Kolokvijumi

· 3485 · 735782
*

Aleksandra90

Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1275 послато: новембар 15, 2010, 12:45:24 пре подне »
Miljanas, mislim da sam našla - sigurno si mislila na ona kratka nabrajanja o tome šta spada u te utroške. :)

Pitanje za sve koji su polagali resurse - kakva je profesorka Marija?
Znam da daje neke testove na vežbama, kao deo po deo, pa ti olakša za kolokvijum/ispit. Ja nisam izašla na 1. test, a na drugi ću verovatno da izađem.
Koloko pomažu ti testovi na kolokvijumu kod nje? Jel mnogo traži, pošto se priča da je najzahtevnija?  :-\

*

simasimic

  • *
  • Поруке: 13
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1276 послато: новембар 15, 2010, 09:13:23 пре подне »
Ljudi kako se radi kolokvijum iz ekonomike industrije??? Dva ispitna pitanja da se pisu, ili desetak blic pitanja???
Prosle godine je bilo blic, vise od 10 pitanja..

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1277 послато: новембар 15, 2010, 09:44:10 пре подне »
A cula sam da iz ekonomike industrije kazu da samo treba kratko da se odgovara a posle smanjuju ocene ako ne pises objasnjenja i sl..Da li je to tacno?
« Последња измена: новембар 15, 2010, 12:15:50 поподне Ivanica90 »

*

rados

  • *
  • Поруке: 34
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1278 послато: новембар 15, 2010, 03:24:18 поподне »
Da li je definitivno da iz medjunarodne ekonomije nece biti kolokvijum u kolokvijalnoj nedelji,kako je navedeno u rasporedu?Da li neko zna?Kazu da je profesor na predavanjima rekao da nece biti,nego da ce biti krajem decembra ili pocetkom januara.Da li je to tacno?

*

MARIYA ´88.

  • **
  • Поруке: 162
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1279 послато: новембар 15, 2010, 04:00:00 поподне »
A cula sam da iz ekonomike industrije kazu da samo treba kratko da se odgovara a posle smanjuju ocene ako ne pises objasnjenja i sl..Da li je to tacno?
Ja ti predlazem da se ne obazires na takve glasine, i ja sam cula svasta, samo nauci iz knjige, odgovaraj na pitanja po definicijama iz knjige i mislim da ce to biti ok... Nelogicno mi je da se tako ponasaju, onda bi retko ko polozio kolokvijum... Mislim da je poenta kao u nacinu odgovaranja kod prof. Ivane Simic - tacno i sazeto, bez drugih "manje bitnih" informacija...

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1280 послато: новембар 15, 2010, 04:19:50 поподне »
Hvala ti koleginice :) Nadam da je tako :D
« Последња измена: новембар 15, 2010, 04:23:56 поподне Ivanica90 »

*

MARIYA ´88.

  • **
  • Поруке: 162
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1281 послато: новембар 15, 2010, 04:28:02 поподне »
Nema na cemu... ;D ;D ;D

*

MARIYA ´88.

  • **
  • Поруке: 162
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1282 послато: новембар 15, 2010, 04:40:02 поподне »
Hvala ti koleginice :) Nadam da je tako :D

Ej jos nesto povodom industrije - prosle godine su bila blic pitanja u fazonu : STA JE INDUSTRIJA, STA JE INDUSTRIJALIZACIJA I sicno... Jedini problem je bio sto je prof.rekao da kolokvijum nece biti oslobadjajuceg karaktera sto se kasnije ispita tice...neki su zbog toga odustali ali je oblast za kolokvijum kasnije na ispitu ipak priznata. Pratim predavanja sad redovno, tako da tih problema mi necemo imati... Ja planiram da se ne upustam previse u neka objasnjenja vec samo da naucim sve definicije, podele i boldirane delove teksta iz lekcija... Ipak je kolokvijum u obliku testa pa mislim da ce to biti vise nego dovoljno...

*

Ivahad

  • *
  • Поруке: 11
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1283 послато: новембар 15, 2010, 06:00:52 поподне »
Iz Industrije iako kazu da traze tek definicije i podele, zapravo traze cela pitanja, posebno ako su kratka. Isto je i iz Trgovine. Tek da znate, da se ne zeznete. Pisite sto vise, bukvalno sve sto znate o pitanju.

*

sizika

  • *
  • Поруке: 77
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1284 послато: новембар 15, 2010, 06:42:19 поподне »
a kako uciti za kolokvijum iz fin.racunovodstva za prvu god.sazeto i konkretno ili onako detaljnije,i jel neko konacno zna do kog je pitanja za kolokvijum? i jel 100% sigurno da je kolokvijum iz osn.ekonomije usmeno,ili postoji neka mogucnost da bude pismeno? hvala unapred,znacila bi mi puno pomoc...

*

Sundjer Bob

  • **
  • Поруке: 113
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1285 послато: новембар 15, 2010, 07:00:28 поподне »
a kako uciti za kolokvijum iz fin.racunovodstva za prvu god.sazeto i konkretno ili onako detaljnije,i jel neko konacno zna do kog je pitanja za kolokvijum? i jel 100% sigurno da je kolokvijum iz osn.ekonomije usmeno,ili postoji neka mogucnost da bude pismeno? hvala unapred,znacila bi mi puno pomoc...
Prosle godine su bila  kratka pitanja, konkretna, neka iz zagrada, fusnota... Ja sam bas dugo spremala, a dobila sam 8...

*

Tea

  • ***
  • Поруке: 254
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1286 послато: новембар 15, 2010, 08:03:34 поподне »
Koja se pitanja iz upravljanja resursima preduzeca ne uce?Koliko pitanja se uce iz osnova ekonomije,47 ili 52?I do kog pitanja se izvlaci prvo pitanje iz osnova?

*

sizika

  • *
  • Поруке: 77
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1287 послато: новембар 15, 2010, 08:05:09 поподне »
a kako uciti za kolokvijum iz fin.racunovodstva za prvu god.sazeto i konkretno ili onako detaljnije,i jel neko konacno zna do kog je pitanja za kolokvijum? i jel 100% sigurno da je kolokvijum iz osn.ekonomije usmeno,ili postoji neka mogucnost da bude pismeno? hvala unapred,znacila bi mi puno pomoc...
Prosle godine su bila  kratka pitanja, konkretna, neka iz zagrada, fusnota... Ja sam bas dugo spremala, a dobila sam 8...
a jel bilo pismeno ili usmeno?
tea i mene to isto zanima :)

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1288 послато: новембар 15, 2010, 08:44:25 поподне »
a kako uciti za kolokvijum iz fin.racunovodstva za prvu god.sazeto i konkretno ili onako detaljnije,i jel neko konacno zna do kog je pitanja za kolokvijum? i jel 100% sigurno da je kolokvijum iz osn.ekonomije usmeno,ili postoji neka mogucnost da bude pismeno? hvala unapred,znacila bi mi puno pomoc...
Prosle godine su bila  kratka pitanja, konkretna, neka iz zagrada, fusnota... Ja sam bas dugo spremala, a dobila sam 8...
a jel bilo pismeno ili usmeno?
tea i mene to isto zanima :)

Bilo je pismeno i to je ono sto je lose kod kolokvijuma iz fin. racunovodstva...

*

simasimic

  • *
  • Поруке: 13
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1289 послато: новембар 15, 2010, 09:00:12 поподне »
Iz Industrije iako kazu da traze tek definicije i podele, zapravo traze cela pitanja, posebno ako su kratka. Isto je i iz Trgovine. Tek da znate, da se ne zeznete. Pisite sto vise, bukvalno sve sto znate o pitanju.
Slazem se u potpunosti!