Основне академске студије

· 2393 · 658332
*

natasa

  • ***
  • Поруке: 266
Одг: Основне академске студије
« Одговор #210 послато: јун 15, 2009, 01:14:23 поподне »
Jel zna mozda neko gde mogu da se nadju pitanja iz Nacionalne ekonomije
Privredna kretanja u SRJ,
Pojacana zastita v.s. liberalizacija spoljne trgovine,
Institucionalne osnove svojinske transformacije
i Odnos strategije razvoja i ekonomske politike?

Nigde ne mogu da ih nadjem, ako neko zna gde mogu, neka mi kaze.

hitno mi je, ispit polazem za dva dana.  HVALA UNAPRED!


1.na 169. str.
2.imas na onim papirima sto nema u knjizi
3.i 4.pitanje ja nemam u ispitnim pitanjima, ne znam koja ti imas, moja su iz 2008.

*

n1kola

  • *
  • Поруке: 92
Одг: Основне академске студије
« Одговор #211 послато: јун 15, 2009, 05:15:25 поподне »
POZDRAV!

Squirrel jel mozes da mi objasnish celu prichu o prelasku sa samofinansiranja na budzet ?
Са самофинансирања на буџет прелазе студенти који освоје максималан број поена. На жалост, не могу сви да пређу, већ само 20% од већ уписаних студената на буџету, па се зато прави листа приоритета. Поздрав.

Jel u tih 20% spadaju studenti sa jedne godine ( znaci pojedinacno za svaku godinu ), ili u okviru celog fak.?
Ja ovako razumem: na budzetu je za I godinu studija upisano 350 studenta, prema tome 20% iznosi 70.
Dakle, 70 najboljih mogu da upishu sledecu godinu uz budzet. Ispravi me ako greshim?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #212 послато: јун 16, 2009, 07:37:53 пре подне »
Koliko je ispita potrebno za upis trece godine na budzetu za one koji su u drugoj vec na budzetu?
Потребно је да сакупите 48 ЕСПБ бодова.
« Последња измена: јун 16, 2009, 01:00:30 поподне squirrel »

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #213 послато: јун 16, 2009, 07:42:30 пре подне »
Procitala sam negde da su za upis druge godine neophodna 6 ispita i 1 seminarski rad.Da li je ova informacija tacna? Pitam zato sto je prosle godine bilo u pitanju 5 ispita i jedan seminarski.
Unapred hvala
За самофинансирајуће студенте је, према Закону, потребно 37 ЕСПБ бодова (5 испита + 1 семинарски рад / испит из страног језика). За буџетске студенте је према одлуци Министарства у 2008. било потребно 42 ЕСПБ, у 2009. 48 ЕСПБ, у 2010. биће потребно 54 ЕСПБ, а у 2011. свих 60 ЕСПБ бодова, како је и прописано Законом.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #214 послато: јун 16, 2009, 07:44:41 пре подне »
Imam nekoliko pitanja u vezi sa ubrzanim zavrsavanjem faxa. Koji su uslovi, prosek, god.studija, da li se mora odslusati semestar pre polaganja ili ne?

Ovo pitam u svoje ime i u ime mojih kolega jer cemo verovatno ocistiti godinu u junu sa visokim prosekom (iznad 9,5), pa da se ne dosadjujemo preko leta na 50 stepeni C. Pustimo klimu, i cepamo unapred ;D

Подноси се захтев за превремено полагање испита, након ћега ће Декан донето одлуку о могућности убрзаног студирања.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #215 послато: јун 16, 2009, 07:46:30 пре подне »
pozdrav squirrel
Ja sam na I godini i na budzetu sam. Interesuje me koliko mi je ispita potrebno da bi ostao na budzetu i na II godini, odnosno koliko ispita smem da prenesem? Znam da je prosle godine bilo 6 ispita i 2 seminara.. I ukoliko je i sada isti uslov, interesuje me da li se gleda prosek studenata koji su polozili 6 ispita, ili od njih, apsolutno svi ostaju na budzet i na II godini?
Takodje me zanima kada se vrsi upis u II godini?
Hvala unapred

За студенте који су већ на буџету потребно је да сакупе 48 ЕСПБ бодова.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #216 послато: јун 16, 2009, 07:56:31 пре подне »
Ja sam na drugoj godini, i oktobra sam se prebacio na novi program. Da li mogu da predjem na budzet ove godine? I ako da, da li tih 60 poena treba da budu iz 2. godine, ili se tu racunaju i poeni iz prve godine (mislim na ispite iz prve godine koje sam preneo u drugu)?      Hvala unapred.

Ако досад нисте били на буџету, требало би да испуните услов (48 ЕСПБ). У октобру, након завршетка рока у коме се хвата услов, прави се ранг листа према броју положених испита и просеку. Број студента који може да пређе на буџет одређен је Законом: "Број буџетских студента се у наредној години може увећати за 20%".

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #217 послато: јун 16, 2009, 07:58:40 пре подне »
@squirrel:

Prema Statutu Ekonomskog fakulteta, clan 63. (mirovanje prava i obaveza studenata):

Студент који је био спречен да полаже испит због болести или одсуства због
стучног усавршавања у трајању од најмање 3 месеца, може полагати испит у првом
наредном року
у складу са Општим актом Факултета.

Ukoliko razlog zbog koga sam bio sprecen da polazem ispite traje recimo od septembra do maja, da li bih mogao da polazem ispite vec u junskom ispitnom roku, ili jednom kada se pokrene period mirovanja blokira se mogucnost polaganje za celu godinu (sto bi znacilo da moram da cekam septembar/oktobar)?

Nisu bas bili precizni kad su ovo definisali, zar ne?  ::)

Мој Вам је предлог да напишете захтев Декану, након чега ће он донети одлуку.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #218 послато: јун 16, 2009, 08:00:33 пре подне »
Ja sam promenila prezime(citaj:udala se),sta se desava sa indeksom,da li moram nesto da menjam ili tako ostaje do kraja skolovanja(imam jos 4 ispita)?

Што се индекса тиче не морате ништа да мењате. Када будете завшили Факултет, уколико желите да Вам на дипломи стоји венчано презиме, поднећете захтев и доставити венчани лист. Поздрав.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #219 послато: јун 16, 2009, 08:01:44 пре подне »
Mene zanima sta ce biti sa smerovima na kojima ostane 10 ili manje studenata? Da li ce se odrzati do kraja?

Одржаће се до краја.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #220 послато: јун 16, 2009, 08:04:21 пре подне »
Zdravo, mene zanima da li mogu u cetvrtoj godini da predjem na budzet,student sam po starom nastavnom planu i do sada nikada nisam bila na budzetu? Koliko mi je ispita potrebno da dam iz trece godine (znam da treba cista druga) da bi presla na budzet (ako je to moguce)?


Када испуните услов за упис четврте године поднесите захтев Декану, како би се Ваш случај размотрио.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #221 послато: јун 16, 2009, 08:24:56 пре подне »
POZDRAV!

Squirrel jel mozes da mi objasnish celu prichu o prelasku sa samofinansiranja na budzet ?
Са самофинансирања на буџет прелазе студенти који освоје максималан број поена. На жалост, не могу сви да пређу, већ само 20% од већ уписаних студената на буџету, па се зато прави листа приоритета. Поздрав.

Jel u tih 20% spadaju studenti sa jedne godine ( znaci pojedinacno za svaku godinu ), ili u okviru celog fak.?
Ja ovako razumem: na budzetu je za I godinu studija upisano 350 studenta, prema tome 20% iznosi 70.
Dakle, 70 najboljih mogu da upishu sledecu godinu uz budzet. Ispravi me ako greshim?

Не грешиш, иде појединачно за сваку годину.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #222 послато: јун 16, 2009, 08:26:00 пре подне »
kad je moguce uzeti stepen?

Уколико студирате по старом наставном плану, са половином положених испита.

*

natasa

  • ***
  • Поруке: 266
Одг: Основне академске студије
« Одговор #223 послато: јун 16, 2009, 09:14:03 пре подне »
kad je moguce uzeti stepen?

Уколико студирате по старом наставном плану, са половином положених испита.

A po novom?

*

makidi

  • *
  • Поруке: 5
Одг: Основне академске студије
« Одговор #224 послато: јун 16, 2009, 12:19:08 поподне »
Zna li se kad je prijava za septembarski rok?