Razmena studenata? Studiranje u inostransvtu?

· 6 · 9143
*

abvg88

  • *
  • Поруке: 7
Razmena studenata? Studiranje u inostransvtu?
« послато: август 13, 2009, 03:52:18 поподне »
Student sam ekonomskog fakulteta i zavrsavam drugu godinu. Interesuje me da li postoje i koji programi, tj. na koji nacin je moguce otici na studije u inostanstvo, zavrsiti jedan ili 2 semestra? Sa kojim fakultetima iz inostranstva Ekonomski fakultet u Nisu ostvaruje saradnju koja podrazumeva tu mogucnost? Mislim kako na onovne, tako i na master studije.
Hvala unapred.

*

dusanks

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Razmena studenata? Studiranje u inostransvtu?
« Одговор #1 послато: август 18, 2009, 10:16:42 пре подне »
Nemoj mnogo da se oslanjas na zvanicnu saradnju...to ces morati sam(a)...postoji mogucnost,ali ne i velika zainteresovanost profesora i fakulteta da ucestvuju u tome...kontaktiraj strani fakultet,internetom,obicno uvek imaju sluzbu za medjunarodnu razmenu studenata...

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Razmena studenata? Studiranje u inostransvtu?
« Одговор #2 послато: септембар 01, 2009, 10:34:57 пре подне »
Student sam ekonomskog fakulteta i zavrsavam drugu godinu. Interesuje me da li postoje i koji programi, tj. na koji nacin je moguce otici na studije u inostanstvo, zavrsiti jedan ili 2 semestra? Sa kojim fakultetima iz inostranstva Ekonomski fakultet u Nisu ostvaruje saradnju koja podrazumeva tu mogucnost? Mislim kako na onovne, tako i na master studije.
Hvala unapred.

Мој Вам је предлог да контактирате продекана за наставу, на телефон 018/528-603, како бисте видели са којим факултетима имамо развијену сарадњу. Уколико Вам ниједан од тих факултета не одговара, онда се обратите студенским организацијама.

*

aleksandrija

  • *
  • Поруке: 21
Одг: Razmena studenata? Studiranje u inostransvtu?
« Одговор #3 послато: септембар 28, 2009, 09:46:40 поподне »
Interesuje me da li se diploma ekonomskog fakulteta priznaje u Nemackoj ili mozda diploma mastera?
Da li je moguce (i da li je tebi poznato) da sa diplomom osnovnih studija mogu u Nemackoj dati neke dodatne ispite i uzeti neku njihovu diplomu?
Ako imas bilo kakve informacije, posalji:)))
Pozdrav

*

Lili Fox

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Razmena studenata? Studiranje u inostransvtu?
« Одговор #4 послато: новембар 03, 2009, 07:17:32 поподне »
znam da u beogradu ima predstavnistvo za tri londonska koledza, za prebacivanje tj anstavak osnovnih studija i za master...e sada daju stipendiju za studente sa balkana..tj palcas jeftinije onda..moj drug je zavrsio taj master, ako nekog zanima, mogu da vam dam njegov mail, pa da mu pisete :)

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Razmena studenata? Studiranje u inostransvtu?
« Одговор #5 послато: новембар 20, 2009, 07:26:18 пре подне »
Interesuje me da li se diploma ekonomskog fakulteta priznaje u Nemackoj ili mozda diploma mastera?
Da li je moguce (i da li je tebi poznato) da sa diplomom osnovnih studija mogu u Nemackoj dati neke dodatne ispite i uzeti neku njihovu diplomu?
Ako imas bilo kakve informacije, posalji:)))
Pozdrav

Да ли ће Вам диплома бити призната у некој другој високошколској институцији зависо од усклађености студијских програма. Било је студената који су са нашег факултета наставили школовање у Немачкој.