Jel ste culi....?

· 5 · 4010
*

Deki-M

  • **
  • Поруке: 171
Jel ste culi....?
« послато: август 05, 2011, 11:37:14 пре подне »
Jel ste culi da sad po novom koji upisuju I god. treba da poloze sve ispite da bi bili na budzetu... ? a za nas koji upisujemo II god. trebamo do oktobra 1 da ocistimo sve ispite?

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Jel ste culi....?
« Одговор #1 послато: август 05, 2011, 01:14:53 поподне »
To ne vazi za ovu godinu....Ove godine ti treba pet ispita da bi upisao drugu kao samofinansirajuci, a za budzet sedam ispita.
To vazi od sledece godine, ali mislim da ce SAEF da se potrudi da smanji uslov....

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:340173-Nema-prenosenja-ispita

*

Deki-M

  • **
  • Поруке: 171
Одг: Jel ste culi....?
« Одговор #2 послато: август 05, 2011, 05:38:40 поподне »
pa bilo je valjda 4 ispita i 1 seminarski a za budzet 6 + 2 seminarska? jel ce tako i za nas koji trebamo da predjemo u 2 god. ili moramo da ocistimo sve do oktobra 2 ?

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Jel ste culi....?
« Одговор #3 послато: август 05, 2011, 06:26:03 поподне »
Pa po Statutu fakulteta, je i prosle godine trebalo 5 za samofinansiranje, 7 za budzet ali je u zadnjem trenutku (oktobra) smanjeno...Ove godine na sajtu fakulteta je izaslo da treba za samofinansiranje 37 poena (pet ispita i seminarski/jezik) a za budzet 49 (sedam ispita)..svi se nadamo da ce i ove godine da smanje kao i prosle, ali to se nece znati do oktobra..
http://www.eknfak.ni.ac.rs/dl/2011/Uslovi_za_upis.pdf

A tek od sledece godine ce za upis na budzet trebati svi ispiti...odnosno nema prenosenja ispita u narednu godinu.

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Jel ste culi....?
« Одговор #4 послато: август 06, 2011, 11:05:42 пре подне »
Pa znate kako, ne verujte u to, buduci da, da bi se bolonja sprovodila za studente moraju i profesori da se malo reformisu, a mislim da vecina predmeta nije dovoljno reformisana da bi vecina studenata mogla sve da ih polozi i ocisti godinu.
Ja sam gotovo sigurna da ce uslov od 7 pa i 6 ispita za budzet da se odrzi bar dok generacija 90 i 91o ne zavrse fakultet (u roku)... A ovo za 6 ispita se smanjuje ukoliko ostane mesta na budzetu, tako da i to zavisi uvek...