Основне академске студије

· 2393 · 658260
*

mana90

  • *
  • Поруке: 70
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1260 послато: јун 16, 2011, 04:01:53 поподне »
hvala sany

*

mana90

  • *
  • Поруке: 70
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1261 послато: јун 16, 2011, 04:36:22 поподне »
sany jos samo nesto da pitam, jer znas mozda kako su podeljena pitanja tj odakle dokle je 1. I da li moze pitanje da se zameni?? hvala unapred

*

Sany_91

  • ***
  • Поруке: 221
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1262 послато: јун 16, 2011, 11:27:54 поподне »
Stvarno ne znam kakva je podela, ali uglavnom je po pola... A pitanje ne moze da se zameni... Ako ga ne znas, pokusaj svojim recima da kazes, cisto da odgovoris na naslov...   :-*

*

nmkraljmpek

  • *
  • Поруке: 31
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1263 послато: јун 19, 2011, 12:03:38 пре подне »
jel mogu u trecoj godini da budem na budzetu ako mi ostane jedan iz prve?

*

Deki-M

  • **
  • Поруке: 171
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1264 послато: јун 19, 2011, 08:31:52 поподне »
nema niko da odgovara
a meni brisu poruke

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1265 послато: јун 20, 2011, 06:43:15 пре подне »
jel mogu u trecoj godini da budem na budzetu ako mi ostane jedan iz prve?

Moze ukoliko u toku skolske godine, sakupite preko 48 ESPB bodova. 
Vise puta sam pisao u uslovima za upis, pogledajte ranije postove...

*

thegolub

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1266 послато: јун 20, 2011, 12:28:14 поподне »
Da li bi bili ljubazni iz studentske sluzbe da na sajtu Ekonomskog fakulteta objave rezultate iz Upravljackog racunovodstva?!? Mislim, stvarno....... ???

*

jagermeister

  • *
  • Поруке: 5
Jezici
« Одговор #1267 послато: јун 21, 2011, 12:13:49 пре подне »
Da li mora da se ima prethodno znanje iz nekog jezika da bi se islo na predavanja? Tj. da li se recimo francuski pocinje ispocetka, kao neki kurs, ili se nastavlja za one koji su u srednjoj ucili francuski? Ucio sam u srednjoj engleski, ali ne uci mi se vise, ja bih recimo hteo da uzmem francuski, ali ne znam ni da beknem.

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1268 послато: јун 21, 2011, 07:00:18 пре подне »
Ne mora da se ima prethodno znanje. Evo ja idem na ruski, a nikad do sad ga nisam ucila..:)
Ali ja ti ne bih preporucila to. Na fakultetu jezik neces da naucis sigurno, a treba da izaberes nesto sto ces najlakse da polozis...to je moj savet...zato sam ja ruski izabrala, ne radi se gramatika, samo citanje i prevod a i to se lako nauci..:)
Engleski je tezak, bez obzira sto si ucio u srednjoj skoli...
Za francuski nisam cula nista...ali sigurno mozes da izaberes francuski bez obzira sto ga nisi ucio...

*

Andjelina90

Одг: Основне академске студије
« Одговор #1269 послато: јун 21, 2011, 02:21:14 поподне »
Da li ce i ove god. da vazi zakon za samofinansirajuce studente da je potrebno  da se sakupi 30 poena iz bilo koje god.da bi se upisala naredna godina i da ce moci da se prenesu ispiti iz prve u trecu? Unapred hvala

*

zvoncica

  • *
  • Поруке: 57
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1270 послато: јун 21, 2011, 02:30:22 поподне »
Da li mora da se ima prethodno znanje iz nekog jezika da bi se islo na predavanja? Tj. da li se recimo francuski pocinje ispocetka, kao neki kurs, ili se nastavlja za one koji su u srednjoj ucili francuski? Ucio sam u srednjoj engleski, ali ne uci mi se vise, ja bih recimo hteo da uzmem francuski, ali ne znam ni da beknem.

E vidi ovako, ja sam sad uzela francuski kao drugi jezik, ne znam da li te zanima kao prvi ili kao drugi ali prenecu ti moje utiske. Dakle, profesorka je super, mozes sa njom sve da se dogovoris. Ispita smo se oslobodili preko kolokvijuma koji uopste nisu bili teski. U grupi nas je bilo 12-ak. Bilo je njih troje koji nikada do tada nisu ucili francuski, a dvoje je dobilo 10. Sve ocene su uglavnom 10, najniza je 8. Nije uopste tesko, profesorka obraca paznju na pocetnike i sve detaljno objasnjava. Pretpostavljam da je takva i sa onima koji uzimaju francuski kao prvi jezik. Tako da ti je moj savet da uzmes francuski, jer se zaista lako polaze, ne oduzima uopste puno vremena i na kraju dobijes super ocenu ;).

*

Deki-M

  • **
  • Поруке: 171
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1271 послато: јун 21, 2011, 03:29:22 поподне »
Da li ce i ove god. da vazi zakon za samofinansirajuce studente da je potrebno  da se sakupi 30 poena iz bilo koje god.da bi se upisala naredna godina i da ce moci da se prenesu ispiti iz prve u trecu? Unapred hvala

i mene zanima...

*

anci90

  • ***
  • Поруке: 287
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1272 послато: јун 21, 2011, 04:25:11 поподне »
Pa to ce se verovatno znati nesto malo pre upisa kao i prosle godine!Mada ne verujem da ce ista da se menja!A i squirrel je napisao u nekom od predhodnih postova da moze da se upise treca sa prenetim ispitima iz prve,s tim sto ne moze da se polazu ispiti iz trece dok se ne ocisti prva godina! ;)

*

Sany_91

  • ***
  • Поруке: 221
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1273 послато: јун 21, 2011, 05:48:09 поподне »
Jos samo kad bi moglo 46 bodova za budzet kao prosle godine... uf :(

*

anci90

  • ***
  • Поруке: 287
Одг: Основне академске студије
« Одговор #1274 послато: јун 21, 2011, 06:29:26 поподне »
Nista nije nemoguce....... ;D