Istureno odeljnje ekonomskog fakulteta iz Nisa u Pozarevcu

· 5 · 8217
*

SrnA_PO

  • *
  • Поруке: 6
Istureno odeljnje ekonomskog fakulteta iz Nisa u Pozarevcu
« послато: децембар 04, 2009, 02:47:20 поподне »
Veliki pozdrav svima na forumu!
Cula sam da postoji izvesno istureno odeljenje ekonomskog fakulteta iz Nisa u Pozarevcu, ali na zalost ne mogu da nadjem nikakve poblize informacije o tome. Ja sam inace iz Pozarevca, ali trenutno radim u Danskoj kao au-pair ( i skupljam pare za studije sledece godine :) ), zato ne mogu da odem na lice mesta i dobijem sve neophodne informacije. Zanima me sledece:

1.) Studenti koji se odluce da studiraju u Pozarevcu imaju predavanja i vezbe kao i ostali studenti koji studiraju u Nisu?
2.) Da li bi imali pravo polaganja kolokvijuma? I gde se odvijaju? Pozarevac ili Nis?
3.) Da li je moguce upisati prvu godinu kao student na budzetu, pod uslovom da ostvarim dovoljan broj poena na prijemnom? Ili je obavezno placanje skolarine, bas zato sto ne studiram u Nisu?
4.) Ako nije moguce upisati 1. godinu kao student na budzetu, da li je moguce narednih godina se prebaciti na budzet, ako se za to ispune uslovi?
5.) Da li su studentima u Pozarevcu dostupni svi smerovi kojih ima i u Nisu?

To je ono sto me najvise zanima. Ako imate jos neke informacije koje mislite da bi mi koristile slobodno ih napisite.

Unared se svima zahvaljujem!

*

SrnA_PO

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Istureno odeljnje ekonomskog fakulteta iz Nisa u Pozarevcu
« Одговор #1 послато: децембар 05, 2009, 02:15:12 поподне »

Zaista nikako ne mogu da dodjem do ovih informacija, i izuzetno mi znace!

1.)Mozete li da mi date neke informacije vezane za broj studenata u Pozarevcu predhodnih godina?

2.)Sta podrazumeva "konsultativna nastava"? Da li ovaj vid studiranja predstavlja podrazumeva takozvano "studiranje na daljinu"?

3.)Da li je svake godine do sad bilo dovoljno studenata za formiranje bar 1 odeljenja koje ima klasicna predavanja i vezbe?

4.)Da li preovladava interesovanje za smer "Racunovodstvo, revizija i finansijsko upravljanje", ili dolazi do promena svake godine?

5.) Bez obzira da li je student na budzetu ili ne, cula sam da je potrebno platiti dodatnih 32 000 dinara zbog dolaska profesora. Da li je to tacno?


Unapred se zahvaljujem na svim odogovorima!
« Последња измена: децембар 08, 2009, 06:45:31 пре подне squirrel »

*

SrnA_PO

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Istureno odeljnje ekonomskog fakulteta iz Nisa u Pozarevcu
« Одговор #2 послато: децембар 07, 2009, 10:17:23 пре подне »
Ja se izvinjavam, ali jedan drug mi je upravo prosledio link koji vodi do clanka koji kaze da ISTURENA ODELJENJA FAKULTETA NISU LEGALNA. :( I da diplome isturenih odeljnja fakulteta mogu da budu ponistene. Ovo me je jako uplasilo, jer ne bih volela da ucim 4 godine da bi mi na kraju neko ponistio diplomu, samo zato sto sam bila u isturenom odeljenju. (odluchujem se za ovaj vid studiranja jer nemam materijalnih mogucnosti za zivot u drugom gradu osim u onom gde zivim sa porodicom - Pozarevcu) :(

http://student10.freeforums.org/akreditacija-t250.html


Takodje sam dobila jos jedan sajt na kome se navodi da je jedino istureno odeljenje koje Ministartvo prosvete "priznaje", istureno odeljnje Subotickog ekonomskog fakulteta u Novom sadu. Primetila sam da je clanak od 2008. godine. Tako da je moguce da su informacije nepotpune. Ali bih vas molila da mi odgovorite na pitanja, jer sam jako zabrinuta za svoju buducnost ako upisem ovaj fakultet.

http://www.fascikla.com/article/zasto-anonimni-ogorceni-studenti-prozivaju-novosadsko-odeljenje-ekonomskog-fakulteta (taj podatak se nalazi pred kraj 2/3 teksta)


Najlepse hvala na odgovoru!
« Последња измена: децембар 07, 2009, 10:22:48 пре подне SrnA_PO »

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Istureno odeljnje ekonomskog fakulteta iz Nisa u Pozarevcu
« Одговор #3 послато: децембар 08, 2009, 06:48:58 пре подне »
Поштована,
Економски факултет једино има истурено одељење у Медвеђи, које је отворено на иницијативу Владе Републике Србије. Ранијих година се у Пожаревцу одржавала само консултативна настава. За детаљне информације о упису мораћете да сачекате јун наредне године, када ће бити више информација.

*

SrnA_PO

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Istureno odeljnje ekonomskog fakulteta iz Nisa u Pozarevcu
« Одговор #4 послато: децембар 08, 2009, 05:45:00 поподне »
Hvala na informacijama.