Основне академске студије

· 2393 · 663260
*

kalasnjikov

  • *
  • Поруке: 9
Одг: Основне академске студије
« Одговор #765 послато: септембар 08, 2010, 06:04:18 поподне »
@Sundjer Bob: Mnogo me kulira veverica....ne verujem....

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #766 послато: септембар 09, 2010, 09:37:52 пре подне »
Pitanje za Squirrel-a: A da li ce mozda i ove godine da se ostaje na budzetu sa 6 data ispita i 2 seminarska rada???

6 испита * 7 ЕСПБ = 42 ЕСПБ
2 семинарска * 2 ЕСПБ  = 4  ЕСПБ

УКУПНО = 46 ЕСПБ

Шта ту није јасно, за услов у октобру је потребно 48 ЕСПБ.

Да ли ће бити касније одобрен упис и са 46 ЕСПБ, не знам, све док се заванично не донесе таква одлука. А то ће бити након октабрског испитног рока.

*

Marko 90

  • ***
  • Поруке: 222
  • Zivot je samo kap rose na lotosovom cvetu...
Одг: Основне академске студије
« Одговор #767 послато: септембар 09, 2010, 01:35:56 поподне »
Squirrel pitanje za tebe ??? :-)

Prva sam godina , samofinansirajuci sam student , dao sam evo svih 8 ispita i 2 semin i imam prosek 8 . Da li mi to garantuje prelaz na budzet , i kad se i kome podnosi ta molba za prelaz ???

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #768 послато: септембар 09, 2010, 01:39:29 поподне »
Nakon sednice NNVa, sledećeg četvrtka, znaće se kriterijumi za upis studenata i pravila za kreiranje rang liste za prelazak na budžet.

*

Marko 90

  • ***
  • Поруке: 222
  • Zivot je samo kap rose na lotosovom cvetu...
Одг: Основне академске студије
« Одговор #769 послато: септембар 09, 2010, 01:41:57 поподне »
Ok hvala . Hoce li onda biti na sajtu fakulteta kako i kada se podnosi molba za prelaz na budzet ?

*

MN

  • *
  • Поруке: 11
Одг: Основне академске студије
« Одговор #770 послато: септембар 09, 2010, 04:36:40 поподне »
Pitanje za Squirrel-a: Sta ce biti sa nama studentima druge godine koji smo u decembru prosle godine prisilno morali da predjemo sa starog programa na bolonju? Tada nam je za uslov falio jedan ispit i pored toga sto smo pisali molbe da ostanemo na starom programu, molbe su odbijene. A sada nam je potrebno za sticanje uslova trece godine pet i vise ispita, posto nam se po tri i vise ispita koje smo polozili priznaju tek u trecoj i cetvrtoj godini, ali nam se ti ispiti neracunaju sada za hvatanje uslova trece godine.

I mene ovo zanima. Molim za odgovor.

*

natasa

  • ***
  • Поруке: 266
Одг: Основне академске студије
« Одговор #771 послато: септембар 10, 2010, 11:57:27 пре подне »
Након измена Закона о високом школству, смањен је услов за упис наредне године на 48 ЕСПБ. Што у складу са нашим наставним планом значи да је студенту неопходно да положи 7 испита (по 7 ЕСПБ). Што се тиче формирања ранг листе буџетских и самофинансирајућих студената и начина на који ће се она формирати, немам тачну информацију, јер су преговори још увек у току и чека се на одређеније тумачење Закона. Оно што је засад сигурно је да се закључно са октобарском испитним роком мора дефинисати статус студента (буџет-самофинансирање).
Squirel,mene zanima sta ce biti sa nama koji smo obnovili godinu po novom programu? Ja sam obnovila prosle godine da bih ostala na budzetu, jer su mi rekli da mogu da zadrzim budzet ako dam uslov,a sad imam 7 ispita tj.53 poena,pa me zanima da li imam pravo na budzet ili ne?

*

micika

  • *
  • Поруке: 89
Одг: Основне академске студије
« Одговор #772 послато: септембар 10, 2010, 09:10:20 поподне »
Squirel, mene interesuje koliko ispita (ili poena) je potrebno za uslov za upis u II godinu? Neki kazu da je potrebno 5 polozenih ispita, a skoro sam cula da je prema bolonji potrebno 6 polozenih ispita, pa me interesuje sta je od navedenog tacno? Hvala unapred! :D

*

martinche

  • ****
  • Поруке: 449
Одг: Основне академске студије
« Одговор #773 послато: септембар 10, 2010, 09:13:50 поподне »
A mene zanima da li se u oktobarski racuna samo oktobar I ili i okotbar II?
budi covek veverice nemoj da nas kuliras :D :D :D

*

Sanja*

Одг: Основне академске студије
« Одговор #774 послато: септембар 12, 2010, 12:14:34 поподне »
martinche, za hvatanje uslova za upis i budzet racuna se samo oktobar I, dok se za ciscenje godine racuna oktobar II, novembar, decembar... jedino ako oni ponovo odobre kao prosle godine da budzetski mogu i u oktobru II da hvataju uslov, ali to vec zavisi od njih. ;)

*

martinche

  • ****
  • Поруке: 449
Одг: Основне академске студије
« Одговор #775 послато: септембар 12, 2010, 05:02:01 поподне »
hvala :)

*

kalasnjikov

  • *
  • Поруке: 9
Одг: Основне академске студије
« Одговор #776 послато: септембар 12, 2010, 06:26:18 поподне »
@Sanja*: Odakle sad taj novembarski i decembarski rok....to postoji, mislim bio je prosle godine???

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Основне академске студије
« Одговор #777 послато: септембар 12, 2010, 06:36:19 поподне »
Bili su, ali su to vanredni rokovi za ciscenje godine...naknadno se odobravaju na zahtev studentskog parlamenta...

*

Sanja*

Одг: Основне академске студије
« Одговор #778 послато: септембар 13, 2010, 09:25:11 пре подне »
kalasnjikov, kao što koleginica kaže, ti rokovi su vanredni, kao npr. martovski, odobravaju se na zahtev, ali su ih do sada uvek odobravali radi čišćenja godine. ;)

*

kalasnjikov

  • *
  • Поруке: 9
Одг: Основне академске студије
« Одговор #779 послато: септембар 13, 2010, 07:09:43 поподне »
Hvala koleginice....:)