Упис на факултет

· 2343 · 573289
*

*Bojana*

  • *
  • Поруке: 27
Одг: Упис на факултет
« Одговор #900 послато: јануар 15, 2010, 02:55:10 поподне »
Drage buduce kolege, prijemni nije toliko obiman, ali nemojte ga olako shvatiti i preceniti svoje mogucnosti (npr. kazete ovo je lako, spremicu ga za 5 dana). Najbolje sednite na vreme i na tenane lepo spremite, ima vremena. Ja sam kao i vecina uzela poslovnu i sociologiju, 20-ak dana pred prijemni lepo izracunala, po toliko pitanja dnevno, ostavila dva, tri dana za obnavljanje i sad sam na budzetu (mada vam je za budzet najpresudniji prosek iz srednje). Mada nemojte se previse oslanjati na tudje komentare i iskustva, naravno da koriste, ali prihvatajte sve sa dozom rezerve. SAMO LEPA ORGANIZACIJA I NO FRX!!! POZZZZ  :-* ;D

*

makisha91

  • **
  • Поруке: 118
Одг: Упис на факултет
« Одговор #901 послато: јануар 15, 2010, 04:00:24 поподне »
Pa neko mi je rekao da se stampa prirucnik sa pitanjima za prijemni i da se to odatle sprema, to cekam... Zar to sada postoji na skriptarnici???
Rekli su mi da izlazi tek tamo februara/marta...

*

Sany_91

  • ***
  • Поруке: 221
Одг: Упис на факултет
« Одговор #902 послато: јануар 15, 2010, 05:21:59 поподне »
Da, tek tad izlazi. Mada koliko ja znam mogu da se koriste i proslogodisnje skripte, jer oni ionako ne mogu da promene Bog zna sta. Moja drugarica koja je sada upisala ekonomski je tada koristila proslogodisnje i bile su skoro iste kao kada je uzela nove kada su izasle. Tako da ja sada uzimam od nje :)

*

natasa

  • ***
  • Поруке: 266
Одг: Упис на факултет
« Одговор #903 послато: јануар 15, 2010, 06:42:29 поподне »
ma isti je prijemni od kad postoji fax :D slobodno ucite iz starih dok ne izadju nove.

*

Sany_91

  • ***
  • Поруке: 221
Одг: Упис на факултет
« Одговор #904 послато: јануар 15, 2010, 07:18:11 поподне »
Drage buduce kolege, prijemni nije toliko obiman, ali nemojte ga olako shvatiti i preceniti svoje mogucnosti (npr. kazete ovo je lako, spremicu ga za 5 dana). Najbolje sednite na vreme i na tenane lepo spremite, ima vremena. Ja sam kao i vecina uzela poslovnu i sociologiju, 20-ak dana pred prijemni lepo izracunala, po toliko pitanja dnevno, ostavila dva, tri dana za obnavljanje i sad sam na budzetu (mada vam je za budzet najpresudniji prosek iz srednje). Mada nemojte se previse oslanjati na tudje komentare i iskustva, naravno da koriste, ali prihvatajte sve sa dozom rezerve. SAMO LEPA ORGANIZACIJA I NO FRX!!! POZZZZ  :-* ;D

Ja se nadam da cu uspeti da upadnem na budzet, samo u prvoj sam bila 4.85 ostalo je 5.00 sad u cetvrtoj neka bude i 4.85 ne mogu za veci prosek zbog sociologije... Samo da spremim dobro prijemni

*

nmkraljmpek

  • *
  • Поруке: 31
Одг: Упис на факултет
« Одговор #905 послато: јануар 16, 2010, 12:21:52 пре подне »
prodajem testove za polaganje od prosle godine....osnovi i poslovna 1400din ko hoce na privatnu nek se javi

*

Sany_91

  • ***
  • Поруке: 221
Одг: Упис на факултет
« Одговор #906 послато: јануар 17, 2010, 03:00:30 поподне »
Ja sam uzela skripte... bogami koliko su me plasili pomislila sam da su mnogo mnogo deblje :) hehe

*

Faraday

  • ****
  • Поруке: 427
    • Facebook
Одг: Упис на факултет
« Одговор #907 послато: јануар 17, 2010, 03:45:19 поподне »
ma sta ima 20tak strana samo, za nedelju dana mozes da ih doktoriras :)

*

stefac21

  • ***
  • Поруке: 293
Одг: Упис на факултет
« Одговор #908 послато: јануар 17, 2010, 04:37:41 поподне »
Hehe, pa nemas ti posebno skriptu a posebo knjigu.:)
To je sve isto,samo sto,ako iskopiras te sve kosta 300 din. a ovako te sve kosta 1000 i nesto.:)
Sto se tice uspeha iz srednje skole,jeste bitno,ali je najbitnije da dobro uradis prijemni.Secam se da su postojali likovi koji su imali po 5,00,a uradili gore  od mene prijemni pa sam ja,koji nije imao 5,00 prosek na kraju imao vise od njih.

*

Sany_91

  • ***
  • Поруке: 221
Одг: Упис на факултет
« Одговор #909 послато: јануар 17, 2010, 04:57:02 поподне »
U pravu ste...  ;D Pa valjda cu uspeti... videcemo sta je tu je ... vazno da sam odlucila, neki ne znaju jos sta ce  :-*

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Упис на факултет
« Одговор #910 послато: јануар 18, 2010, 08:58:06 пре подне »
Поштоване будуће колеге, на сајту факултет у оквиру АКТУЕЛНОСТИ - Упис у школску 2009./10. годину можете наћи решења и задатке од прошле године.

www.eknfak.ni.ac.rs/news.php?lang=src&area_id=6

Поздрав

P.S. Ископирајте адресу директно у ваш интернет претраживач, јер линк овако не функционише.
« Последња измена: јануар 18, 2010, 09:00:06 пре подне squirrel »

*

Sany_91

  • ***
  • Поруке: 221
Одг: Упис на факултет
« Одговор #911 послато: јануар 18, 2010, 10:00:10 пре подне »
tnx squirrel, ove sam zaboravila da skinem :D imam od ranijih godina a ovo ne :) hehe

*

vera

  • *
  • Поруке: 43
  • V e r k a
Одг: Упис на факултет
« Одговор #912 послато: јануар 28, 2010, 04:46:50 поподне »
Jel ima neko da prodaje proslogodisnji informator sa pitanjima za sociologiju i poslovnu, jer ja bih pocela da spremam, ili ako mi neko moze reci kada otprilike izlaze ovogodisnji na skriptarnici fakulteta, jer zivim u Kraljevu pa da ne dolazim u Nis bzvz, nego tek kada izadju.

Inace je li tacno da ko ima diplome sa okruznih i republickih takmicenja iz poslovne i osnovi oslobodjen je tog predmeta prilikom polaganja za prijemni, tako sam nes nacula ! Ufff to bi mi bilo kao kec na 10  ;D

*

Faraday

  • ****
  • Поруке: 427
    • Facebook
Одг: Упис на факултет
« Одговор #913 послато: јануар 28, 2010, 05:17:38 поподне »
Proslogodisnji informator mozes skinuti odavde www.eknfak.ni.ac.rs/dl/informator2009.pdf ( iskopiraj link jer ovako ne radi kad kliknes )
Imam ja neka pitanja iz prethodnih godina pa ako hoces da ti posaljem ostavi mi mejl...

Mislim da onaj ko ima neko od prva tri mesta na republickom takmicenju ne radi prijemni, ali to ces morati da proveris na faksu...

*

vera

  • *
  • Поруке: 43
  • V e r k a
Одг: Упис на факултет
« Одговор #914 послато: јануар 31, 2010, 03:41:52 поподне »
Znam za ova pitanja koja su bila na prijemnom, ja sammislila na kompletna pitanja za spremanje, cini mi se da ima oko 120 iz sociologije i valjda 150-180 iz poslovne , to ja trazim !
 ;)