Основне академске студије

· 2393 · 658316
*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Основне академске студије
« Одговор #630 послато: фебруар 26, 2010, 08:37:53 поподне »
Koliko ja znam, bilo koja pet mogu da se poloze da bi se preslo u drugu.....

*

Faraday

  • ****
  • Поруке: 427
    • Facebook
Одг: Основне академске студије
« Одговор #631 послато: фебруар 26, 2010, 08:51:50 поподне »
Pa nzm dal je i ove godine potreban isti broj bodova jer se svake povecava, za budzet mora sve da se polozi a za samomfinasirajuci nzm ali ako je prosle bilo pet moguce da je ove sest.

*

kaca88

  • **
  • Поруке: 172
Одг: Основне академске студије
« Одговор #632 послато: фебруар 26, 2010, 09:08:34 поподне »
pa koliko ja znam treba samo 7 za budzet...ili???

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Основне академске студије
« Одговор #633 послато: фебруар 26, 2010, 09:14:08 поподне »
Treba sedam valjda da bi se sa samofinansirajuceg preslo na budzet....a da bi budzetski upisali narednu treba sve da poloze....

*

Faraday

  • ****
  • Поруке: 427
    • Facebook
Одг: Основне академске студије
« Одговор #634 послато: фебруар 27, 2010, 01:41:08 пре подне »
Ne znam zasto bi se razlikovalo, za budzet treba skupiti ove godine 54 poena, sto znaci poloziti sve ispite, ko to uradi smesi mu se budzet bez obzira dal je sada vec na budzetu ili ne...

*

olja90

  • *
  • Поруке: 72
Одг: Основне академске студије
« Одговор #635 послато: фебруар 27, 2010, 07:58:11 поподне »
Pitam jer neki pricaju da mora da se poloze osnovi ekonomije i racunovodstvo a neki kazu da nema obaveznih predmeta.... ne znam sta da mislim  ::)

*

navircom287

  • *
  • Поруке: 48
Одг: Основне академске студије
« Одговор #636 послато: фебруар 28, 2010, 07:13:56 пре подне »
Pitam jer neki pricaju da mora da se poloze osnovi ekonomije i racunovodstvo a neki kazu da nema obaveznih predmeta.... ne znam sta da mislim  ::)
osnovi ekonomije i racunovodstvo je trebalo za po starom programu,vi treba da skupite samo odredjen broj bodova(kredita kako ih zovu ovi) ako ste na novom.

*

olja90

  • *
  • Поруке: 72
Одг: Основне академске студије
« Одговор #637 послато: фебруар 28, 2010, 11:57:14 пре подне »
ok....hvala  :-*

*

aleksandrija

  • *
  • Поруке: 21
Одг: Основне академске студије
« Одговор #638 послато: март 01, 2010, 10:52:49 пре подне »
Zdravo
Mozes li mi sasnati kad je prosle i pretprosle  godine bio majski rok, jer se moram mnogo ranije organizovati za dolazak.
Doduse, nadam se da ce ga biti i ove godine....:)
Pozdrav i hvala....

*

kaca88

  • **
  • Поруке: 172
Одг: Основне академске студије
« Одговор #639 послато: март 01, 2010, 12:04:12 поподне »
PRIJAVA JE OD 1-5.3 A ROK POCINJE 15.3 :)

*

slvk_22

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Основне академске студије
« Одговор #640 послато: март 01, 2010, 08:19:10 поподне »
поз свима

имам питање, из Новог Сада сам треба да дођем код проф Љиљане Станковић у Ниш да полажем неки испит, е сад ме занима да ли неко има нека искуства са њом, каква је као проф као особа, да ли неко зна којим данима има консултације, којим данима је на фаху да знам како да организујем долазак?

ако сам промашио топик ...

http://www.eknfak.ni.ac.rs/stuff.php?lang=srl&stuff_id=10
« Последња измена: март 01, 2010, 08:32:22 поподне slvk_22 »

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Основне академске студије
« Одговор #641 послато: март 03, 2010, 07:24:14 поподне »
студент са свим положеним испитима са прве године има укупно 60 ЕСПБ без обзира да ли има све десетке или све шестице на испитима.

За упис друге године студија је самофинансирајућим студентима неопходно да освоје 37 ЕСПБ. Студентима који се финансирају из буџета Републике Србије је (према одлуци Скупштине Републике Србије из октобра 2008. године) за упис наредне године студија неопходно да остваре 54 ЕСПБ у школској 2009/2010 години.

На Економском факултету у Нишу сви испити су једносеместрални,  носе 7 ЕСПБ и имају шест часова предавања и вежби.


znaci 7espb jedan predmet, imamo 8 predmeta i 2 seminarska koja vrede po 2 boda...

7x8 = 56  + 4(za seminarske) to je 60 espb kako kazhu!!! Shto znachi da budzetskim studentima koji urade seminarske i polozhe 7 od 8 ispita fale 2 boda za bolonjski uslov!E sad meni su stariji studenti rekli da obichno budzetski sa 7 ispita upisuju drugu godinu...  I da se radi po dogovoru!!! tako da no frx :)

*

Faraday

  • ****
  • Поруке: 427
    • Facebook
Одг: Основне академске студије
« Одговор #642 послато: март 03, 2010, 10:04:43 поподне »
Miljana i ti mi kazas da znas matematiku :P Fali samo jedan poen, inace strajk :D

*

kaca88

  • **
  • Поруке: 172
Одг: Основне академске студије
« Одговор #643 послато: март 04, 2010, 11:05:26 пре подне »
neznam gde da postavim ovo pitanje, ali ajde pokusacu ovde... treba mi pomoc za upravljanje resursima preduzeca na pitanje Lojalni Kupci, nematerijalni resurs preduzeca, sta je bitno spomenuti na ispitu za to pitanje, jer ja imam samo dve tri recenici i cini mi se mnogo kratko??? Dali moze neko da mi pomogne ili ima iskusta iz sopstvnog ispita??/

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Основне академске студије
« Одговор #644 послато: март 04, 2010, 11:22:14 пре подне »
@mare ok prerachunala sam se neshto :)


a za lojalne kupce treba da spomenes kako preduzece stvara lojalne kupe( komunikacione tehnologije,ukljuchivanje kupaca u proces dizajniranja i prozivodnje,i stvaranje lojalnih kupaca) pa tu imash ono 200$ komunikacija licno s kupcima 20$ preko telefona i 1$ web ili mejl poruka... Kupci svoje zadovoljstvo vremenom pokuzuju vecim obimom kupovine i postoji tzv halo efekat(kao neka besplatna reklama koja donosi nove kupce)
i prema troskovima sticanja i zadrzhavanja kupaca imash privremene kupce, nisko odrzhavajuce kupce,kraljevske kupce i visoko odrzhavajuce kupce...

ako se nisam zeznula to bi trebalo da je to, ima jos nego ne mogu sad da kucam...
Imas li knjigu uopste ???