: август 27, 2009, 11:48:39 пре подне »
Jel moze biiiiiiiiiiiiiiiiiilo ko da odgovori na moja pitanja? Ne mora urednik foruma :p

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #18 послато: септембар 01, 2009, 10:39:52 пре подне »
Pozdrav! Imao bih jedno pitanje vezano sa nastavak studija na ovom fakultetu! Ja upravo zavrsavam poslovnu informatiku (3. god) ali master necu nastaviti na istom fakultetu. Video sam da mogu da nastavim u Subotici (na bilo kojem smeru uz razliku ispita) ali me zanima i ovaj fax! Interesuje me: DA LI JA MOGU DA NASTAVIM STUDIJE KOD VAS NAKON STO SAM ZAVRSIO OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE POSLOVNE INFORMATIKE (po sistemu 3+2)? Znam da se kod vas ide 4+1 pa zato i pitam. DA LI JA IKAKO MOGU DA NASTAVIM KOD VAS MEDJUNARODNI MENADZMENT ali tako da ne gubim godinu vec normalno da nastavim i da posle 5. god dobijem diplomu mastera? Da li bih mogao da nastavim kod vas tako sto bih normalno upisao 4. god na medjunarodnom menadzmentu (uz neku razliku ispita) pa zatim i 5. god mastera? Znam da mozda ne mogu zbog sistema po kojem sam poceo da studiram ali ja ipak pitam (ko pita taj ne skita hehe). Puno Vam hvala unapred na svakom odgovoru!!!

Поштовани, код нас једино можете уписати 3. годину студија по новом наставном плану и тако наставити студирање.

*

ZZZZ

  • *
  • Поруке: 4
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #19 послато: септембар 01, 2009, 04:14:06 поподне »
Squirrel-e, ali zasto onda u vasem cenovniku objavljenom ove godine stoji da oni koji dolaze sa trogodisnjih fakulteta treba da plate 10000 din. da bi dobili ocenu ispunjenosti uslova upisa na 4. god??? Ili su oni sastavili lazan cenovnik:) ili si ti (nadam se) pogresno odgovorio...Mozes li to nekako da proveris ponovo? Evo ti link tog cenovnika na kojem odmah negde pri vrhu pise to za 10000din i 4. god.
    http://www.eknfak.ni.ac.rs/dl/2009/cenovnik1.pdf

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #20 послато: септембар 03, 2009, 08:42:32 пре подне »
Squirrel-e, ali zasto onda u vasem cenovniku objavljenom ove godine stoji da oni koji dolaze sa trogodisnjih fakulteta treba da plate 10000 din. da bi dobili ocenu ispunjenosti uslova upisa na 4. god??? Ili su oni sastavili lazan cenovnik:) ili si ti (nadam se) pogresno odgovorio...Mozes li to nekako da proveris ponovo? Evo ti link tog cenovnika na kojem odmah negde pri vrhu pise to za 10000din i 4. god.
    http://www.eknfak.ni.ac.rs/dl/2009/cenovnik1.pdf

Поштовани, најбоље  да контактирате продекана за наставу проф. др Милоша Тодоровића на телефон 018/528-603 и објасните му Ваш случај. Одговор који сам ја добио је да могу да пређу једино студенти који су завршили неку вишу школу. Поздрав.

*

Leandra483

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #21 послато: септембар 13, 2009, 09:50:38 поподне »
Zdravo. :)
Htela bih da pitam nešto što mi već duže vreme predstavlja nedoumicu...
Interesuje me da li je tačno da sada studije traju 5 godina, ili 4 kao i ranije?
Uskoro krećem u prvu godinu (smer finansije, bankarstvo i osiguranje), i zanima me da li ću konkretno sa 4 završenih godina biti diplomirani ekonomista, ili tek nakon završetka 5. godine (master studija)?
Hvala unapred!

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #22 послато: септембар 14, 2009, 06:24:30 пре подне »
Zdravo. :)
Htela bih da pitam nešto što mi već duže vreme predstavlja nedoumicu...
Interesuje me da li je tačno da sada studije traju 5 godina, ili 4 kao i ranije?
Uskoro krećem u prvu godinu (smer finansije, bankarstvo i osiguranje), i zanima me da li ću konkretno sa 4 završenih godina biti diplomirani ekonomista, ili tek nakon završetka 5. godine (master studija)?
Hvala unapred!

Основне академске студије трају 4 година, и њиховим завршетком добијате диплому економисте. Завршетком дипломских академских студија-мастер добијате диплому дипломираног економисте.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #23 послато: септембар 25, 2009, 01:51:11 поподне »

Конкурс за упис на дипломске академске студије - мастер
можете преузети са следеће адресе:

http://www.eknfak.ni.ac.rs/dl/2009/0909_dr_konkurs.pdf

*

bokilica83

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #24 послато: октобар 07, 2009, 11:23:04 пре подне »
jedno pitanje: planiram da zamenim diplomu za master diplomu, jer sam studirala po starom programu, hoce li mi ta diploma biti priznata kao VII/2 stepen strucne spreme posle koje bih mogla da upisem doktorske studije, (inace prosek ocena mi je 7.73)? hvala. pozz

*

Stefansim

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #25 послато: октобар 10, 2009, 05:57:29 поподне »
Cao!Studiram na FABUS-u,sad sam druga godina...Zanima me,da li je moguce upisati master studije na ekonomskom u Nisu,i kako to ide???Hvala unapred!

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #26 послато: октобар 15, 2009, 06:40:23 пре подне »
jedno pitanje: planiram da zamenim diplomu za master diplomu, jer sam studirala po starom programu, hoce li mi ta diploma biti priznata kao VII/2 stepen strucne spreme posle koje bih mogla da upisem doktorske studije, (inace prosek ocena mi je 7.73)? hvala. pozz

VII/2 степен по новом систему више не постоји. Иначе по старом систему тај степен је био у рангу магистратуре, што ви никако не можете добити са дипломом дипломираног економисте. Што се уписа на докторске студије, услове конкурса имате на нашем сајту.

Cao!Studiram na FABUS-u,sad sam druga godina...Zanima me,da li je moguce upisati master studije na ekonomskom u Nisu,i kako to ide???Hvala unapred!

На Економском факултету у Нишу систем студија је на принципу 4+1  (4 година основних академских студија + 1 година мастер студија).

Уколико на ФАБУСу похађате основне академске студије (у трајању од 3 године), код нас можете једино уписати 4. годину основних академских студија. Уколико похађате струковне студије, онда нисте у могућности да се упишете на наш факултет.

*

alex

  • *
  • Поруке: 7
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #27 послато: октобар 15, 2009, 09:15:44 пре подне »
Национални оквир квалификација Србије
 
http://nsvo.etf.rs/, pod Nacionalni okvir kvalifikacija .. obavezno pogledajte




*

fidel*

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #28 послато: октобар 24, 2009, 09:39:37 пре подне »
imam jedno pitanje koje me muci u poslednje vreme i nisam ni sa kim mogao to da razjasnim jer svi govore razlicito. i nadam se da cete mi vi dati odgovor. upisao sam cetvrtu godinu po starom programu i nije mi jasno da li nakon zavrsene cetvrte ja dobijam master diplomu ili bih morao da upisem i petu godinu da bih mogao da dobijem tu master diplomu? hvala...

*

ZZZZ

  • *
  • Поруке: 4
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #29 послато: октобар 30, 2009, 07:17:07 поподне »
Posle 4. godine studija po starom programu dobices zvanje DIPLOMIRANI EKONOMISTA, a zatim upisujes petu godinu master studija da bi potom tvoje zvanje bilo DIPLOMIRANI EKONOMISTA - MASTER. razlika izmedju tebe i nas koji idemo po novom programu je u tome sto ti posle 4 god. dobijes titulu diplomiranog ekonomiste a mi samo ekonomiste (sto je u istom rangu kao i tvoja diploma bez obzira na to sto si ti diplomirani). Ako zelis da budes DIPLOMIRANI po novom zakonu, a to je i jedini nacin da ti se ta kvalifikacija uvazi kao takva, MORAS da upises master. Nadam se da ti je sad jasnije. Srecno i skupljaj 10-ke hehe