Основне академске студије

· 2393 · 662890
*

ena

Одг: Основне академске студије
« Одговор #195 послато: јун 09, 2009, 02:24:46 поподне »
Procitala sam negde da su za upis druge godine neophodna 6 ispita i 1 seminarski rad.Da li je ova informacija tacna? Pitam zato sto je prosle godine bilo u pitanju 5 ispita i jedan seminarski.
Unapred hvala

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #196 послато: јун 09, 2009, 02:50:01 поподне »
POZDRAV!

Squirrel jel mozes da mi objasnish celu prichu o prelasku sa samofinansiranja na budzet ?
Са самофинансирања на буџет прелазе студенти који освоје максималан број поена. На жалост, не могу сви да пређу, већ само 20% од већ уписаних студената на буџету, па се зато прави листа приоритета. Поздрав.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #197 послато: јун 09, 2009, 02:53:16 поподне »
Squirrel, zamolio bih te da mi nesto razjasnis...
Dosta sam spekulacija cuo, pa mi treba informacija iz "prve ruke"...  :)

Da li je rok za hvatanje uslova Oktobar I ili Oktobar II i ?

Konkretno, studiram po starom nastavnom planu, na budzetu sam...
Da li mogu da uhvatim uslov i u Oktobru II i da li mi se u tom slucaju menja status, tj. prelazim na samofinansiranje?
Рок је и октобар 2 али ко је био на самоф. не може да буде на буџету, а ко је био на буџету ако први пут обнавља годину и ухвати услов остаје на буџету, а ако други пут обнавља прелази на самофинансирање. Некако све од случаја до случаја.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #198 послато: јун 09, 2009, 02:54:26 поподне »
Uzeo sam stepen prosle godine, sada bih da nastavim koja je procedura sto se toga tice?
За степен, само се обнови година и наставља се са студијама.

*

cekili

  • *
  • Поруке: 9
Одг: Основне академске студије
« Одговор #199 послато: јун 09, 2009, 08:50:28 поподне »
Da li je profesor iz bilansa dao mogucnost odlaganja ispita?Hitno mi treba odgovor,nisam iz Nisa....PLEASE!!!! :( :'( ;)

*

cekili

  • *
  • Поруке: 9
Одг: Основне академске студије
« Одговор #200 послато: јун 10, 2009, 11:53:16 пре подне »
Da li neko moze da mi posalje nova ispitna pitanja iz privrednog prava?Ja imam ova od 220 il koliko vec?Sad cujem da ih ima manje...Help!

*

KNIGHT

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Основне академске студије
« Одговор #201 послато: јун 10, 2009, 07:15:47 поподне »
Pozdrav svima!

@squirrel

Imam nekoliko pitanja u vezi sa ubrzanim zavrsavanjem faxa. Koji su uslovi, prosek, god.studija, da li se mora odslusati semestar pre polaganja ili ne?

Ovo pitam u svoje ime i u ime mojih kolega jer cemo verovatno ocistiti godinu u junu sa visokim prosekom (iznad 9,5), pa da se ne dosadjujemo preko leta na 50 stepeni C. Pustimo klimu, i cepamo unapred ;D




*

Dende

  • *
  • Поруке: 18
Одг: Основне академске студије
« Одговор #202 послато: јун 10, 2009, 09:06:43 поподне »
pozdrav squirrel
Ja sam na I godini i na budzetu sam. Interesuje me koliko mi je ispita potrebno da bi ostao na budzetu i na II godini, odnosno koliko ispita smem da prenesem? Znam da je prosle godine bilo 6 ispita i 2 seminara.. I ukoliko je i sada isti uslov, interesuje me da li se gleda prosek studenata koji su polozili 6 ispita, ili od njih, apsolutno svi ostaju na budzet i na II godini?
Takodje me zanima kada se vrsi upis u II godini?
Hvala unapred

*

Aca.I

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Основне академске студије
« Одговор #203 послато: јун 10, 2009, 09:16:51 поподне »
Ja sam na drugoj godini, i oktobra sam se prebacio na novi program. Da li mogu da predjem na budzet ove godine? I ako da, da li tih 60 poena treba da budu iz 2. godine, ili se tu racunaju i poeni iz prve godine (mislim na ispite iz prve godine koje sam preneo u drugu)?      Hvala unapred.

*

Warlock

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Основне академске студије
« Одговор #204 послато: јун 11, 2009, 01:46:35 поподне »
@squirrel:

Prema Statutu Ekonomskog fakulteta, clan 63. (mirovanje prava i obaveza studenata):

Студент који је био спречен да полаже испит због болести или одсуства због
стучног усавршавања у трајању од најмање 3 месеца, може полагати испит у првом
наредном року
у складу са Општим актом Факултета.

Ukoliko razlog zbog koga sam bio sprecen da polazem ispite traje recimo od septembra do maja, da li bih mogao da polazem ispite vec u junskom ispitnom roku, ili jednom kada se pokrene period mirovanja blokira se mogucnost polaganje za celu godinu (sto bi znacilo da moram da cekam septembar/oktobar)?

Nisu bas bili precizni kad su ovo definisali, zar ne?  ::)

*

cekili

  • *
  • Поруке: 9
Одг: Основне академске студије
« Одговор #205 послато: јун 12, 2009, 09:38:37 пре подне »
Ja sam promenila prezime(citaj:udala se),sta se desava sa indeksom,da li moram nesto da menjam ili tako ostaje do kraja skolovanja(imam jos 4 ispita)?

*

natasa

  • ***
  • Поруке: 266
Одг: Основне академске студије
« Одговор #206 послато: јун 13, 2009, 08:45:13 поподне »
Mene zanima sta ce biti sa smerovima na kojima ostane 10 ili manje studenata? Da li ce se odrzati do kraja?

*

mackica

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Основне академске студије
« Одговор #207 послато: јун 14, 2009, 06:02:55 поподне »
Zdravo, mene zanima da li mogu u cetvrtoj godini da predjem na budzet,student sam po starom nastavnom planu i do sada nikada nisam bila na budzetu? Koliko mi je ispita potrebno da dam iz trece godine (znam da treba cista druga) da bi presla na budzet (ako je to moguce)?

Unapred hvala....

*

lleess

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Основне академске студије
« Одговор #208 послато: јун 15, 2009, 11:46:50 пре подне »
Jel zna mozda neko gde mogu da se nadju pitanja iz Nacionalne ekonomije
Privredna kretanja u SRJ,
Pojacana zastita v.s. liberalizacija spoljne trgovine,
Institucionalne osnove svojinske transformacije
i Odnos strategije razvoja i ekonomske politike?

Nigde ne mogu da ih nadjem, ako neko zna gde mogu, neka mi kaze.

hitno mi je, ispit polazem za dva dana.  HVALA UNAPRED!
« Последња измена: јун 15, 2009, 11:50:52 пре подне lleess »

*

natasa

  • ***
  • Поруке: 266
Одг: Основне академске студије
« Одговор #209 послато: јун 15, 2009, 01:09:00 поподне »
kad je moguce uzeti stepen?