Pitanje za squirrel-a!

· 1157 · 402132
*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #330 послато: август 20, 2012, 11:40:18 пре подне »
Molim hitan odgovor...2010 godine prebacila sam se sa ekonomskog na drugi fakultet, tada sam placala skolarinu i bila na drugoj godini koju sam vec jednom bila obnovila...zanima me da li sada od oktobra mogu ponovo da se vratim na ekonomski...da nastavim na drugoj i naravno da platim obnovu i koliko bi ta obnova iznosila, da li moze na rate?

Mozete, ukoliko se niste ispisali sa fakulteta. Nadoknada za obnovu godine iznosi 40.000 i moze se platiti u vise rata.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #331 послато: август 20, 2012, 11:42:03 пре подне »
jel tacno da ne moze da se upise godina ako se ne da bar jedan jezik iz predhodne?
npr, sad da bih upisala cetvrtu moram da dam jedan ruski?
vec sam polozila ruski I i II

Nije tacno.

da li se lista upisanih na budzet sastavlja pre ili posle Oktobra I?

Da.

Squirrel, samo da pitam, kako je moguce da je uslov za budzet skolske 2010/2011 bio 46 bodova, a da su se racunali ispiti iz 2008/2009 + 2009/2010??? To znaci da su se studentima koji su obnovili racunali ukupni ispiti iz odredjene godine, zar ne? Da li ce i sada biti tako? Takodje mislim da stvarno nije fer da se na ovom fakultetu nagradjuje NERAD, pa da oni koji su obnovili godinu i dali samo jedan ili ni jedan ispit dobiju sansu da iz obnovljene predju na budzet, jer lagano mogu da skupe 46 poena, a neko ko je polozio primer 4 ispita i obnovio bude omalovazen! Ako vec iz obnovljene ne moze na budzet, neka to vazi za sve! Razliciti su razlozi za obnovu, pa ne treba odmah pomisliti najgore! To je samo neko moje misljenje, neka komentarisu i ostali, bas me zanima.

Za upis na budzet racunaju se samo ispiti polozeni u toku tekuce skolske godine (ne sabiraju se kao sto si ti navela)

*

zara

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #332 послато: август 20, 2012, 12:18:00 поподне »
Ok, hvala na odgovoru..zanima me jos nesto..Da li mogu sada u zimskom semestru da polazem ispite iz letnjeg semestra s obzirom da sam obnovila godinu i sva ta predavanja vec odslusala?!

*

nepoznata

  • ***
  • Поруке: 217
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #333 послато: август 20, 2012, 07:29:41 поподне »
Ok, hvala na odgovoru..zanima me jos nesto..Da li mogu sada u zimskom semestru da polazem ispite iz letnjeg semestra s obzirom da sam obnovila godinu i sva ta predavanja vec odslusala?!
Mozes

*

BogY91

  • *
  • Поруке: 76
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #334 послато: август 20, 2012, 11:30:13 поподне »
2010/11 sam upisao prvu godinu, ali nisam uhvatio uslov ni obnovio godinu, tako da sam pauzirao ovu.
Da li mogu 2012/13 da obnovim prvu god??

*

Milena@JLJ

  • *
  • Поруке: 94
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #335 послато: август 21, 2012, 02:38:26 поподне »
pa pre ili posle Oktobra I? :D

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #336 послато: август 21, 2012, 03:21:41 поподне »
naravno da je posle Oktobra 1...

*

mariya

  • *
  • Поруке: 4
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #337 послато: август 21, 2012, 08:57:40 поподне »
squirrel da li je moguce da se vrati kao i prethodnih godina za nas koji smo obnovili godinu da bude prosla godina i sadasnja=37 ESPB a ne cista npr prva i jos 30 iz druge...unapred hvala

*

Jelenica

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #338 послато: август 22, 2012, 09:57:25 пре подне »
Slazem se sa koleginicom i predlazem da se vrati racunanje ukupnih ispita za budzet a ne samo iz tekuce! Sto da neko ko je obnovio ne dobije sansu da se rangira, bar medju zadnjima?? Nek se oduzmu samo bodovi za duzinu studija..Obnovio pa sta!! Ako je iskoristio da ocisti godinu zar trud ne treba nagraditi? A ne da neki kalkulisu cele godine sta ce da prenesu pa onda nekako nakupe bodove!Pa naravno da na kraju napamet nauce ispit koji su cetri puta pali.. Poktenite malo i to pitanje,uostalom tako je vec bilo 09

i kakav je uslov za upis trece za one koji su obnovili drugu ?
« Последња измена: август 24, 2012, 12:39:46 пре подне Jelenica »

*

nepoznata

  • ***
  • Поруке: 217
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #339 послато: август 24, 2012, 10:15:00 пре подне »
Veverice razjasni mi nesto.Studenti koji su ove godine odslusali sva predavanja, od oktobra su apsolventi.Kada treba da se plati ta obnova 4-te godine?Sad oktobra prilikom overe semsetra ili tamo marta zbog apsolventskog staza.I jel to vazi samo za samofinansirajuce?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #340 послато: август 24, 2012, 01:04:16 поподне »
Veverice razjasni mi nesto.Studenti koji su ove godine odslusali sva predavanja, od oktobra su apsolventi.Kada treba da se plati ta obnova 4-te godine?Sad oktobra prilikom overe semsetra ili tamo marta zbog apsolventskog staza.I jel to vazi samo za samofinansirajuce?

Po Bolonji, vise ne postoji status "apsolvent". Svi su u obavezi da overavaju i upisuju semestar, sve dok ne zavrse fakultet. Studenti, nakon odslusane IV godine, zadravaju prava i obaveze narednih 6 meseci. Sto u prevodu znaci, da 1. semestar mogu da ostanu na budzetu, vec naredni mora da se plati.

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #341 послато: август 24, 2012, 05:40:27 поподне »
Dakle kad odslusamo predavanja cetvrte godine kao budzetski studenti,ispada opet overavamo sedmi semestar!? I tad placamo 40 000? I posle naredni semestar jos 40000? Ili samo jednom 40 000 za celu godinu?
Pitam, jer je meni u interesu da se cele(obnovljene cetvrte) godine vodim kao upisana na fakultet...
« Последња измена: август 24, 2012, 05:42:53 поподне Miljanas »

*

Gaga

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #342 послато: август 25, 2012, 12:53:30 пре подне »
Cao Squirrel! Da li bi mogao da mi razjasnis sledece, obnovila sam drugu godinu 2011/12 iz nekih privatnih razloga, a zamrzavanje su mi odbili jos aprila, prvu sam ocistila u roku sa prosekom 9,90 i drugu takodje sad u obnovi. Posto sam obnovila sa 5 zaostalih ispita, za trecu necu moci na budzet ali za cetvrtu mogu, to sve znam. Interesuje me da li u cetvrtoj ako budem na budzetu moci da konkurisem za stipendiju? Da li uopste mogu da povratim sva svoja prava ili sam izgubila sve, bez obzira sto imam super prosek? Postoji li neka molba fakultetu s obzirom da imam jako visok ukupan prosek, nesto tako? Isto me muci i master, jel cu moci ja da ga upisem i koliko bodova gubim zbog ove jedne obnove, kako ce to da se tretira? Molim te da mi razjasnis, pala sam u ocaj.. :(  hvala ti puno unapred...

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #343 послато: август 25, 2012, 08:31:04 пре подне »
Dakle kad odslusamo predavanja cetvrte godine kao budzetski studenti,ispada opet overavamo sedmi semestar!? I tad placamo 40 000? I posle naredni semestar jos 40000? Ili samo jednom 40 000 za celu godinu?
Pitam, jer je meni u interesu da se cele(obnovljene cetvrte) godine vodim kao upisana na fakultet...

Prosle godine, studenti su zadrzavali svoja prava jos godinu dana nakon odslusane IV godine. Prema Zakonu o Visokom obrazovanju od ove godine je to smanjeno na 6 meseci (ukoliko opet ne promene). Sto znaci da budzetski studenti nisu placali nikakvu nadoknadu  za obnovu godine. Za ovu godinu nisam siguran, moracemo da sacekamo oktobar. Inace, ni samof. studenti nisu placali pun iznos, mislim da je bilo oko 10.000 koliko se secam.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #344 послато: август 25, 2012, 10:21:11 пре подне »
Cao Squirrel! Da li bi mogao da mi razjasnis sledece, obnovila sam drugu godinu 2011/12 iz nekih privatnih razloga, a zamrzavanje su mi odbili jos aprila, prvu sam ocistila u roku sa prosekom 9,90 i drugu takodje sad u obnovi. Posto sam obnovila sa 5 zaostalih ispita, za trecu necu moci na budzet ali za cetvrtu mogu, to sve znam. Interesuje me da li u cetvrtoj ako budem na budzetu moci da konkurisem za stipendiju? Da li uopste mogu da povratim sva svoja prava ili sam izgubila sve, bez obzira sto imam super prosek? Postoji li neka molba fakultetu s obzirom da imam jako visok ukupan prosek, nesto tako? Isto me muci i master, jel cu moci ja da ga upisem i koliko bodova gubim zbog ove jedne obnove, kako ce to da se tretira? Molim te da mi razjasnis, pala sam u ocaj.. :(  hvala ti puno unapred...

Studentsku stipendiju ne dodeljuje fakulltet, niti ima uticaja oko toga ko ce je dobiti. Inace, prelaskom na budzet ti imas sva prava kao i ostali studenti. Ono sto bi mogla da uradis, je da prilikom konkursa za stipendiju dostavis i uverenje da si bila u stanju mirovanja, kako bilakse ostvarila svoja prava.

Sto se master studija tice, tu godine studiranja nemaju uticaj, vec samo prosek. Studenti koji su zavrsili drzavne ekonomske fakultetu se rangiraju prema proseku, dok studenti sa privatnih moraju da polazu prijemni ispit.