Основне академске студије

· 2393 · 658480
*

milosh_nish

  • *
  • Поруке: 14
Одг: Основне академске студије
« Одговор #330 послато: септембар 24, 2009, 01:43:23 поподне »
Sta je odluceno danas na sednici? Da li je odobren oktobar 2? I da li je menjano nesto za uslov za cetvrtu godinu?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #331 послато: септембар 25, 2009, 06:17:52 пре подне »
Da li se sada nakon odrzane sednice zna kako stoje stvari po pitanju oktobra 2,uslova,obnove godine studenata koji su na budzetu i da li postoji mogucnost da se za budzet uslov smanji na 6 ispita i 2 jezika....????

Испитни рок октобар 2 је одобрен. Услови полагања су исти као и прошле године. Укратко, студент мора дефинисати свој статус (буџет/самофинансирање) са испитним роком октобар1. У октобру 2, уколико студент стекне услов за упис следеће године, биће му одобрено.
« Последња измена: септембар 25, 2009, 01:07:29 поподне squirrel »

*

ivan-iqa

  • *
  • Поруке: 45
Одг: Основне академске студије
« Одговор #332 послато: септембар 25, 2009, 06:18:41 пре подне »
Ja stvarno ne znam kad vi mislite da se oglasite...
Dajte, admini, odgovarajte na pitanja, bitno nam je da sto pre dobijemo informacije,
da bismo mogli na vreme da se organizujemo...

*

Dende

  • *
  • Поруке: 18
Одг: Основне академске студије
« Одговор #333 послато: септембар 25, 2009, 11:30:52 пре подне »
Ja sam na budzetu u 1 godini, dakle potrebno mi je 7 ispita da bi ostao na budzetu i u 2 godini.
Ukoliko imam polozenih 6 ispita posle oktobra1, a ovaj 1 potreban polozim "tek" u oktobru2, sta se onda desava??? Ne znam sta vam znaci regulisati status do oktobra1???

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #334 послато: септембар 25, 2009, 01:09:47 поподне »
Ja sam na budzetu u 1 godini, dakle potrebno mi je 7 ispita da bi ostao na budzetu i u 2 godini.
Ukoliko imam polozenih 6 ispita posle oktobra1, a ovaj 1 potreban polozim "tek" u oktobru2, sta se onda desava??? Ne znam sta vam znaci regulisati status do oktobra1???

a)   Студенти који се финансирају из буџета у случају не стицања услова за наредну годину студија по завршетку испитног рока Октобар I, плаћају накнаду за стицање услова у Октобру II, и уколико стекну услов у испитном року Октобар II уписују наредну годину студија као студенти који се финансирају из буџета,
b)   Студенти који се финансирају из буџета а већ обновили годину студија, у случају не стицања услова за наредну годину студија по завршетку испитног рока Октобар I, прелазе на статус самофинансирања и плаћају накнаду за стицање услова у Октобру II, и уколико стекну услов у испитном року Октобар II уписују наредну годину студија као студенти који се самофинансирају, доплатом износа до висине школарине по ценовнику Економског факултета у Нишу.
« Последња измена: септембар 28, 2009, 06:27:25 пре подне squirrel »

*

lolica77

  • *
  • Поруке: 7
Одг: Основне академске студије
« Одговор #335 послато: септембар 25, 2009, 02:12:52 поподне »
squirrel...odgovori mi na pitanje!!!

*

zvoncica

  • *
  • Поруке: 57
Одг: Основне академске студије
« Одговор #336 послато: септембар 25, 2009, 02:28:03 поподне »
Jel se meni samo cini ili je ovo totalno glupo i nelogicno?
Nije mi jasno cemu nam onda sluzi oktobar2 kad cemo i ovako i onako preci na samofinansiranje polozili mi taj jedan u oktobru 2 ili ne? i u kom slucaju se pise molba dekanu?

Da ''izvrsimo rezimaciju'' sto bi rekla jedna likusa: ako u okotobru 1 nemamo svih 7 ispita ispadamo sa budzeta i to je to. ne postoji nikakva sansa da se u oktobru 2 izvucemo, jel?

*

Marina

  • *
  • Поруке: 20
Одг: Основне академске студије
« Одговор #337 послато: септембар 25, 2009, 03:27:53 поподне »
Ako se uhvati uslov za upis u narednu godinu u oktobru 2, da li se u tom slucaju placa neka nadoknada, npr. obnova godine ili samo cena ispita?... I da,kako stoje stvari sto se tice obnove godine studenata koji su bili na budzetu ako prvi put obnavljaju,da li tad zadrzavaju budzet ili prelaze ipak na samofinansiranje?
« Последња измена: септембар 25, 2009, 03:41:31 поподне Marina »

*

milomirka

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Основне академске студије
« Одговор #338 послато: септембар 25, 2009, 04:11:18 поподне »
sta je bilo sa studentima trece godine po starom planu, koji ne uhvate uslov za cetvrtu? Prelaze na bolonju ili obnavljaju po starom? I da, ala ste iz saveza ispunili obecanje, svaka vam cast  >:(

*

bronco

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Основне академске студије
« Одговор #339 послато: септембар 25, 2009, 10:24:45 поподне »
A koliko ce se ispita moci da prijave u oktobru 2? tj da li vise od jednog?

I da li se zna nesto oko hvatanja uslova za IV godinu, u vezi s ovim sto stoji u zahtevu za odobrenje oktobra 2?

« Последња измена: септембар 25, 2009, 10:54:56 поподне bronco »

*

jelena_85

  • *
  • Поруке: 8
Одг: Основне академске студије
« Одговор #340 послато: септембар 26, 2009, 11:23:42 пре подне »
Zanima me za sta daju novac studenti koji upisuju III godinu po starom programu kao samofinansirajuci? Ako je oste poznato da nemaju ni predavanja, ni vezbe, ni kolokvijume? Da li to odrzavanje statusa stdenta kosta 75000?

*

natasa

  • ***
  • Поруке: 266
Одг: Основне академске студије
« Одговор #341 послато: септембар 26, 2009, 04:08:03 поподне »
Ja sam na budzetu u 1 godini, dakle potrebno mi je 7 ispita da bi ostao na budzetu i u 2 godini.
Ukoliko imam polozenih 6 ispita posle oktobra1, a ovaj 1 potreban polozim "tek" u oktobru2, sta se onda desava??? Ne znam sta vam znaci regulisati status do oktobra1???

Регулисати статус значи да ли имате услова да останете на буџету или прелазите на самофинансирање. Конкретно у Вашем случају, морате прећи на самофинансирање.  Уколико у октобру 2 ухватите услов, можете уписати 2. годину, али као самофинансирајући студент.

Ja se izvinjam,ali mislim dajeovde doslodo velike greske.Zasto bi polagao ispite u okt.2. i presao nasamofin. ako polozi ispit kad je vec uhvatio za samofin?

 

*

navircom287

  • *
  • Поруке: 48
Одг: Основне академске студије
« Одговор #342 послато: септембар 26, 2009, 06:24:50 поподне »
Zanima me za sta daju novac studenti koji upisuju III godinu po starom programu kao samofinansirajuci? Ako je oste poznato da nemaju ni predavanja, ni vezbe, ni kolokvijume? Da li to odrzavanje statusa stdenta kosta 75000?

xaxa..izgleda da studenti placaju cenu zvanja "Student Ekonomskog fakulteta u Nišu" bez obzira da li imaju predavanja,i da li kupuju literaturu..

*

Jack_Wantz

  • *
  • Поруке: 4
Одг: Основне академске студије
« Одговор #343 послато: септембар 26, 2009, 09:04:45 поподне »
drage kolege, evo zvanicne molbe koja je usvojena vezano za oktobar 2 i u njoj pise sve sto vas zanima
http://www.saef-nis.org/oktobar2.doc

nadam se da ce te naci vase odgovore POzz svima

*

alexandar

  • *
  • Поруке: 4
Одг: Основне академске студије
« Одговор #344 послато: септембар 26, 2009, 09:35:35 поподне »
Znaci studenti koji su na budzetu imaju manje ispita da daju za uslov da budu na budzetu sledece godine i plus oni mogu da hvataju uslov za budzet u oktobar 2 dok studenti koji se samofinasiraju, moraju debelo da uce da bi uhvatili uslov (cista godina)!?
Ko li samo izmislja ova pravila, zasto jednostavno nije kao na ostalim fakultetima gde svi imaju isti uslov!?!