Упис на факултет

· 2343 · 568496
*

Faraday

  • ****
  • Поруке: 427
    • Facebook
Одг: Упис на факултет
« Одговор #885 послато: јануар 11, 2010, 11:45:17 поподне »
Valjda je takav redosled, al ko zna kad ce zvanicno da objave... Ja sam hteo osnove, racunovodstvo i resurse, al danas sam vec platio ratu 10000 za ispite vise nemam, jos kazu i ona semestralna uplata treba  ::)  ... Najverovatnije cu onda samo osnove i resurse pa kako bude...

*

stefac21

  • ***
  • Поруке: 293
Одг: Упис на факултет
« Одговор #886 послато: јануар 12, 2010, 08:25:10 пре подне »
Jel zna neko kako po redu idu ispiti i kog datuma ce da budu?
Miljana, mozda je tebi laka matematika, sto kaze Faraday, ekonomistima bas i nije isla matematika pa je najbolje kombinacija sociologija i poslovna ekonomija.Mada to je sve relativno,ako ti ide matematika normalno je da ces to i izabrati.

*

Sany_91

  • ***
  • Поруке: 221
Одг: Упис на факултет
« Одговор #887 послато: јануар 12, 2010, 01:50:51 поподне »
Da citala sam tu polemiku :)

U pravu ste... meni matematika UOPSTE nije jaca strana  ;D Pojma nemam... mislim imam kad mi objasni neko, al ja sam izgubila 4 godine jer imam profesora sa kojim se zezamo na casu, na pismenom sve prepisemo i dobijemo 5. Nadam se da na faxu postoji neki normalan profesor koji ce uspeti da mi objasni matematiku :D Hehe inace sam izgubljen slucaj... Najverovatnije cu izabrati sociologiju i ekonomiku, to mi ide nekako!

A sad da ponovim pitanje... Jer na prijemnom moram bukvalno isti odgovor da napisem kao sto je u skripti ili nesto mogu i svojim recima  ???

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #888 послато: јануар 12, 2010, 01:59:01 поподне »
dobro ocigledno niste videli zadatke iz matematike...bitno je da znate da svake parne godine je isti profesor a neparne drugi...tako da se zadaci parnih i neparnih godina ponavljaju...:)
2009e je bio identican test kao i 2007...:)
znaci 2010 ce biti slicno kao 2008...mada shta znam bolji je ovaj profesor sa neparnih godina,on dosta ponavlja zadatke!!!
Meni je bilo bolje da vezhbam matish no da bubam :D Stvar ukusa :D

*

Faraday

  • ****
  • Поруке: 427
    • Facebook
Одг: Упис на факултет
« Одговор #889 послато: јануар 12, 2010, 02:28:57 поподне »

A sad da ponovim pitanje... Jer na prijemnom moram bukvalno isti odgovor da napisem kao sto je u skripti ili nesto mogu i svojim recima  ???
Testovi inace imaju po 15 pitanja koja nose 2 poena.
Evo mog primera, na 11. pitanju iz poslovne ekonomije (Sta je centar troskova) dao sam odgovor koji je glasio: "Centar troskova je organizaciona jedinica cije poslovanje se kontrolise na osnovu troskova" profesorka Nadica Figar mi je tu oduzela jedan poen jer je odgovor trebao da glasi "Centar troskova je organizaciona jedinica cije poslovanje se kontrolise na osnovu troskova poslovanja"
Poslednji na listi koji je upao na budzet imao 92.46 a ja 91.66. I eto zbog tog jednog poena ode 1000e :/
Eto sad mozes sama da zakljucis sta treba da se pise...

*

stefac21

  • ***
  • Поруке: 293
Одг: Упис на факултет
« Одговор #890 послато: јануар 12, 2010, 03:24:33 поподне »
Ne plasi devojku, Nadica je prica za sebe, pravi je monstrum,trazi mnogo i tacno, a sto se tice drugih predmeta kao sto je sociologija, profesor je prihvatao mnoge stvari koje Nadica nikada ne bi prihvatila. Sve zavisi od profesora. Ja sam kod Nadice ucio neka pitanja iz srednje i nije me zanimalo da li ona to trazi od reci do reci po njenom ili ne,znao sam da je to tacno sto sam napisao, a kad bi mi oduzela poene isao bih da ulozim zalbu, nije me zanimalo ko je ona iako sam znao da je pravi gad!Ti vidi sta ces i kako ces.

*

Sany_91

  • ***
  • Поруке: 221
Одг: Упис на факултет
« Одговор #891 послато: јануар 12, 2010, 03:56:03 поподне »
Au... znaci mora napamet...  :P Ne znam kako cu :D moram nekako hehe. Samo to prezime Figar me plasi   ;D
otprilike i znam sta me ceka, svi pricaju razlicite price, al ja ne odustajem  8)  Ima vremena

*

makisha91

  • **
  • Поруке: 118
Одг: Упис на факултет
« Одговор #892 послато: јануар 13, 2010, 05:22:08 поподне »
A sta je lakse da se spremi za prijemni? Zelela bih da upisem menadzment u turizmu.
Matematika mi odmah otpada jer mi nikada nije bila jaca strana, sociologija mi je siguran izbor ali ne znam da li da jos uzmem politicku ili poslovnu ekonomiju...? Meni to dodje nekako isto..
A s obzirom da sam svasta cula za tu Figarku, mozda je pametnije da uzmem politicku posto ona to ne gleda, hum?

*

Faraday

  • ****
  • Поруке: 427
    • Facebook
Одг: Упис на факултет
« Одговор #893 послато: јануар 13, 2010, 06:22:29 поподне »
Pa ja sam se izmedju osnova i poslovne odlucio za ovo drugo jer je dosta manje pitanja za ucenje bilo... Ti vidi sta ti odgovara vise, ja sam oduvek vise voleo osnove i laksi su mi bili, ali sam se na kraju ipak odlucio za poslovnu...

*

natasa

  • ***
  • Поруке: 266
Одг: Упис на факултет
« Одговор #894 послато: јануар 14, 2010, 10:31:34 пре подне »
sociologija i poslovna su vam najbolja kombinacija jer nema mnogo, a sto mora da se nabuba-nabubajte. Tek vas ceka to na fakultetu, zbirke za prijemni nisu nista.

*

makisha91

  • **
  • Поруке: 118
Одг: Упис на факултет
« Одговор #895 послато: јануар 14, 2010, 03:19:06 поподне »
Pa dobro, ja jos nisam videla koliko ima, cekam da izadje taj prirucnik... Da li se neko seca koliko je bilo za spremanje? (pitanja, strana...bilo sta)
I svesna sam ja da zbirke za prijemni nisu nista naspram pravih ispita, samo pitam. i vi ste nekad bili *Freshman*....:DDD

*

natasa

  • ***
  • Поруке: 266
Одг: Упис на факултет
« Одговор #896 послато: јануар 14, 2010, 04:03:31 поподне »
Ja se stvarno ne secam koliko je bilo cega... Ali znam da stvarno treba malo vremena za spremanje, ja sam soc. i poslovnu spremila za nedelju dana, ali sam tad bas sela i naucila lepo. Sve zavisi od ambicija, koliko si svesna da li mozes da upadnes na budzet ili ne... Znam da su ga neki spremali i po 2,3 dana cisto da napisu nesto jer su znali da su im sanse za budzet nikakve.
Ne znam kakve prirucnike cekas, ali mislim da na skriptarnici ima tih zbirki, skripti i sad, ili se snadji pa uzmi od nekoga ko je vec spremao, cisto da vidis sta te ceka.

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #897 послато: јануар 14, 2010, 05:44:33 поподне »
oko 120 pitanja iz sociologije...

*

Sany_91

  • ***
  • Поруке: 221
Одг: Упис на факултет
« Одговор #898 послато: јануар 14, 2010, 06:55:28 поподне »
Koliko god, mora da se spremi  ;D ja ovih dana uzimam proslogodisnje skripte i zdravlje Boze pocinjem pripremu, polako ali sigurno  ;D Jaoooo a kad sam videla kakve su skripte za polaganje za Singidunum prsla sam, imaju svega nekoliko stranica  :o Naravno isplati im se da sto vise upadnu :) hehe

*

natasa

  • ***
  • Поруке: 266
Одг: Упис на факултет
« Одговор #899 послато: јануар 15, 2010, 10:49:58 пре подне »
I nasima se isplati da sto vise upadnu zato je i toliko lak prijemni. U odnosu na druge drzavne fakultete, i previse lak.