Anglistika i upis

· 4 · 3777
*

OiOiOi

  • *
  • Поруке: 3
Anglistika i upis
« послато: децембар 05, 2011, 02:16:58 поподне »
Imam u planu da upišem anglistiku jer me je profesorka engleskog naterala. :D
Šalim se, imam nekoliko pitanja što se tiče upisa. Znam da postoji mnogo ovakvih tema, al' opet ne razumem.

1. Da li mogu da upišem filozofski iako imam ekonomsku završenu?
2. Koliki je minimalni broj bodova za upis?
3. Da li se polaže još nešto na prijemnom osim engleskog jezika?
4. Koliko ima otvorenih mesta za budžet?
5. Ako može neki savet, ako upišem.

Literatura me ne brine, lako ćemo za to.

*

tufnica

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Anglistika i upis
« Одговор #1 послато: јануар 18, 2012, 08:12:31 поподне »
1. Mozes da upises anglistiku sa zavrsenom srednjom ekonomskom, u stvari, mozes da upises bilo koji fakultet posle bilo koje zavrsene cetvorogodisnje srednje.
2. Minimalan broj bodova se menja iz godine u godinu, jer ne zavisi od fakulteta nego od toga kao vi (mi) uradite prijemni. Sto bolje uradis prijemni, bolje je po tebe.
3. Na prijemnom se polaze samo engleski jezik.
4. Ja kada sam upisivala bilo je 40 mesta na budzetu a 50 za samofinansirajuce studente.  Prosle godine je smanjen broj upisanih sa 90 na 80 studenata, ali se broj budzetskih mesta valjda nije menjao.
5. Ovde moze ti biti jako lepo ukoliko je to ono sto ti stvarno volis i ukoliko ti to ide. Ukoliko ces upisati samo zato sto ti to kao izgleda najlakse ili zato sto te neko naterao, bolje i ne pokusavaj. Svi oni koji su tako odlucili su se uglavnom presli. Nije lako. Treba imati strpljenja i volje. Uostalom, ka i na svakom fakultetu, ne mozes studirati matematiku ako je ne volis i ne razumes. Profesori su uglavnom dobri, ima onih kod kojih ces se super provesti na casovima, a ima i onih kod kojih ces morati da se pomucis malo vise. Bitno je da se dolazi na predavanja (ne zbog upisivanja u evidenciju vec zbog toga sto ce tebi to koristiti-na ispitu se trazi ne samo stivo iz knjiga vec i ono sto je profesor rekao na predavanju).
Od pripreme za prijemni meni je trebala samo Thompson & Martinet gramatika, i pripremnih 5 casova na fakultetu.  :)

*

OiOiOi

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Anglistika i upis
« Одговор #2 послато: јануар 26, 2012, 06:36:56 пре подне »
Za ovo da me je profesorka engleskog naterala je šala. :)

Naravno da volim engleski i znam ga otkad znam za sebe. Volim  da pričam i pišem isti. Preferiram da gledam filmove i ostale stvari bez titlova al' kad se zadesi, gledam i sa titlovima al' ne čitam.

Mada to sad nije relevantno. Hvala.

*

demian

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Anglistika i upis
« Одговор #3 послато: фебруар 22, 2012, 03:16:43 поподне »
tufnice jel mozes da mi kazes kako da se prijavim za spremanje na fakultetu, koja je literatura potrebna, da me uputis sta mi je sve potrebno za spremanje i upis?