Докторске академске студије

· 22 · 19296
*

ivan79

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Докторске академске студије
« Одговор #15 послато: децембар 12, 2009, 05:05:34 поподне »
www.eknfak.ni.ac.rs/dl/08_program_doktorske.doc

Upisao sam po ovom programu doktorske studije i on se poštovao prva četiri semestra. Sada je došlo do nekih izmena u programu i uveden je peti i šesti semestar sa Studijskim istraživačkim radom umesto same izrade doktorske teze koja je prvobitno bila predviđena.

Da li ostaje pravo da završim po onom programu po kom sam upisao ili ne?
« Последња измена: јануар 21, 2010, 08:00:38 поподне ivan79 »

*

milmilos9

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Докторске академске студије
« Одговор #16 послато: јануар 07, 2010, 05:23:50 поподне »
Postovani,

Da li ce kandidat koji je upisao doktorske akademske studije, bez zavrsenog mastera a nakon ispunjenja svih obaveza predvidjenih planom i programom doktorskih studija, moci da odbrani doktorsku disertaciju? I zbog cega se placuju 5 i 6 semestar kada to nije bilo predvidjeno na samom pocetku studiranja?
Unapred se zahvaljujem na odgovoru ako uopste mozete da odgovorite

*

milmilos9

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Докторске академске студије
« Одговор #17 послато: јануар 25, 2010, 07:08:39 поподне »
Postovani,

Molim Vas da mi odgovorite na pitanje koje glasi: Koje se zvanje stice nakon zavrsenih doktorskih akademskih studija, a da kandidat prethodno nije zavrsio diplomske akademske studije - master? Ovo pitanje postavljam u ime svih kolega koji su namagarceni jer su upisali doktorske studije bez mastera. Zasluzujemo makar odgovor - jer smo mnogo platili za te studije.

Pozdrav

*

abvg88

  • *
  • Поруке: 7
Одг: Докторске академске студије
« Одговор #18 послато: септембар 12, 2010, 01:32:54 поподне »
Postovani, interesuje me cena doktorskih studija, da li je i dalje 95.000, koliko kostaju prijava ispita, prijava seminarskih, i ostali propratni troskovi, posto sam cuo da na masteru ti troskovi iznose npr. 5000 po ispitu i sl. ili se to ne placa? Na koji se nacin polaze prijemni? Kolika je prolaznost sto se tice budzeta, koliko se studenta uglavnom prima na budzet i koja bi bila prolaznost sa prosekom oko 9.30-9.60?
Hvala unapred.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Докторске академске студије
« Одговор #19 послато: септембар 13, 2010, 10:45:55 пре подне »
Postovani, interesuje me cena doktorskih studija, da li je i dalje 95.000, koliko kostaju prijava ispita, prijava seminarskih, i ostali propratni troskovi, posto sam cuo da na masteru ti troskovi iznose npr. 5000 po ispitu i sl. ili se to ne placa? Na koji se nacin polaze prijemni? Kolika je prolaznost sto se tice budzeta, koliko se studenta uglavnom prima na budzet i koja bi bila prolaznost sa prosekom oko 9.30-9.60?
Hvala unapred.

Одлуку о висини накнаде на докторским академским студијама имате на сајту факултета у делу Актуелности:
http://www.eknfak.ni.ac.rs/dl/2010/2011_cenovnik_ms_drs.pdf

*

vd88net

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Докторске академске студије
« Одговор #20 послато: април 23, 2012, 02:47:38 поподне »
Poštovani,

Prilikom prošlogodišnjeg konkursa za upis na doktorkse studije studenti koji su završili Ekonomski fakultet u Nišu nisu imali obavezu da imaju objavljene radove, već samo da imaju odgovarajući uspeh sa prethodnih nivoa studija, kao i da polože prijemni ispit. Objavljeni radovi su bili potrebni samo za one kandidate koji nisu završili Ekonomski fakultet u Nišu.
Međutim, neki od kolega su čuli da će za narednu školsku godinu prilikom upisa biti potrebni objavljeni radovi i za one studente koji su završili Ekonomski fakultet, tj. da postoji mogućnost da na sledećem konkursu za upis to bude uslov. Interesuje me koliko je to tačno, izvesno, i ukoliko jeste, koliko bi radova bilo potrebno da imamo objavljenih? Bilo bi korisno da studenti na master studijama ranije saznaju te informacije, da bi eventualno  ove godine uspeli da upišu doktorske studije, ukoliko na vreme završe master studije, i eventualno objave potreban rad ili radove.

Hvala unapred.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Докторске академске студије
« Одговор #21 послато: април 25, 2012, 09:35:13 пре подне »
Kontaktirajte Referenta za master i doktorske studije na telefon 528-625
ili prodekana za nauku na telefon 528-689