Питања за студентску службу

· 461 · 216148
*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Питања за студентску службу
« послато: фебруар 17, 2010, 11:28:59 пре подне »
Поштовани студенти,
Уколико имате нека  питања везана за студије на Факултету спорта и физичког васпитања у Нишу, било да се ради о студијама по ранијем закону или по Болоњи, све што Вас инетересује или Вам није јасно, можете питати овде. Ми смо овде због Вас и на овај начин можете избећи чекања испред шалтера и добити праву информацију, на правом месту.
Поздрав од студентске службе !
« Последња измена: фебруар 17, 2010, 12:00:03 поподне шеф »

*

pedja

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #1 послато: фебруар 17, 2010, 01:23:10 поподне »
Драго ми је да је тема оваквог садржаја покренута на форуму. Желим Вам пуно успеха у раду.

*

Se_Osiris

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #2 послато: фебруар 17, 2010, 07:08:50 поподне »
        Zavrsio sam Fakultet sporta i fizickog vaspitanja po starom planu i programu 2009. godine u trajanju od 8 semestara. Trenutno sam u Becu, konkurisao sam ovde za nastavak studija. Nedostaje mi jedan dokument bez koga ne mogu biti primljen. Naime, da bi mi koji nismo iz zemalja Evropske unije upisali bilo kakve studije ovde potreban nam je uverenje da iste takve mozemo upisati ili smo vec upisali u nasoj zemlji.

      Koji je razlog zbog koga meni fakultet ne zeli izdati takvu potvrdu? Radi se o potvrdi u kojoj se navodi da ispunjavam sve uslove tj da nakon mojih zavrsenih studija mogu konkurisati za masters studije u Nisu. Ja donegde vec degradiram to sto sam zavrsio i spustam se na nivo Bachelor-a ali mi ni tu ne mozete izaci u susret. Receno mi je da imam pravo pozvati se na zakon o ekvivalenciji diplomirani-master ali da za tako nesto kada i podnesem zahtev moram cekati godinu dana ?! Svasta!! Svoje vreme tako ne zelim baciti i ne zelim praviti pauzu izmedju studija makar sada u Becu upisao nesto sto bi mi u Nisu za godinu dana kako kazete i priznali!

      Nadam se da ce me neko uputiti sta da radim i kome se jos mogu obratiti povodom ovog problema. Hvala unapred
« Последња измена: фебруар 19, 2010, 02:29:12 поподне Se_Osiris »

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #3 послато: фебруар 19, 2010, 11:19:41 пре подне »
Poštovani,
Najpre želim da Vam se izvinim zbog čekanja na odgovor, problem je tehničke prirode i ja Vas molim da imate razumevanja. Upoznata sam sa Vašim zahtevom i u vezi sa njim moj odgovor je sledeći:
- Kao visokoškolska ustanova možemo Vam izdati potvrdu o stečenom viskolškolskom obrazovanju i u vezi sa tim prava koja možete ostvariti u našoj zemlji po osnovu toga.
-Sa stečenim  VII/1 stepenom visokog obrazovanja, na osnovu pozitivnih pravnih propisa,Vi možete konkurisati za upis u prvu godinu doktorskih akdemskih studija, za školsku 2010/2011. godinu ukoliko uslovi konkursa za upis u prvu godinu doktorskih akademskih studija , ne budu bitno promenjeni u odnosu na prethodnu školsku godinu - prosečna ocena u toku studija ne manja od 8,00.
- Na osnovu Vaših završenih osnovnih četvorogodišnjih studija  po ranijem zakonu, a u vezi sa master studijama , potrebno je da Fakultetu spota i fizičkog vaspitanja podnesete zahtev u pisanoj formi. Uz zahtev prilažete: overenu kopiju diplome o stečenom VII/1 stepenu visokog obrazovanja i uverenje o položenm ispitima na osnovnim studijama.Na osnovu Vašeg zahteva u pisanoj formi, Fakultet je u obavezi da donese odgovarajuće rešenje.
- Moj predlog: Napišite zahtev Fakultetu, naslovite ga sekretaru fakulteta i prodekanu za nastavu. Uz zahtev priložite napred navedenu dokumentaciju i u zahtevu tačno navedite šta Vam je potrebno, a mi ćemo se svakako potruditi da Vam izađemo u susret, u što kraćem roku.
Pozdrav!
« Последња измена: фебруар 19, 2010, 12:06:39 поподне шеф »

*

Se_Osiris

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #4 послато: фебруар 19, 2010, 04:20:21 поподне »
Postovana,
       Zahvaljujem se na odgovoru i posvecenom vremenu kao i Vasem predlogu. Ne preostaje mi nista drugo nego da Vas poslusam.
Pozdrav

*

mica

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #5 послато: фебруар 21, 2010, 02:30:49 поподне »
Da li se zna kakva je procedura sa studentima koji su zavrsili po starom nacinu studiranja a hteli bi master diplomu,ili to jos uvek nije regulisano na nasem fakultetu,ja sam se raspitivao kod bivsih provesora ali niko mi ne daje informacije u vezi toga.

*

shvaba

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #6 послато: фебруар 21, 2010, 02:39:19 поподне »
Moze li neko da mi kaze kad pocinje drugi semestar za studente DIF-a prve godine? Unapred hvala..

*

legolas

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #7 послато: фебруар 21, 2010, 08:26:24 поподне »
S postovanjem,
Interesuje me da li ce mo mi studenti "Fakulteta sporta i fizickog vaspitanja" moci u najskorijem vremenu prijavljivati ispite preko interneta?
Unapred hvala na odgovoru!!

*

GoranaZiv

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #8 послато: фебруар 22, 2010, 10:43:10 пре подне »
Svabo pocinje nam 24.02.2010...tj.sad u sredu,a sutra izlazi raspored..;)

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #9 послато: фебруар 22, 2010, 11:34:18 пре подне »
Interesuje me kada pocinje 'cetvrti' semestar (tj. kada pocinje letnji semestar za nas koji smo druga godina) Ako ne znate tacno odgovorite mi da li ce poceti pre 07.marta??? Hvala vam unapred.


Nastava za prvu i drugu godinu studija počinje odmah, nakon objavljivanja rasporeda nastave, što znači, ukoliko sve teče po planu, u sredu 24.02.2010.godine. Nastava za treću i četvrtu godinu studija počinje, po rasporedu 15.03.010.godine

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #10 послато: фебруар 22, 2010, 12:01:30 поподне »
S postovanjem,
Interesuje me da li ce mo mi studenti "Fakulteta sporta i fizickog vaspitanja" moci u najskorijem vremenu prijavljivati ispite preko interneta?
Unapred hvala na odgovoru!!

Poštaovni,
Nažalost, tehničke mogućnosti nam u ovom momentu ne omogućavaju realizaciju jednog takvog projekta, koji je naravno u obostranom interesu, i našem i Vašem. Zasad će te se zadovoljiti ljubaznošću i strpljenjem referenata na šalteru, prilikom prijave ispita u predviđenom roku, sa indeksom u ruci i u redu ispred šaltera! Pozdrav!

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #11 послато: фебруар 22, 2010, 12:17:04 поподне »
Da li se zna kakva je procedura sa studentima koji su zavrsili po starom nacinu studiranja a hteli bi master diplomu,ili to jos uvek nije regulisano na nasem fakultetu,ja sam se raspitivao kod bivsih provesora ali niko mi ne daje informacije u vezi toga.

Poštovani, kao što vam je poznato, Zakon o visokom obrazovanju daje mogućnost studentima koji su stekli visoko obrazovanje po ranijem zakonu, da mogu da traže od matičnog fakulteta, dakle fakulteta na kojem su stekli visoko obrzovanje, da im se izda master diploma, u postupku i na način kako je to predviđeno aktom visokoškolske ustanove. Dakle, podnesite zahtev u pisanoj formi, uz zahtev priložite overenu kopiju diplome, uverenje o položemim ispitima i izvod iz matične knige rođenih. U roku, predviđenim  zakonom , dobićete odgovarajući odgovor. Pozdrav!

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #12 послато: фебруар 22, 2010, 12:23:17 поподне »
Moze li neko da mi kaze kad pocinje drugi semestar za studente DIF-a prve godine? Unapred hvala..

Poštovani, početak i završetak nastave u semestru /zimskom ili letnjem/ predviđeni su Statutom visokoškolske ustanove. U slučaju , kad ima odstupanja iz opravdanih razloga, početak onosno kraj semetra, određuje se Odlukom Nastavno-nućnog veča Fakulteta. Sve Odluke se blagovremeno ističu na oglasnoj tabli fakulteta. Nezvanično, nastava za prvu i drugu godinu osnovnih studija na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja u Nišu, počinje od srede, 24.02.2010.godine , prema rasporedu, koji će biti istaknut na oglsnoj tabli fakulteta. Pozdrav!

*

zmaj1990

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #13 послато: фебруар 22, 2010, 10:13:28 поподне »
Interesuje me koliko ЕSPB bodova moramo sakupiti od mogucih 60 na jednoj godini da bi zadrzali status studenta koji se finansira iz budzeta. Unapred Hvala ...

*

Lord Vlad

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #14 послато: фебруар 23, 2010, 12:00:43 пре подне »
Znaci ako dobro razumem, dva dana tj. sada vec jedan dan pred pocetak letnjeg semestra (po ovom datumu koji ste naveli za prvu i drugu godinu 24.2.) mi jos nemamo ZVANICNU informaciju da li uopste predavanja pocinju sutra ili ne???
Kako je krenulo ne verujem bas ni da ce se u toku ovog dana doneti odluka o tome kada se polazi. Verovatno ste upoznati sa cinjenicom da MNOGI studenti nisu iz Nisa, i da su po zavrsetku obaveza oko ispita otisli svojim kucama. I sada ti isti ljudi moraju da se pojave 24.og (ako su uopste i dobili informaciju da se 24.og "polazi") pa ono ako bude bude...mislim da to nije u redu, i da odluke tog tipa moraju biti ZVANICNE minimum nedelju dana unapred.
Po onome kako je bilo prosle godine, licno, ne verujem da ce se sa radom poceti pre 15.3. ali hajde videcemo.
Molim vas samo da ako u toku dana bude neka ZVANICNA informacija o tome kada se krece sa radom, ista bude istaknuta ovde na FORUMU ili sajtu fakulteta.
Unapred hvala!