Koji smer ima najlakse ispite?

· 9 · 6404
*

Majce

  • *
  • Поруке: 19
Koji smer ima najlakse ispite?
« послато: октобар 10, 2013, 07:59:46 пре подне »
Zdravo,

prva sam godina na smeru finansije,bankarstvo i osiguranje i dvoumim se oko promene smera jer sam cula da je moj tezak i da ima dosta teskih ispita, za razliku od smerova gde je kombinacija ispita laksa. Ja vas pitam pre svega da li je ovo sto sam cula tacno?

Kako biste vi (sada sa iskustvom) razmisljali o smerovima da ste na prvoj godini ?


*

nepoznata

  • ***
  • Поруке: 217
Одг: Koji smer ima najlakse ispite?
« Одговор #1 послато: октобар 10, 2013, 10:25:37 пре подне »
Laksi su smerovi na modulu poslovnog upravljanja.Najtezi je opsti smer a najlaksi mislim da je menadzment u turizmu

*

Majce

  • *
  • Поруке: 19
Одг: Koji smer ima najlakse ispite?
« Одговор #2 послато: октобар 10, 2013, 10:33:04 пре подне »
A kakav je status ovog mog - finansije,bankarstvo, osiguranje? Zbog kojih to ispita nije 'lagan' ?

*

makisha91

  • **
  • Поруке: 118
Одг: Koji smer ima najlakse ispite?
« Одговор #3 послато: октобар 10, 2013, 01:08:31 поподне »
Od srca preporucujem menadzment u turizmu.. Imas svake god lepu kombinaciju predmeta i za lagano hvatanje budzeta. ;)

*

Milance888

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Koji smer ima najlakse ispite?
« Одговор #4 послато: октобар 10, 2013, 01:11:02 поподне »
Teska ti je druga, treca i cetvta godina na Bankarskom smeru tako da sve sam ti reko. :(

*

Majce

  • *
  • Поруке: 19
Одг: Koji smer ima najlakse ispite?
« Одговор #5 послато: октобар 10, 2013, 01:56:13 поподне »
Auuuu, znaci napravila sam zez veka :)
Kojih se ispita treba kloniti generalno? da pogledam ja odmah detaljnije sta nude drugi smerovi.

Problem je sto generalno ne znam nista ni o tim ispitima na drugim smerovima. niti znam kolike to razlike mogu biti  u tezini medju ispitima. tako da ispada da bezim od trenutnog smera a ne znam u sta se upustam birajuci neki drugi.

*

Сања

  • *
  • Поруке: 20
Одг: Koji smer ima najlakse ispite?
« Одговор #6 послато: октобар 10, 2013, 08:49:50 поподне »
На ФБО, РРФУ и ОЕ смеровима има мање чисте теорије, највише теорије имају смерови ПУ, али ни један смер нема бубање, бубање је оно када не разумеш градиво или хоћеш све да ставиш у главу како пише, па најчешће учиш напамет и тако бубаш. Не бих рекла да је економија бубачка наука. Не можеш је схватити ако је не разумеш, као и сваку науку, генерално.  ;)

Драга Majce, топло бих ти препоручила да узмеш неки смер где су професори добри и расположени за сарадњу са студентима, а то су без дилеме МТ и ММ са модула ПУ. Ти си дипломирани економиста са било којим смером, зашто да беспотребно губиш живце са појединим, без коментара, професорима, када можеш да постигнеш исто и на смеровима које сам навела. То сам на жалост касно схватила, при избору смера размишљала сам "срцем" а не главом, па сам узела оно што ме занимало (и даље ме занима  ;D), а то је ФБО, и постигла свакако јако висок просек, преко 9, а да сам узела један од ова два смера, имала бих, сигурна сам и 10,0, и то не због "лакоће" градива, него због професора који су више пута били у фазону "мој предмет је закон, ко стави ову књигу у главу од а до ш, добије високу оцену, ко мало исприча и ван књиге, њему нема". Ужас, зашто да се мучиш са прастарим књигама и трпаш у главу непотребне ствари, када не мораш.  :) Сви знају на које то предмете мислим, нећу сада да именујем овде, али сматрам да градиво није уједначено за све смерове, неки се муче много више на једном смеру него на другом, већина професора је ок, али има и оних које не желим да коментаришем. И зато, да не дужим више, узми било који смер са ПУ, можда само не МЕ, остало је све ок. Срећно!

« Последња измена: октобар 10, 2013, 08:53:05 поподне Сања »

*

Majce

  • *
  • Поруке: 19
Одг: Koji smer ima najlakse ispite?
« Одговор #7 послато: октобар 10, 2013, 09:13:51 поподне »
Sanja, hvala najlepse na iscrpnom pojasnjenju situacije  ;D

Pricala sam sa rodjakom koja je studirala po starom programu ali nije mi mogla pomoci puno jer je diplomirala jos 2009.god. Pogledala je smerove ali njenu procenu je omelo to sto danas ima dosta ispita koji su novi ili su samo promenili naziv,pogotovo na PU pa samim tim ne zna da oceni te ispite i smerove.
Ali jedno je izvesno kaze ona - dosta ispita na FBO joj je poznato i kaze da nisu ni malo naivni ukoliko profesori nisu smanjili gradivo i promenili neke svoje stavove.

*

Сања

  • *
  • Поруке: 20
Одг: Koji smer ima najlakse ispite?
« Одговор #8 послато: октобар 10, 2013, 09:36:11 поподне »
У праву је рођака, лепо ти је рекла - нису ни мало наивни.  :D

Нема на чему.  :P