Основне академске студије

· 2393 · 658711
*

Marina

  • *
  • Поруке: 20
Одг: Основне академске студије
« Одговор #405 послато: октобар 02, 2009, 09:08:20 пре подне »
Do kada mogu da upisem godinu,radi li evidencija subotom?NIkada se ne javljaju na telefon,zaista...

Испитни рок октобар 2 биће око 20. октобра, до тада сви студенти морају регулисати статус. Иначе у евиденцији увек има неког дежурног и суботом, али то је само за неке хитне слиучајеве. Потрудите се да завршите све у току следеће недеље.

A kako studenti koji hvataju uslov oktobra 2...kako oni da se upisu...?

*

milomirka

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Основне академске студије
« Одговор #406 послато: октобар 02, 2009, 10:52:10 пре подне »

[/quote]

Нисте у обавези да опет слушате предавања, само морате обновити годину. Обнова године кошта 15.000 за буџет и 37.000 за самофинансирајуће.
zvala sam u sredu evidenciju da pitam nesto u vezi obnove godine. Kazali su da je 35.000, jer drzava nije dopustila da se menjaju cene skolarine u odnosu na proslu godinu. Interesuje me gde mogu da vidim zvanicni dokument da je obnova 37.000, jer u cenovniku od marta ove godine pise isto 35.000. Da znam koliko para da ponesem!
« Последња измена: октобар 02, 2009, 10:54:16 пре подне milomirka »

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #407 послато: октобар 02, 2009, 11:30:26 пре подне »
Do kada mogu da upisem godinu,radi li evidencija subotom?NIkada se ne javljaju na telefon,zaista...

Испитни рок октобар 2 биће око 20. октобра, до тада сви студенти морају регулисати статус. Иначе у евиденцији увек има неког дежурног и суботом, али то је само за неке хитне слиучајеве. Потрудите се да завршите све у току следеће недеље.

A kako studenti koji hvataju uslov oktobra 2...kako oni da se upisu...?
Сви студенти који желе да користе испитни рок октобар 2 морају најкасније до 10.10.2009.године да регулишу статус (да обнове годину или да упишу наредну годину). Уколико студент ухвати услов у октобру 2, поново ће се уписати, али у наредну годину (уз 2 ШВ обрасца).

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #408 послато: октобар 02, 2009, 11:32:00 пре подне »

Нисте у обавези да опет слушате предавања, само морате обновити годину. Обнова године кошта 15.000 за буџет и 37.000 за самофинансирајуће.
zvala sam u sredu evidenciju da pitam nesto u vezi obnove godine. Kazali su da je 35.000, jer drzava nije dopustila da se menjaju cene skolarine u odnosu na proslu godinu. Interesuje me gde mogu da vidim zvanicni dokument da je obnova 37.000, jer u cenovniku od marta ove godine pise isto 35.000. Da znam koliko para da ponesem!

Извините колегинице, направио сам грешку, обнова године за самофинансирајуће студенте износи 35.000 и може се платити у две рате. Ценовник који сте видели на сајту је исправан.

*

aleksandrija

  • *
  • Поруке: 21
Одг: Основне академске студије
« Одговор #409 послато: октобар 02, 2009, 11:52:04 пре подне »
Zdravo
Da li mozes saznati dal ce biti oktobar 2 i od kada bi poceo i koliko bi trajao, kao i novembarski rok.
Pozdrav 

*

lolica77

  • *
  • Поруке: 7
Одг: Основне академске студије
« Одговор #410 послато: октобар 02, 2009, 12:35:01 поподне »
Koja dokumentacija treba za obnovu?

*

Dende

  • *
  • Поруке: 18
Одг: Основне академске студије
« Одговор #411 послато: октобар 02, 2009, 12:50:38 поподне »
Сви студенти који желе да користе испитни рок октобар 2 морају најкасније до 10.10.2009.године да регулишу статус (да обнове годину или да упишу наредну годину). Уколико студент ухвати услов у октобру 2, поново ће се уписати, али у наредну годину (уз 2 ШВ обрасца).

Ja sam u 1 godini na budzetu, za sada imam polozenih 6 ispita. Ukoliko tako ostane posle ovog roka, sta tacno da radim?  Kako da upisem narednu godinu, treba mi jos 1 ispit za budzet, a necu valjda da obnavljam godinu??? I recimo regulisem status do 10.10., a u oktobru2 polozim taj 1 ispit, kako onda PONOVO upisujem godinu ali sada narednu???? Verovatno sam ja lose razumeo.. Ne stima ni da upisem kao samof, pa onda polozim 1 ispit pa me vrate na budzet....  Dajte mi konkretan primer ako mozete..
A sta je bilo s' onim 15000 i 37000??

*

sashka

Одг: Основне академске студије
« Одговор #412 послато: октобар 02, 2009, 02:17:24 поподне »
Сви студенти који желе да користе испитни рок октобар 2 морају најкасније до 10.10.2009.године да регулишу статус (да обнове годину или да упишу наредну годину). Уколико студент ухвати услов у октобру 2, поново ће се уписати, али у наредну годину (уз 2 ШВ обрасца).

Ja sam u 1 godini na budzetu, za sada imam polozenih 6 ispita. Ukoliko tako ostane posle ovog roka, sta tacno da radim?  Kako da upisem narednu godinu, treba mi jos 1 ispit za budzet, a necu valjda da obnavljam godinu??? I recimo regulisem status do 10.10., a u oktobru2 polozim taj 1 ispit, kako onda PONOVO upisujem godinu ali sada narednu???? Verovatno sam ja lose razumeo.. Ne stima ni da upisem kao samof, pa onda polozim 1 ispit pa me vrate na budzet....  Dajte mi konkretan primer ako mozete..
A sta je bilo s' onim 15000 i 37000??
i ja sam u istoj situaciji i ...kako sam ja razumela ti imas uslova da upises IIgodinu ali kao samofinansirajuci student, ukoliko zelis da ostanes na budzetu potreban ti je jos 1 ispit koji mozes da das okt2 i ako polozis ti si i u IIgod.na budzetu
 ali pre toga eto do 10.10.moras da regulises status da li zelis da se upises kao samofinansirajuci ili da obnovis Igod. sa 15000 pa da ''hvatas'' uslov za upis u IIgod. okt2

*

Dende

  • *
  • Поруке: 18
Одг: Основне академске студије
« Одговор #413 послато: октобар 02, 2009, 02:39:09 поподне »
E, a jel znas mozda sta se desava ako platis 15000 za obnovu i ne polozis taj 1 ispit?
Obnavljas godinu ili...
Bolje da su nam rekli da nema oktobar2 i dovidjenja. Ko ce ovo da razume ili jos bolje ko ce ovo da objasni??

*

sashka

Одг: Основне академске студије
« Одговор #414 послато: октобар 02, 2009, 04:48:36 поподне »
E, a jel znas mozda sta se desava ako platis 15000 za obnovu i ne polozis taj 1 ispit?
Obnavljas godinu ili...
Bolje da su nam rekli da nema oktobar2 i dovidjenja. Ko ce ovo da razume ili jos bolje ko ce ovo da objasni??
ti ako planiras da izadjes na okt2 moras da obnovis godinu,a ako ne polozis moras da odlucis da li ces ostati na budzetu( ali zato gubis celu godinu) ili ces se upisati u IIgod.kao samofinansirajuci

*

natasa

  • ***
  • Поруке: 266
Одг: Основне академске студије
« Одговор #415 послато: октобар 02, 2009, 07:16:11 поподне »
Dende, ako ne uhvatis uslov obnavljas godinu ili nastavljas kao samofin.(doplatis skolarinu),sam odlucujes. I ja sam se bunila tako prosle godine,u sustini,samo das pare,oni ti udare pecat u indexu da si obnovio,ako uhvatis uslov,preskoce 3,4 strane i udare ti pecat da si upisao II godinu i to je to. Tvoje je samo da platis i polozis :)

*

Pera Kojot

  • *
  • Поруке: 5
Одг: Основне академске студије
« Одговор #416 послато: октобар 02, 2009, 08:32:41 поподне »
E sad meni nešto nije jasno.

Moja situacija je sledeća. Prva sam godina i imam 5 položenih ispita. Hoću da pokušam u oktobru 2 da uhvatim uslov.
I ja sad prijavim ispite za oktobar 2, onda treba da regulišem status. Imam dve opcije, izaberem obnovu godine: platim 15000 din, i kontam sad ako ne uhvatim uslov imam mogućnost da obnovim godinu ili da upisem 2 kao samofinansirajući samo da doplatim do školarine. Ali mi nije jasno šta se dešava ako ja uhvatim uslov??? Za šta sam ja onda dao 15000 din (oko 160e)???

A druga opcija da regulišem status kao samofinansirajući student druge godine. I onda uhvatim uslov i onda me oni prebace na budžet. A šta ako ne uhvatim uslov, jer imam mogućnost za obnovom? Ili sam ostavljen na cedilu, pošto nemam para za samofinansiranje?

Molio bih da mi neko konkretno objasni šta i kako. Takođe bi napomenuo da je ovo forum i da nema ograničenja kao SMS i odgovori kao što su "uslovi su isti kao prošle godine" mi ništa ne znače.

Nije drugo nego sam kasno video sve ove komplikacije danas pa nisam mogo da nađem prodekana za nastavu. Zvaću ga ja u ponedeljak, ali lepo bi bilo kada bi mi neko rekao pre toga.


*

natasa

  • ***
  • Поруке: 266
Одг: Основне академске студије
« Одговор #417 послато: октобар 02, 2009, 09:22:54 поподне »
Mislim da je 2.opcija bezveze jer dajes vise para. Ti si na budzetu? Ako da,izaberes 1.opciju,a pare sto dajes to ti je za kaznu sto nisi uhvatio uslov ranije :)
na drugim fakultetima okt.2 i ne postoji...

*

pipika

  • *
  • Поруке: 4
Одг: Основне академске студије
« Одговор #418 послато: октобар 04, 2009, 11:49:58 пре подне »
ja sam druga godina.sad upisujem trecu i zanima me da li su seminarski radovi obavezni?i da li se boduju?da li za upis na budzet mozemo da imamo 6 plus 2 ispita i plus 2 seminarska?

*

dragiša

  • *
  • Поруке: 4
Одг: Основне академске студије
« Одговор #419 послато: октобар 05, 2009, 06:05:46 пре подне »
 Ja sam završio Fabus po starom planu i programu pre pet meseci rečeno mi je da možemo da upišemo direktno četvrtu godinu na ekonomskom fakultetu u nišu , da li je novi dekan doneo odluku o tome čekam odgovor radi upisa