Bankarstvo, finansije, osiguranje

· 7 · 4555
*

choice

  • *
  • Поруке: 8
Bankarstvo, finansije, osiguranje
« послато: јануар 09, 2012, 02:42:29 поподне »
Kako sam najverovatnije vas buduci kolega, da li bi neko bio ljubazan da mi da neke informacije o ovom smeru na ekonomskom fakultetu. Najvise me zanima iz kojih se predmeta polazu ispiti i koji su naravno :) kao i vase iskustvo na prijemnom (tipa koje ste predmete polagali, koji su po vasem misljenju najlaksi)..

Hvala unapred

*

choice

  • *
  • Поруке: 8
Одг: Bankarstvo, finansije, osiguranje
« Одговор #1 послато: јануар 09, 2012, 02:55:08 поподне »
p.s. zaboravio sam da pitam jel ima neko link informatora na sajtu ekonomskog fakulteta jer nikako ne mogu da nadjem :/

hvala unapred

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Bankarstvo, finansije, osiguranje
« Одговор #2 послато: јануар 09, 2012, 03:37:06 поподне »
http://www.eknfak.ni.ac.rs/dl/2011/INFORMATOR2011.pdf
Izvoli link :)

Tu vec imas podatke o ispitima koji se polazu na smeru bankarstvo.
Ja sam inace taj smer, treca godina....Jeste da je tesko, ali se ja nisam pokajala :) Zeznuto je to sto je matematika obavezan predmet, za razliku od poslovnog upravljanja, gde nije...Meni je licno to bilo najteze :) Zatim tu su ozloglasene ekonomske doktrine, koje su takodje obavezne, ali sve moze da se prezivi :)))))
Sto se tice prijemnog ispita, najlakse ti je da polazes sociologiju i poslovnu ekonomiju. Ja sam polagala osnove ekonomije i matematiku, nije mi bilo tesko...ali iskustva kazu da su sociologija i poslovna ekonomija najlakse za spremanje...:)))

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Bankarstvo, finansije, osiguranje
« Одговор #3 послато: јануар 09, 2012, 06:02:07 поподне »
Odlican smer, ima par tezih predmeta koje mozes uz veliki napor da polozis, ali u principu je smer veoma perspektivan!Ja sam poslovno upravljanje ali mi je malo i krivo sto nisam upisala taj smer....Samo napred! :)

*

choice

  • *
  • Поруке: 8
Одг: Bankarstvo, finansije, osiguranje
« Одговор #4 послато: јануар 09, 2012, 06:50:13 поподне »
hvala punooo... :)

*

choice

  • *
  • Поруке: 8
Одг: Bankarstvo, finansije, osiguranje
« Одговор #5 послато: јануар 09, 2012, 11:10:21 поподне »
jos jedno pitanje :) jel mogu negde naci neku literaturu za priremanje prijemnog ispita (u e-formi po mogucnosti)... ukoliko neko ima neka postavi link :)

Hvala unapred

*

Jellena

Одг: Bankarstvo, finansije, osiguranje
« Одговор #6 послато: јануар 20, 2012, 10:50:42 поподне »
Ja sam taj smer i super je, bas sam zadovoljna, mada sam se lomila izmedju njega i medjunarodnog menadzmenta, mislim da nisam pogresila  :) Ima mnogo da se uci, ali ko je vredan i radan ne treba da brine  ;D Jedini predmeti koji su mi ostali u losem secanju, najvise zbog prof su makro i mikroekonomija, ..dobro,malo i pravo, ali ok na svakom smeru ima losijih i nije sve idealno. U trecoj ces imati doktrine koje vaze za horor film  ;D ali sve se da nauciti, samo polako  :) Srecno! :)