Основне академске студије

· 2393 · 658300
*

Veca

  • *
  • Поруке: 37
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1560 послато: јануар 17, 2012, 02:54:02 пре подне »
Pa valjda od 20og, potpisi ti ne trebaju...
Ok, hvala  :)

*

bella3x

  • *
  • Поруке: 33
  • In dreams we enter a world that's entirely our own
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1561 послато: јануар 17, 2012, 10:29:02 пре подне »
Ma ne bih ja upisivala ekonomski iz BG-a samo zato sto hocu da idem tamo (bas zbog krize i ne mogu) nego zato sto ne zelim da obnovim godinu, jer se bojim da mi to kasnije (kad zavrsim fakultet) ne stvara neke probleme, ta obnovljena prva god. Jer znam da na mnogim konkursima (i tokom studija, a i posle) obicno se kao uslovi navode "prosek veci od 8,5 i bez obnovljene god", a ja ne zelim da zavrsim faks samo da bih posle mogla da kazem kako imam diplomu, vec i da sa tom diplomom mogu da uradim nesto. Mada mi je juce palo na pamet da mogu da upisem ekonomski u Nisu opet, samo ne znam da l' je to moguce. U svakom slucaju imam dve mogucnosti: obnova prve god ili ponovni upis, a obnova godine mi uopste ne zvuci primamljivo.

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1562 послато: јануар 17, 2012, 10:35:27 пре подне »
E pa s takvim razmisljanjem daleko ces dogurati,prema tome samo napred! ;) Mislim da bi najbolje bilo da odes do evidencije i da vidis za to sta i kako mozes! :))

*

Saky

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1563 послато: јануар 17, 2012, 01:14:40 поподне »
Imam neka pitanje...Na brojeve telefona sluzbe za studentska pitanja se niko me javlja,a nisam iz Nisa pa ne mogu da se informisem licno. Bivsi sam student Ekonomskog fakulteta u Nisu,presla sam na drugi fax...pa me zanima da li na evidenciji mogu da dobijem potvrdu o polozenim ispitima tokom studiranja,i nastavni plan i program za odredjeni predmet i kako to ide?? Ako neko nesto zna,molim za pomoc... :-\ Hvala unapred!

*

dolly

  • *
  • Поруке: 39
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1564 послато: јануар 17, 2012, 01:20:30 поподне »
bella3x,ja obicno ne komentarisem po forumima ali na tvoj komentar nisam mogla da ostanem imuna  :)Uz svo duzno postovanje tebe moram da ti najdobronamernije kazem da si izrekla gomilu gluposti :o Starija sam od tebe,apsolvent sam na ekonomskom fakultetu,imam prosek 8.9,obnovila sam trecu godinu i imam manje ispita do kraja i veci prosek od mnogih koji su redovno odslusali sve cetiri godine.Odgovorno ti tvrdim da ne postoji nijedan konkurs na kome traze da nisi obnovila godinu,zato to nemoj da te opterecuje.Ako sam dobro shvatila ti bi ponovo upisala fakultet i krenula od nule???U tom slucaju ti je bolje da ponovo upises neki drugi fakultet  ;DZa posao ce ti trebati dobra veza ili vrhunsko znanje koje zavisi samo od tvog truda a ne od ocena ili godina studiranja koje nisu NIKAKVO MERILO!Ti si tek na pocetku,razmisli dobro da se ne bi posle kajala za neke iracionalne odluke koje si donela!Pozdrav i sve najbolje

*

dolly

  • *
  • Поруке: 39
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1565 послато: јануар 17, 2012, 01:27:59 поподне »
Moj savet ti je da ako si se zaista pronasla na ovom fakultetu nastavis tu gde si stala,a ne da sve ucis ponovo...Zapamti da smo i mi ljudi potrosni materijal,da ces jako brzo da se umoris od svega ako tako nastavis,a onda je pitanje da li ces studiranje ikada da dovedes do kraja :( Ja sam godinu obnovila upravo jer sam se umorila,propustila sam neke rokove,i to me ne cini manje boljim studentom ili kasnije strucnjakom od ostalih!Samo napred

*

IXY

  • *
  • Поруке: 48
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1566 послато: јануар 17, 2012, 04:09:16 поподне »
Zna li neko da li ce profesor da odlozi ispit iz teorije i politike cena za neki dan kasnije???

*

Alleksandra

  • **
  • Поруке: 194
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1567 послато: јануар 17, 2012, 09:01:58 поподне »
Imam ja jedno pitanje. Je l može neko da mi objasni šta znači ovo s upravljanjem resursima preduzeća? Kakav je ovo raspored 7-og i 8-og parni prva polovina.. A neparni???

http://www.eknfak.ni.ac.rs/dl/2012/0117_jan.pdf

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1568 послато: јануар 17, 2012, 09:25:55 поподне »
@Dolly nisi lepo procitala devojka nije mogla da daje ispite jer nije placala skolarinu tako da nema sta da nastavlja...
@Bella3x Devojko pred tobom su bitne odluke i ti najbolje znas kako i sta mozes, nemas nikakvih ogranicenja sto se upisa ispisa tice, tako da sve je na tebi! POzz ;)

*

cici123

  • **
  • Поруке: 145
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1569 послато: јануар 17, 2012, 10:55:42 поподне »
Aleksandra,to se i ja pitam...veoma zbunjujuce napisano,ja sam paran broj :-[

*

Sanja90

Одг: Основне академске студије
« Одговор #1570 послато: јануар 17, 2012, 11:49:16 поподне »
Verovatno su mislili jednog dana prva polovina parnih i neparnih, a drugog dana druga, samo su konfuzno napisali. Kad izađe raspored polaganja, videćete. Uostalom, ako vas baš zanima da li ste prvog ili drugog dana, pozovite evidenciju, jeste da neće dugo da se jave i da su nadrndani kad se jave, ali šta vas briga, rećiće - provereno i isprobano.  ;D

*

Alleksandra

  • **
  • Поруке: 194
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1571 послато: јануар 18, 2012, 08:50:51 пре подне »
Treba da bacamo pasulj da dešifrujemo njihov raspored. xD

*

NexT

  • *
  • Поруке: 77
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1572 послато: јануар 18, 2012, 07:19:00 поподне »
Da li neko, ko polaze sutra marketing, zna da li mi koji polazemo samo prvi deo radimo opet test ili izvlacimo pitanje (ili 2 pitanja  ::) ) ?

*

bolaz

  • *
  • Поруке: 35
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1573 послато: јануар 18, 2012, 09:27:15 поподне »
Da li neko, ko polaze sutra marketing, zna da li mi koji polazemo samo prvi deo radimo opet test ili izvlacimo pitanje (ili 2 pitanja  ::) ) ?

izvlacite pitanja

*

bella3x

  • *
  • Поруке: 33
  • In dreams we enter a world that's entirely our own
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1574 послато: јануар 19, 2012, 10:29:13 пре подне »
Je l' moze neko da mi odgovori na neko od ovih pitanja? (upravo sam zvala fakultet, posto nisam iz Nisa, ali se niko ne javlja, mozda je trebalo da pozovem ranije)
1. Koliko je bodova potrebno za upis u narednu godinu?
2. Da li na ek. fak. u Nisu postoji studiranje na daljinu?
3. Kad se obnovi godina, da li student moze da izlazi i na kolokvijume, ili samo na ispite?
4. Procitala sam na sajtu da prvi sem. rad mora da se da do kraja cetvrtog semestra, a drugi do kraja sedmog. Je l' to znaci da, ako bih obnovila godinu, za prvi imam vremena do kraja ovog semestra?
5. Je l' moze da se promeni smer posle prve godine?
6. Ukoliko bih ove godine upisala fakultet, a upis je u julu, je l' postoji mogucnost da na neki od ispita izadjem pre nego predavanja pocnu? (redovni rokovi u avgustu i septembru, jer od oktobra mozda necu biti tu)
Hvala svima!