Staro-novi studenti

· 6 · 4942
*

makimaki

  • *
  • Поруке: 1
Staro-novi studenti
« послато: јануар 19, 2014, 12:09:00 поподне »
Interesuje me da li mogu da nastavim studije ako sam decembra 2011. godine uzela diplomu vise skole, a dosla sam do upisa IV godine i morala sam da prekinem! Kakva je pocedura prelaska sa starog na novi program?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Staro-novi studenti
« Одговор #1 послато: јануар 20, 2014, 11:49:49 пре подне »
Interesuje me da li mogu da nastavim studije ako sam decembra 2011. godine uzela diplomu vise skole, a dosla sam do upisa IV godine i morala sam da prekinem! Kakva je pocedura prelaska sa starog na novi program?

Ukoliko zelite da nastavite studije po novom nastavnom planu i programu, podnesite Molbu za prelaz i navedite željeni studijski program (http://www.eknfak.ni.ac.rs/src/Sema-nastavnog-plana-osnovne.php). Dobićete Rešenje o prelasku u kome jasno stoji koji Vam se ispiti priznaju. Nakon toga moćićete da se upišete u narednu škol.godinu kao samofinansirajući student.

*

dolly

  • *
  • Поруке: 39
Одг: Staro-novi studenti
« Одговор #2 послато: јануар 21, 2014, 04:21:11 пре подне »
Mozete li mi reci koje se tacno zvanje dobija stepenovanjem,odnosno podizanjem diplome vise skole?Ono sto mi je jako bitno   je i kako bi na engleskom tacno glasilo?Hvala

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Staro-novi studenti
« Одговор #3 послато: јануар 21, 2014, 10:42:48 пре подне »
Mozete li mi reci koje se tacno zvanje dobija stepenovanjem,odnosno podizanjem diplome vise skole?Ono sto mi je jako bitno   je i kako bi na engleskom tacno glasilo?Hvala

Dobijate zvanje: ekonomista.

*

dolly

  • *
  • Поруке: 39
Одг: Staro-novi studenti
« Одговор #4 послато: јануар 21, 2014, 08:03:02 поподне »
Hvala na odgovoru ali mi niste rekli kako glasi na engleskom i ko moze da mi da taj odgovor obzirom da mi je jako neophodno za studiranje u inostranstvu?Ni zvanje mastera nije nas termin tako da ste mi sa ovim kratkim odgovorom ostali nedoreceni!Hvala unapred!

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Staro-novi studenti
« Одговор #5 послато: јануар 23, 2014, 08:37:18 пре подне »
Hvala na odgovoru ali mi niste rekli kako glasi na engleskom i ko moze da mi da taj odgovor obzirom da mi je jako neophodno za studiranje u inostranstvu?Ni zvanje mastera nije nas termin tako da ste mi sa ovim kratkim odgovorom ostali nedoreceni!Hvala unapred!

Ukoliko zelite da nastavite da studirate u inostranstvu, mozete da izvrsite nostrifikaciju polozenih ispita i prevedete ih u ESPB sistem. Za vise informacija obratite se u Sluzbi za nastavna i studentska pitanja i potrazite Mariju.

Inace Ekonomski fakultet ne izdaje dokumenta na engleskom jeziku, tako da ce te morati da diplomu prevedete kod sudskog tumaca.