Upis na anglistiku

· 24 · 20349
*

Ginny*

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #15 послато: јануар 15, 2011, 11:06:45 поподне »
Poslala sam ti i privatnu, ali evo ovde spiska sta sam ja koristila, mozda nekom nekad zatreba :) :

-A Practical English Grammar (Thomson & Martinet)
-A Practical English Grammar Exercises 1 & 2 (Thomson & Martinet)
-Living English Structure (Allen)
-Advanced Language Practice (Vince)
-Tips & Tricks (to su tri profesorke sa naseg faxa pravile)
-Gramatika engleskog jezika sa vezbanjima (Popovic i Miric)
-English entrance exam practice 2 (Cubrovic, Danicic)
-Right Word Wrong Word (L.G. Alexander)

*

brankica91

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #16 послато: април 20, 2011, 08:09:28 пре подне »
Caooss..:) Posto vidim da si upisala anglistiku da li bi mogla da mi kazes kako si prosla na ispitu da li je bilo tesko,sta je sve bilo na prijemnom?Ja se spremam da upisem ove godine pa eto bila bih ti zahvalna na pomoci.  Hvallaa unapreed...:)

*

Ginny*

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #17 послато: април 20, 2011, 06:04:06 поподне »
Jesam, ja sam odlicno prosla i generalno mi nije bilo toliko tesko, mada tad sam se mnogo cimala i sve mi je izgledalo 10x gore i teze :D veruj mi, bez panike i nemoj da se preopterecujes... Pretpostavljam da vec znas engleski kad vec zelis da ga studiras, tako da nece da ti bude neki problem :) Sam test se sastoji iz PART A i PART B, prvi je zaokruzivanje ponudjenih odgovora a drugi fill in the blanks :) zadaci se menjaju, kod nas na primer nije bio word-formation, ali to ne znaci da kod vas nece :/ Predlazem ti da pogledas kulturu Engleske, tipa znamenitosti i poznate licnosti (nama se pao Sekspir i Stonehenge i tako neke stvari) i jako je vazno da znas tacan spelling, jer ako pogresis ne priznaju ti odgovor :/ Takodje idi na pripremnu, jako je dobro organizovana, predjete sve sto moze da vam se padne na ispitu i mozete da ih pitate sve sto vas interesuje (bar je tako bilo prosle god :) ) Nama su rekle da ce da bude malo tezi test, jer su ovi sto su ga pravili bili malo strozi, ali vama oni sigurno nece da se padnu posto se rotiraju :) E, da, i daju ti prijemne testove sa proslih godina za domaci, tako da se taman uklopis u celu pricu :) I tako... pitaj sta te jos interesuje :)

*

brankica91

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #18 послато: април 21, 2011, 08:43:12 пре подне »
Jojjj..bas ti hvalaa na pomocii...:) ja sam se toliko uspanicila da ne mogu da opiseem...:/...reci mi jel ima dosta vremena na prijemnom?kada se odprilike polaze prijemni(posto sam pitala na fax-u jos nzn-aju),od kada pocinje pripremna nastava,i jesi ti isla na privatne casove?:))

*

Ginny*

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #19 послато: април 21, 2011, 07:42:40 поподне »
Ima, 2 sata traje prijemni, dosta je :) Nama je pripremna bila sredinom juna (14-18.) a ispit 28. juna :) Bice obavestenje na sajtu, sigurno, mada ti nije lose ni da obilazis fax ako si blizu :) Samo mislim da je sad jos uvek rano za to, nisu oni toliko organizovani xD Ja nisam isla na privatne casove jer sam se kasno odlucila da cu bas ovo da upisem, tako da sam sama vezbala iz ovih knjiga gore i bila sam na pripremnoj :) (mada, ja sam isla na engleski privatno od 3. razreda i u vreme prijemnog sam se spremala za CAE ispit...realno mi nisu trebali dodatni casovi) Ne znam koliko ti je predznanje, ako mislis da ces bolje da se osecas ako ides na casove, onda bolje idi :) I ne panici x)

*

brankica91

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #20 послато: април 26, 2011, 10:31:19 пре подне »
Oke....hvalaa ti punooooooo ...:))) Piseem ti ako me joss ness zanimaa....:*

*

Ginny*

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #21 послато: мај 05, 2011, 11:03:02 пре подне »
ИНФО ДАН – ДАН ОТВОРЕНИХ ВРАТА ФИЛОЗОФСКОГ ФАКУЛТЕТА
 
14. мај 2011. 11h
Хол у приземљу
 
11h – презентација Информатора за упис у академску 2011/2012. годину
11h – презентација збирки тестова за упис на све студијске програме Филозофског факултета 2004-2009.
 
Презентација студијских програма по департманима:
 
амфитеатар 21 (приземље факултета)
11:30 h – англистика
12:00 h– србистика
12:30 h - руски језик и књижевност
13:00 h  - новинарство
13:30 h - социологија
 
амфитеатар 301 (трећи спрат факултета)
11 30 h – психологија
12 h – педагогија
12 30 h - историја
13 h – филозофија
 
   Све информације о пријемном испиту, рангирању кандидата, упису, начину студирања,  студијским програмима!
 
ОЧЕКУЈЕМО ВАС!
 

http://www.filfak.ni.ac.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=431:2011-05-04-12-31-12&catid=13:vesti

*

zperic1

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #22 послато: октобар 24, 2012, 03:11:45 поподне »
Poslala sam ti i privatnu, ali evo ovde spiska sta sam ja koristila, mozda nekom nekad zatreba :) :

-A Practical English Grammar (Thomson & Martinet)
-A Practical English Grammar Exercises 1 & 2 (Thomson & Martinet)
-Living English Structure (Allen)
-Advanced Language Practice (Vince)
-Tips & Tricks (to su tri profesorke sa naseg faxa pravile)
-Gramatika engleskog jezika sa vezbanjima (Popovic i Miric)
-English entrance exam practice 2 (Cubrovic, Danicic)
-Right Word Wrong Word (L.G. Alexander)
Gde mogu naci sve ove knjige?

*

Ejs

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Upis na anglistiku
« Одговор #23 послато: новембар 01, 2012, 03:49:55 поподне »
Vecinu ili sve najverovatnije mozes naci u biblioteci fakulteta, ali mozes proveriti i u skriptarnici.