Prijemni ispit

· 10 · 5162
*

choice

  • *
  • Поруке: 8
Prijemni ispit
« послато: мај 06, 2012, 01:51:37 поподне »
Zdravo svima,

kako sam se opredelio za ekonomski fakultet u nisu, zanima me da li ce pitanja na prijemnom ispitu biti stiktno iz prirucnika. Ja sam se opredelio za polaganje ekonomike i sociologije.. Medjutim kada je drzana prezentacija ek.fakulteta u nasoj skoli u vranju jedan od vasih profesora je rekao pitanja ce biti UGLAVNOM iz prirucnika.. Da li postoji mogucnost da se na prijemenom testu nadju neka pitanja koja nisu obuhvacena prirucnicima.. ?

Hvala unapred.

*

choice

  • *
  • Поруке: 8
Одг: Prijemni ispit
« Одговор #1 послато: мај 06, 2012, 02:18:43 поподне »
p.s. u informaturu, koji smo dobili nakon prezentacije, sam procitao da je prosle godine za upis na budzet bilo potrebno oko 94 boda.. Malo mi je nelogicno, jer to bukvalno znaci da svako ko hoce na budzet mora da osvoji od 55-60 boda na prijemnom ispitu.. pa me zanima  vase misljenje..

hvala :)

*

Johnny Weissmuller

  • **
  • Поруке: 188
Одг: Prijemni ispit
« Одговор #2 послато: мај 06, 2012, 05:19:52 поподне »
Ja sam na prijemnom radio sociologiju i matematiku. Iz sociologije su pitanja bila potpuno ista kao iz prirucnika dok su iz matematike cini mi se bili promenjeni samo brojevi. Uglavnom prijemni nije tezak. Oko ovih poena ne znam sta ti nije jasno. Prosle godine na budzetu je bilo mesta za 300 studenata. Poslednji je imao 94.02 i to je to. Uglavnom prijemni nije tezak tako da svi uglavnom imaju dosta poena na prijemnom, a vecina koja je bar malo ucila bez problema uradi prijemni bez greske. Tako da je pozeljno da se prijemni uradi bez greske da biste bili na budzetu, jedan poen manje znaci jedno pomeranje na listi za jedno 40 ili 50 mesta. Uglavnom evo ti lista pa kalkulisi slobodno.

http://www.eknfak.ni.ac.rs/dl/2011/upis/KRL.pdf

*

choice

  • *
  • Поруке: 8
Одг: Prijemni ispit
« Одговор #3 послато: мај 06, 2012, 08:12:20 поподне »
hvala puno :)

*

martinche

  • ****
  • Поруке: 449
Одг: Prijemni ispit
« Одговор #4 послато: мај 06, 2012, 09:35:31 поподне »
Ja sam polagala sociologiju i poslovnu ekonomiju i ptianja su ti identicna kao iz prirucnika, prijemni za budzet mora  dobro da se uradi, ne mozes da udjes ako ga ne uradis dobro.
ali ako hoces samo samofinansiranje, treba ti 30 poena, to imas i iz srednje skole. bukvalno izadjes na prijemni, potpises se i izadjes :D

*

AndjelaVlada

  • *
  • Поруке: 9
Одг: Prijemni ispit
« Одговор #5 послато: мај 07, 2012, 09:10:29 пре подне »
Zanima me da li moze neko drugi da me upise u prvu godinu(drugarica,majka)? Letovanje mi je u danima kada i upis,pa da znam da li moram da ga otkazem ili ne...:)

*

martinche

  • ****
  • Поруке: 449
Одг: Prijemni ispit
« Одговор #6 послато: мај 07, 2012, 09:49:41 пре подне »
moze neko drugi da te upise, ja bar mislim da moze, nek odgovori veverica. :D

*

AndjelaVlada

  • *
  • Поруке: 9
Одг: Prijemni ispit
« Одговор #7 послато: мај 07, 2012, 02:42:01 поподне »
Neko mi kaze i da ne moze,a na ovim telefonima sto ima niko se ne javlja.... :(

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Prijemni ispit
« Одговор #8 послато: мај 08, 2012, 08:03:08 пре подне »
Zanima me da li moze neko drugi da me upise u prvu godinu(drugarica,majka)? Letovanje mi je u danima kada i upis,pa da znam da li moram da ga otkazem ili ne...:)

Mogu i drugi da te upisu. Prilikom prijavljivanja na konkurs pitaj samo da li ti je potrebno Ovlascenje overeno u Opstini.

*

AndjelaVlada

  • *
  • Поруке: 9
Одг: Prijemni ispit
« Одговор #9 послато: мај 08, 2012, 08:34:09 пре подне »
Zanima me da li moze neko drugi da me upise u prvu godinu(drugarica,majka)? Letovanje mi je u danima kada i upis,pa da znam da li moram da ga otkazem ili ne...:)

Mogu i drugi da te upisu. Prilikom prijavljivanja na konkurs pitaj samo da li ti je potrebno Ovlascenje overeno u Opstini.
Hvala puno...