Основне академске студије

· 2393 · 658528
*

Faraday

  • ****
  • Поруке: 427
    • Facebook
Одг: Основне академске студије
« Одговор #750 послато: август 26, 2010, 06:53:07 поподне »
A i meni su na evidenciji rekli da je uslov za samofinansirajuce 8 ispita, pa sta je bre ovo em se placa em nikakvih olaksanja, ocigledno je da se ovde rad ne vrednuje isto, budzetski ce na kraju i sa 6 ispita da zadrze budzet a neko ko je samofinansirajuci ima da se muci, da polozi 7 i da ne predje na budzet.
Ja kolko sam razumeo izmenu zakona, svi koji skupe 48 upadaju na jedinstvenu listu i onda se rangiraju po ostalim uslovima, a cuo sam da je tako sada i na drugim fakultetima, ali ne i kod nas. Ostaje nam da cekamo kraj septembra da fakultet protumaci zakon pa da vidimo na cemu smo.

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Основне академске студије
« Одговор #751 послато: август 26, 2010, 06:54:45 поподне »
Budzetske studente rangiraju po uspehu i broju polozenih ispita...tako da su u slicnoj situaciji kao i samofinansirajuci...nece moci da ostanu na budzetu svi... A i bilo bi lepo kad bi nam neko s fakulteta objasnio o cemu se radi...ovako samo nagadjamo.

*

luna

  • ***
  • Поруке: 207
Одг: Основне академске студије
« Одговор #752 послато: август 26, 2010, 06:58:12 поподне »
Ja sam razumela taj zakon isto kao Faraday....,samo jel sigurno da sa 5 ispita i 2  seminarska imas uslov za II ?

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Основне академске студије
« Одговор #753 послато: август 26, 2010, 07:46:47 поподне »
Ma vise nista nije sigurno...izgleda dok ne dodje oktobar, necemo nista da znamo...tako je to na nasem fakultetu...

*

milica84

  • *
  • Поруке: 5
Одг: Основне академске студије
« Одговор #754 послато: август 27, 2010, 11:23:49 пре подне »
Od koga da dobijem informaciju koje lekcije idu za engleski 2 po starom programu, a da to bude skoro jer je ispit  za nedelju dana :)?

*

Sanja*

Одг: Основне академске студије
« Одговор #755 послато: август 28, 2010, 09:21:49 пре подне »
Izgleda da je bolje da se ne oslanjamo ni na fakultet, a još manje na zakon - očisti lepo celu godinu i miran si. :(
Stvarno nema smisla... izgleda kao da kriju pravu istinu o tom novom zakonu! Zašto mi ne možemo da znamo detaljno nešto što se najviše tiče nas?  >:(

*

milica84

  • *
  • Поруке: 5
Одг: Основне академске студије
« Одговор #756 послато: август 28, 2010, 09:49:21 пре подне »
Od koga da dobijem informaciju koje lekcije idu za engleski 2 po starom programu, a da to bude skoro jer je ispit  za nedelju dana :)?

*

kalasnjikov

  • *
  • Поруке: 9
Одг: Основне академске студије
« Одговор #757 послато: август 28, 2010, 03:45:46 поподне »
Pitanje za Squirrel-a: Trenutno sam 1. godina i budzetski student. Koliko je potrebno bodova da imam da bih ostao na budzetu? I da li se racuna i oktobar 2 ili on samo sluzi za ciscenje godine? I da li je bitno koji su ispiti polozeni??

*

kalasnjikov

  • *
  • Поруке: 9
Одг: Основне академске студије
« Одговор #758 послато: септембар 02, 2010, 04:18:11 поподне »
SQUIRRELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

*

Andjelina90

Одг: Основне академске студије
« Одговор #759 послато: септембар 02, 2010, 10:12:58 поподне »
Mene isto interesuje da li ce da bude oktobar 2 i da li ce moci tad da se uhvati uslov za samofinansirajuce studente?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #760 послато: септембар 07, 2010, 07:27:37 пре подне »
Након измена Закона о високом школству, смањен је услов за упис наредне године на 48 ЕСПБ. Што у складу са нашим наставним планом значи да је студенту неопходно да положи 7 испита (по 7 ЕСПБ). Што се тиче формирања ранг листе буџетских и самофинансирајућих студената и начина на који ће се она формирати, немам тачну информацију, јер су преговори још увек у току и чека се на одређеније тумачење Закона. Оно што је засад сигурно је да се закључно са октобарском испитним роком мора дефинисати статус студента (буџет-самофинансирање).

*

vladimir

  • *
  • Поруке: 42
Одг: Основне академске студије
« Одговор #761 послато: септембар 07, 2010, 01:02:01 поподне »
Pitanje za Squirrel-a: Sta ce biti sa nama studentima druge godine koji smo u decembru prosle godine prisilno morali da predjemo sa starog programa na bolonju? Tada nam je za uslov falio jedan ispit i pored toga sto smo pisali molbe da ostanemo na starom programu, molbe su odbijene. A sada nam je potrebno za sticanje uslova trece godine pet i vise ispita, posto nam se po tri i vise ispita koje smo polozili priznaju tek u trecoj i cetvrtoj godini, ali nam se ti ispiti neracunaju sada za hvatanje uslova trece godine.

*

kalasnjikov

  • *
  • Поруке: 9
Одг: Основне академске студије
« Одговор #762 послато: септембар 07, 2010, 05:54:50 поподне »
Pitanje za Squirrel-a: A da li ce mozda i ove godine da se ostaje na budzetu sa 6 data ispita i 2 seminarska rada???

*

Sundjer Bob

  • **
  • Поруке: 113
Одг: Основне академске студије
« Одговор #763 послато: септембар 07, 2010, 07:02:44 поподне »
@kalasnjikov: Je l' mi se cini, ili on tebe ignorise? xD A mnoge od nas to interesuje...

*

caka8

  • *
  • Поруке: 13
Одг: Основне академске студије
« Одговор #764 послато: септембар 07, 2010, 07:14:41 поподне »
squirrel prosle godine sam obnovila prvu godinu kao budzetski student...sada bih trebala da upisem drugu pa me zanima jel ovo za 48 espb vazi i za nas i da li cu zadrzati budzet ?...jer kada sam prosle godine obnovila dobila sam informaciju na evidenciji da ostajem na budzetu ako ocistim prvu godinu bez obzira sto sam je obnovila...