Основне академске студије

· 2393 · 658331
*

Jack_Wantz

  • *
  • Поруке: 4
Одг: Основне академске студије
« Одговор #345 послато: септембар 26, 2009, 11:03:21 поподне »
ti si verovatno samofin. student pa imas pravo da tako govoris(i ja bih isto to reko da sam samofifn.) ali nemaju svi isti uslov na svim ostalim fakultetima (znam jer 5 mojih naj prijatelja idu na 5 razlicita fakulteta) a bilo bi super kad bi mogli da budete sufinansirajuci i da placate ispite i ostalo ali ne i skolarinu.. pozz
Znaci studenti koji su na budzetu imaju manje ispita da daju za uslov da budu na budzetu sledece godine i plus oni mogu da hvataju uslov za budzet u oktobar 2 dok studenti koji se samofinasiraju, moraju debelo da uce da bi uhvatili uslov (cista godina)!?
Ko li samo izmislja ova pravila, zasto jednostavno nije kao na ostalim fakultetima gde svi imaju isti uslov!?!

*

alexandar

  • *
  • Поруке: 4
Одг: Основне академске студије
« Одговор #346 послато: септембар 27, 2009, 07:11:58 пре подне »
Pa ja sam jedan od onih kojima je drzava platila skolarinu jer nije bilo mesta za sve na budzetu, ali nije mi jasno kako je moglo na pravnom, zastiti...da ima mesta za sve koji su uhvatili uslov a kod ans nije moglo!?!
Posto sam u prvoj uhvatio uslov, a u oktobru 2 ocistio god ali se sad vodim kao samof. da li mora da ocistim godinu ili da uhvatim uslov &7ispita i 2jezika valjda) da bi bio u trecoj na budzetu? Jel se opet pravi ona rang lista i jel opet samo 20% mogu da predju?

tnx

*

makamaka

  • *
  • Поруке: 11
Одг: Основне академске студије
« Одговор #347 послато: септембар 27, 2009, 01:02:22 поподне »
Da li iko moze da mi odgovori sta se desava i koji su uslovi u konkretno mojoj situacuji?Obnovila sam drugu godinu i na budzetu sam.Po zavrsetku oktobra 1 koliko treba da platim obnovu da bih izasla na okt.2 ,s obzirom da i ako uhvatim uslov za trecu u oktobru dva padam na samofinansiranje,jer sam jednom vec obnovila???I da li ako uhvatim uslov u oktobru dva samo doplatim do iznosa skolarine i opet koliko?Svi pricaju razlicito i svuda pise razlicito i vise mi nista nije jasno!Ako neko moze da mi pomogne i bilo sta kaze konkretno za ovu situaciju,hvala puno unapred!!!

*

Dende

  • *
  • Поруке: 18
Одг: Основне академске студије
« Одговор #348 послато: септембар 27, 2009, 05:10:37 поподне »
Da li se zna kada ce izaci zvanicno obavestenje na sajtu povodom svih ovih pitanja?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #349 послато: септембар 28, 2009, 06:18:51 пре подне »
Interesuje me ako se ne uhvati uslov za narednu godinu do oktobra,u oktobru 2 placas prvu ratu obnove i uhvatis uslov recimo u decembru i do tad verovatno uplatis celu obnovu,da li ostatak novca doplacujes za skolarinu naredne godine(jos 35000) ili placas pun iznos godine tj.70000.Hvala unapred!!!Za Samofinansirajuce


Рок за хватање услова је октобар2 (ни прошле године се децембра није могло уписивати наредна година). То значи, да ћете морати да платите обнову године после октобра1, а следеће године уколико имате услов уписујете наредну годину и плаћате одређену наканаду за школарину. У случају да ухватите услов у октобру2, плаћена обнова се рачуна као део школарине и ви настављате са студијама.
« Последња измена: септембар 28, 2009, 06:23:40 пре подне squirrel »

*

tamara87

  • *
  • Поруке: 8
Одг: Основне академске студије
« Одговор #350 послато: септембар 28, 2009, 06:27:17 пре подне »
А zašto squirrel ne odgovoriš i na ostala pitanja. I mi ostali želimo da čujemo ono što nas interesuje. Konkretno kada će se tačno znati šta je odlučeno za uslov?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #351 послато: септембар 28, 2009, 06:29:02 пре подне »
Jel se meni samo cini ili je ovo totalno glupo i nelogicno?
Nije mi jasno cemu nam onda sluzi oktobar2 kad cemo i ovako i onako preci na samofinansiranje polozili mi taj jedan u oktobru 2 ili ne? i u kom slucaju se pise molba dekanu?

Da ''izvrsimo rezimaciju'' sto bi rekla jedna likusa: ako u okotobru 1 nemamo svih 7 ispita ispadamo sa budzeta i to je to. ne postoji nikakva sansa da se u oktobru 2 izvucemo, jel?

Постоји, погледајте услове које смо накнадано објавили.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #352 послато: септембар 28, 2009, 06:31:11 пре подне »
Ako se uhvati uslov za upis u narednu godinu u oktobru 2, da li se u tom slucaju placa neka nadoknada, npr. obnova godine ili samo cena ispita?... I da,kako stoje stvari sto se tice obnove godine studenata koji su bili na budzetu ako prvi put obnavljaju,da li tad zadrzavaju budzet ili prelaze ipak na samofinansiranje?

Након октобра 1 плаћа се 15.000 за обнову године, а касније важе следећи услови:
a)   Студенти који се финансирају из буџета у случају не стицања услова за наредну годину студија по завршетку испитног рока Октобар I, плаћају накнаду за стицање услова у Октобру II, и уколико стекну услов у испитном року Октобар II уписују наредну годину студија као студенти који се финансирају из буџета,
b)   Студенти који се финансирају из буџета а већ обновили годину студија, у случају не стицања услова за наредну годину студија по завршетку испитног рока Октобар I, прелазе на статус самофинансирања и плаћају накнаду за стицање услова у Октобру II, и уколико стекну услов у испитном року Октобар II уписују наредну годину студија као студенти који се самофинансирају, доплатом износа до висине школарине по ценовнику Економског факултета у Нишу.
c)   Студенти који се самофинансирају у случају не стицања услова за наредну годину студина по завршетку испитног рока Октобар I, плаћају накнаду за стицање услова у Октобру II, и уколико стекну услов у испитном року Октобар II уписују наредну годину студија као студенти који се самофинансирају, доплатом износа до висине школарине по ценовнику Економског факултета у Нишу

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #353 послато: септембар 28, 2009, 06:32:52 пре подне »
A koliko ce se ispita moci da prijave u oktobru 2? tj da li vise od jednog?

I da li se zna nesto oko hvatanja uslova za IV godinu, u vezi s ovim sto stoji u zahtevu za odobrenje oktobra 2?



Можете полагати произвољан број испита, а услови из захтева су прихваћени.

*

tamara87

  • *
  • Поруке: 8
Одг: Основне академске студије
« Одговор #354 послато: септембар 28, 2009, 06:38:12 пре подне »

Zanima me za sta daju novac studenti koji upisuju III godinu po starom programu kao samofinansirajuci? Ako je oste poznato da nemaju ni predavanja, ni vezbe, ni kolokvijume? Da li to odrzavanje statusa stdenta kosta 75000?

squirrel odgovori na ovo molim te

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #355 послато: септембар 28, 2009, 06:41:23 пре подне »
Pa ja sam jedan od onih kojima je drzava platila skolarinu jer nije bilo mesta za sve na budzetu, ali nije mi jasno kako je moglo na pravnom, zastiti...da ima mesta za sve koji su uhvatili uslov a kod ans nije moglo!?!
Posto sam u prvoj uhvatio uslov, a u oktobru 2 ocistio god ali se sad vodim kao samof. da li mora da ocistim godinu ili da uhvatim uslov &7ispita i 2jezika valjda) da bi bio u trecoj na budzetu? Jel se opet pravi ona rang lista i jel opet samo 20% mogu da predju?

tnx

Тај део је дефинисан Законом, и ми не можемо самоиницијативно мењати услове.
« Последња измена: септембар 28, 2009, 06:49:18 пре подне squirrel »

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #356 послато: септембар 28, 2009, 06:49:07 пре подне »
Da li iko moze da mi odgovori sta se desava i koji su uslovi u konkretno mojoj situacuji?Obnovila sam drugu godinu i na budzetu sam.Po zavrsetku oktobra 1 koliko treba da platim obnovu da bih izasla na okt.2 ,s obzirom da i ako uhvatim uslov za trecu u oktobru dva padam na samofinansiranje,jer sam jednom vec obnovila???I da li ako uhvatim uslov u oktobru dva samo doplatim do iznosa skolarine i opet koliko?Svi pricaju razlicito i svuda pise razlicito i vise mi nista nije jasno!Ako neko moze da mi pomogne i bilo sta kaze konkretno za ovu situaciju,hvala puno unapred!!!


Обнова године је 37.000 за самофинансурајуће студенте (у две рате). Ви плаћате прву рату и уколико ухватите услов за наредну годину (у октобру 2) доплаћујете школарину, за самофинансирајуће студенте - 75.000. За Вас важи следећи услов:
b)   Студенти који се финансирају из буџета а већ обновили годину студија, у случају не стицања услова за наредну годину студија по завршетку испитног рока Октобар I, прелазе на статус самофинансирања и плаћају накнаду за стицање услова у Октобру II, и уколико стекну услов у испитном року Октобар II уписују наредну годину студија као студенти који се самофинансирају, доплатом износа до висине школарине по ценовнику Економског факултета у Нишу.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #357 послато: септембар 28, 2009, 06:50:37 пре подне »
Ево и услова за упис након испитног рока октобар2:

a)   Студенти који се финансирају из буџета у случају не стицања услова за наредну годину студија по завршетку испитног рока Октобар I, плаћају накнаду за стицање услова у Октобру II, и уколико стекну услов у испитном року Октобар II уписују наредну годину студија као студенти који се финансирају из буџета,
б)   Студенти који се финансирају из буџета а већ обновили годину студија, у случају не стицања услова за наредну годину студија по завршетку испитног рока Октобар I, прелазе на статус самофинансирања и плаћају накнаду за стицање услова у Октобру II, и уколико стекну услов у испитном року Октобар II уписују наредну годину студија као студенти који се самофинансирају, доплатом износа до висине школарине по ценовнику Економског факултета у Нишу.
в)   Студенти који се самофинансирају у случају не стицања услова за наредну годину студина по завршетку испитног рока Октобар I, плаћају накнаду за стицање услова у Октобру II, и уколико стекну услов у испитном року Октобар II уписују наредну годину студија као студенти који се самофинансирају, доплатом износа до висине школарине по ценовнику Економског факултета у Нишу

*

tamara87

  • *
  • Поруке: 8
Одг: Основне академске студије
« Одговор #358 послато: септембар 28, 2009, 06:57:35 пре подне »
Da li iko moze da mi odgovori sta se desava i koji su uslovi u konkretno mojoj situacuji?Obnovila sam drugu godinu i na budzetu sam.Po zavrsetku oktobra 1 koliko treba da platim obnovu da bih izasla na okt.2 ,s obzirom da i ako uhvatim uslov za trecu u oktobru dva padam na samofinansiranje,jer sam jednom vec obnovila???I da li ako uhvatim uslov u oktobru dva samo doplatim do iznosa skolarine i opet koliko?Svi pricaju razlicito i svuda pise razlicito i vise mi nista nije jasno!Ako neko moze da mi pomogne i bilo sta kaze konkretno za ovu situaciju,hvala puno unapred!!!


Обнова године је 37.000 за самофинансурајуће студенте (у две рате). Ви плаћате прву рату и уколико ухватите услов за наредну годину (у октобру 2) доплаћујете школарину, за самофинансирајуће студенте - 75.000. За Вас важи следећи услов:
b)   Студенти који се финансирају из буџета а већ обновили годину студија, у случају не стицања услова за наредну годину студија по завршетку испитног рока Октобар I, прелазе на статус самофинансирања и плаћају накнаду за стицање услова у Октобру II, и уколико стекну услов у испитном року Октобар II уписују наредну годину студија као студенти који се самофинансирају, доплатом износа до висине школарине по ценовнику Економског факултета у Нишу.

Znači li ovo 37 000(u oktobru II) + 75 000 upis u III, ili je 37 000(u oktobru II) + 38 000 do visine školarine

*

SasaM

  • *
  • Поруке: 8
Одг: Основне академске студије
« Одговор #359 послато: септембар 28, 2009, 06:58:56 пре подне »
Po starom programu ako ispadnes sa budzeta da li mozes ponovo da se vratis na budzet?