Upis na anglistiku

· 24 · 20307
*

Ginny*

  • *
  • Поруке: 6
Upis na anglistiku
« послато: мај 15, 2010, 04:21:44 поподне »
Posto nigde na internetu ne mogu da nadjem, da li neko moze da mi kaze:
-kada se obicno odrzava prijemni ispit za anglistiku
-kakav je taj test iz engleskog (i ako ima neki primer)
-koja je literatura potrebna za spremanje prijemnog i
-iskustva u studiranju anglistike

Hvala unapred :)

*

Ginny*

  • *
  • Поруке: 6
Upis na anglistiku
« Одговор #1 послато: мај 16, 2010, 12:49:05 пре подне »
Ko mi pomogne castim virtuelno pice...ajdee   ;D

*

blackorchid

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #2 послато: мај 18, 2010, 01:15:54 поподне »
obrati paznju na svoje privatne poruke!! :D

*

lenjavi

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #3 послато: мај 23, 2010, 12:57:58 поподне »
oću i ja da obratim pažnju na privatne poruke jo :D

*

Nebitnoza

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #4 послато: мај 24, 2010, 12:14:42 поподне »
a zashto privatne poruke, i mene interesuje sve to shto je Ginny navela i ne razumem zashto bi se Blackorchid/bilo ko cimao/la da sada i meni/i josh ko ce sve da trazhi, da shalje na PP kada je to informacija otvorenog tipa???? jako mi je potrebno i to mi je potrebno shto pre, ako bi neko bio ljubazan da podeli ovde, ili vec PP ako se krijemo

*

blackorchid

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #5 послато: мај 26, 2010, 01:44:33 поподне »
ok. ja se izvinjavam. pisala sam privatno jer se plasim da cu nekad nekoga pogresno da obavestim o necemu, ili cu da lupim nesto sto nije tacno ili zato sto necu uspeti da odgovorim na svako pitanje.... uf. nisam bas od neke pomoci, ali...

evo javno.
prijemni je krajem juna (28. 29. ili 30.).
test od prosle godine se nalazi u informatoru (+ jos neke dodatne informacije) i to moze da se kupi na fakultetu.
literatura: npr. A Practical English Grammar, Thomson/Martinet

ja sam Ginny savetovala pripremnu nastavu, pa cu to i sad da predlozim. kosta 5000 din, traje 14-18. juna, tamo se prodje kroz nekoliko testova sa prijemnih ispita iz ranijih godina (kad sam ja isla, mislim da smo prosli bar kroz 5). osim toga, profesori ce dati i dodatna vezbanja, ukazivati na tricky stvarcice... prelazi se gotovo cela gramatika. :)

dajte jos konkretnija pitanja!!
(a PP su uvek dobrodosle!!  ;D )

*

Nebitnoza

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #6 послато: јун 01, 2010, 11:46:05 пре подне »
razumemo se :D tnx a lot. Chula sam najbolje o anglistici tu u NI, nadam se da cu upasti... da li postoji informacija oko akreditacije fakulteta?

da li se chita mnogo, knjizhevnost i to da li tovari slobodno vreme? uh, a konkretnije bi bilo - shta cu raditi sa tim, posao, bla bla, al na to u SRB ni Bog
 nema odgovor XD ;)

*

blackorchid

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #7 послато: јун 04, 2010, 09:48:24 поподне »
akreditacija fakulteta?? um, priznati smo...  ??? i guess.

sta se podrazumeva pod "mnogo"??  ;D
sto se tice prve godine, svi tekstovi za citanje se nalaze u skriptama, i uglavnom nista vise od toga nisu trazili... za kasnije, pa, snaci ces se. imaces vremena za sve. imaces plan rada, sta je potrebno da se procita, za kad i ostalo. mislim da je dobro da se vezbe iz knjizevnosti ne propustaju, jer se tu vidi sta je bitno, sta je bitnije, tj. dobro je imati beleske.. videces uostalom.  ;)
iskreno, jeste malo mnogo, ali zato sto se prodje dosta za kratko vreme i to moze da predstavlja problem (meni da, jer se bas ne snalazim sa knjizevnoscu).. ali nista preterano da bi tvoje druge obaveze bile zapostavljene. :)

a sta se radi kad se dobije diploma?
pa vecina ce morati da radi u prosveti. mali je broj onih koji budu prevodioci.. divno bi bilo raditi kao strucnjak za jezik  :) ali nista nije sigurno. ama bas nista.

*

blackorchid

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #8 послато: јун 04, 2010, 10:08:44 поподне »
inace, test se sastoji iz dva dela. u prvom se samo zaokruzuje jedan od ponudjenih 4 odgovora (multiple choice tasks), a drugi deo su vezbanja gde treba upisivati resenja (fill-in tasks).


part a:
vezbanje 1 je tekst, a vezbanje 2 posebne recenice. uglavnom se 2 resenja mogu odmah eliminisati, ali ostaju ona druga dva koja su slicna i nezgodna.

part b:
jedno od vezbanja je da se glagoli koji su dati u zagradama u tekstu stave u "correct verb forms, active or passive". drugo vezbanje je da se u tekst ubace pridevi/imenice/sta god izvedeni od reci date u zagradi. dalje... tekst ili recenice gde se na linijicama treba ubaciti samo jedna rec. poslednje vezbanje bi bilo question making, tako da rec podvucena  u datim recenicama bude odgovor na pitanje.

i to je valjda to.  :D
ispit traje 2 sata.

*

Nebitnoza

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #9 послато: јун 10, 2010, 12:06:04 пре подне »
tnx ppl  ::)     kratka diskusija o ovoj temi, poput svega ovog iznad, mi je bash bila potrebna, nisam verovala ni da cu bilo kakve info pribaviti preko foruma, but U've been very helpful  ;D 

*

miss.ldn

Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #10 послато: јун 17, 2010, 09:19:08 поподне »
Hello:) Zanima me da li neko moze da okaci bar jedan test iz engleskog od prethodnih godina? Nisam iz Nisa, zivim prilicno daleko, (ali jako volim Nis) i zaista nemam nacina na koji bih dosle do tog informatora:) Volela bih da vidim kako izgleda test, jer, malo me cudi da se sastoji samo iz dva dela, a cak se ni srpski ne polaze. U Novom Sadu je mnogo komplikovanije. Dakle, kolege Anglisti, hoce li mi neko priskociti u pomoc i okaciti bar jedan test?:) Pozdrav iz Rume:)

*

Iskrenovic

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #11 послато: септембар 14, 2010, 12:18:31 поподне »
Ukoliko nekog zanima od narednih generacija test sa prijemnog,evo link sa testom pa mozda nekom zatreba! :)

http://www.scribd.com/doc/2883047/b2-test-iz-engleskog!
a ja za sebe imam pitanje,mozda neko i zna odg. Ja sam upisao privatni fax anglistiku u nisu,to je novosadski... i sledece god bih hteo da predjem na filozofski,samo ne znam da li je to moguce,ako neko zna neka odg! hvala unapred :)

*

psihorot

  • *
  • Поруке: 7
Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #12 послато: септембар 15, 2010, 12:05:17 поподне »
@Iskrenovic

Ovo nije test sa prijemnog ispita!

Bas je jak taj novosadski...

*

blackorchid

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #13 послато: септембар 29, 2010, 05:56:45 поподне »
je l' to fakultet za pravne i poslovne studije??
moguce  je prebacivanje.

*

miceysunshine

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #14 послато: јануар 11, 2011, 03:20:11 пре подне »
Ovako...prvo dobro vece,dobro jutro ili dobar dan svima koji vide ovu poruku :D
Hmm...mene konkretno interesuje,i treba mi pomoc pri odabiru literature sto se tice pripreme za faks, cula sam da je "zeznut" XD i da je preporucljivo imati u rukama sto vise knjiga, pa me sad zanima koje su to knjige koje trebam da imam i da se spremam iz njih, znam da trebam imati u glavi  advanced nivo najmanje..ali mi treba pomoc onih koji su se vec upisali.. :) Stvarno bi mi dobrodosla vasa pomoc..hvala svima unapred! ♥