Основне академске студије

· 2393 · 658327
*

miloshh

  • *
  • Поруке: 46
Одг: Основне академске студије
« Одговор #15 послато: фебруар 15, 2009, 05:21:08 поподне »
Da li se sa zavrsenih 4 godina osnovnih akademskih studija stice zvanje DIPLOMIRANI EKONOMISTA ili samo EKONOMISTA?
                                                                                   
 
                                                                                                                            Unapred Vam se zahvaljujem!

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #16 послато: фебруар 17, 2009, 10:09:04 пре подне »
Ja sam na cetvrtoj godini osnovnih akademskih studija i zanima me da li postoji mogucnost promene izbornog predmeta? Pozz
Наравно да је могуће. Обратите се Служби за студентска и наставна питања, где ћете уз одговарајућу надокнаду и захтев променити изборни предмет.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #17 послато: фебруар 17, 2009, 10:11:37 пре подне »
Da li se sa zavrsenih 4 godina osnovnih akademskih studija stice zvanje DIPLOMIRANI EKONOMISTA ili samo EKONOMISTA?
Добијате звање ДИПЛОМИРАНИ ЕКОНОМИСТА. Поздрав.

*

rastko

  • *****
  • Поруке: 2
Одг: Основне академске студије
« Одговор #18 послато: фебруар 25, 2009, 12:40:50 поподне »
ПОГРЕШАН ОДГОВОР!!!! Звање ЕКОНОМИСТА стиче се по завршетку основних академских студија, а звање ДИПЛОМИРАНИ ЕКОНОМИСТА стиче се тек по завршетку дипломских академских студија.
САРАДНИЦИ ЗА НАСТАВУ И ОБРЗОВАЊЕ НА УНИВЕРЗИТЕТУ У НИШУ.

*

RaM

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Основне академске студије
« Одговор #19 послато: фебруар 28, 2009, 02:58:35 пре подне »
Kako da nadjem strane na sajtu fakulteta za konkretne predmete, gde se nalaze: opis predmeta, isp.pitanja... kao što postoji za predmet Informatika, a za npr. Poslovne finansije ne postoji?

*

zvoncica

  • *
  • Поруке: 57
Одг: Основне академске студије
« Одговор #20 послато: март 01, 2009, 03:17:47 поподне »
Zanima me zasto ne mogu da dobijem 10 na ispitu ako sam dobila 6 na kolikvijumu. koliko ja znam, sestica na kolokvijumu nosi 11 poena, kada se to sabere sa 30 koje dobijemo sa predavanja i vezbi i sa 50 (koji se dobiju na ispitu za 10) to je ukupno 91 poen. zasto ja onda ne mogu da imam 10?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #21 послато: март 03, 2009, 07:52:28 пре подне »
Kako da nadjem strane na sajtu fakulteta za konkretne predmete, gde se nalaze: opis predmeta, isp.pitanja... kao što postoji za predmet Informatika, a za npr. Poslovne finansije ne postoji?
На страни "Акредитација" (http://www.eknfak.ni.ac.rs/akreditacija/) налазе се књиге предмета за сваки тип студија. Ту можете наћи опис предмета, његову садржину, као и обавезну и додатну литературу. Што се испитних питања тиче, као и додатних информација о предметима, у току је развој нове функционалности сајта, која ће вам пружити више информација. Конкретно за предмет "Пословне финансије", додатни материјал можете преузети са ове стране http://www.eknfak.ni.ac.rs/lat/poslovne_finansije.html . Поздрав.
« Последња измена: март 03, 2009, 08:02:15 пре подне squirrel »

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #22 послато: март 04, 2009, 07:38:02 пре подне »
Zanima me zasto ne mogu da dobijem 10 na ispitu ako sam dobila 6 na kolikvijumu. koliko ja znam, sestica na kolokvijumu nosi 11 poena, kada se to sabere sa 30 koje dobijemo sa predavanja i vezbi i sa 50 (koji se dobiju na ispitu za 10) to je ukupno 91 poen. zasto ja onda ne mogu da imam 10?
Уколико предметни наставник примењује систем оцењивања који сте ви навели (30 поена активности у току наставе, 20 поена колоквијуми , по 10 сваки и 50 поена завршни испит), имате шансе да вам коначна оцена из тог испита буде 10 (91 поена).

*

rebeka

  • *
  • Поруке: 4
Одг: Основне академске студије
« Одговор #23 послато: март 05, 2009, 12:12:42 поподне »
Kada ce biti objavljen raspored polaganja ispita za mart?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #24 послато: март 05, 2009, 02:01:42 поподне »
Распоред полагања испита у мартовском испитном року треба да се усвоји на седници која ће бити одржана 12. марта. Према предлогу, требало би да мартовски рок буде од 20.марта до 4.априла, а пријава испита до 14.марта. Званичну информацију очекујте на сајту факултета, након предстојеће седнице.

*

miloshh

  • *
  • Поруке: 46
Одг: Основне академске студије
« Одговор #25 послато: март 07, 2009, 12:26:51 поподне »
Da li ce skolske 2009/2010 imati istureno odeljenje u Krusevcu, kao sto je do sada imalo!?


                                                                              Unapred Vam se zahvaljujem!!!

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #26 послато: март 09, 2009, 01:53:13 поподне »
Поштовани, тачније у Крушевцу постоји Центар за консултативну наставу и у току је рад на продужењу његовог функционисања. Поздрав.

*

minajelena

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Основне академске студије
« Одговор #27 послато: март 10, 2009, 10:06:55 поподне »
Upisala sam fakultet po nastavnom planu iz 1997/98, i tom planu apsolvirala. Polozila sam ukupno 25 ispita i to:svih 7 ispite iz prve i svih 8 ispit iz druge godine, 6 ispita iz trece (cene i planiranje koje su po ovom nastavnom planu bile na III godini nisam polozila) i imam polozena 4 ispita iz IV godine( upravljanje poslovnom logistikom,marketing,bankarstvo i operaciona istrazivanja).
PITANJE:DA LI MOGU DA UZMEM DIPLOMU O ZAVRSENIM OSNOVNIM STUDIJAMA?
 

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #28 послато: март 11, 2009, 11:02:39 пре подне »
Колегинице, са испитима које сте до сада положили можете узети само диплому Више школе. С обзиром да Вам је до краја студија остало још шест испита, ја бих Вам препоручио да се заложите и довршите факултет до краја. Рок за то вам је септембар 2012. године, а тиме бисте добили диплому дипломираног економисте, у складу са старим наставним планом. Поздрав.

*

pedjica

  • *
  • Поруке: 4
Одг: Основне академске студије
« Одговор #29 послато: март 12, 2009, 01:00:33 поподне »
Postovani/a,

mene zanima sta predstavlja veverica koja je logo fakulteta ako se ne varam.Koja je poruka koju slika veverice nosi?
Da li se do ideje da ce slika veverica najbolje predstavljati nas fakultet doslo u saradnji sa nekom od marketinskih agencija ili ne?
Hvala unapred!
Srdacan pozdrav!