Pitanja i odgovori

· 1612 · 394601
*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #135 послато: август 07, 2010, 09:14:09 поподне »
ne znam sta se sekirate, moj drug obnovio trecu prosle godine,bio na budzetu od pocetka i ostao na budzetu...
jedna godina moze da se obnovi a da se ostane na budzetu!
I ovo za proseke,pa ko je kad dao ispite itd nema sanse da zazivi jos narednih par godina, tako da moze da se desi da mnogi i zavrse do tad ;)
Pricaju kako ce da povecavaju granicu za upis godine a kvalitet nastave je isti...Pa cak i neki stariji profesori nema teorije da primene bolonju u ocenivanju!Potrebno je vise kolokvijuma, potrebne su manje grupe! Sve dok je ovako studenti ce slabo da daju ispite i opet ce granica da bude niska...
Tako da ne brinite se! Nego ucite pomalo :)

*

Tea

  • ***
  • Поруке: 254
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #136 послато: август 08, 2010, 05:07:22 поподне »
Nazalost,taj zakon je vec usvojen :( A jolle89 sad se setih,ipak je treci zadatak bila f-ja.Nije uopste tesko,mnogo su nam lako dali...Ne brini nista,to je najlaksi ispit ,bar po meni.Ostao mi je usmeni... To je mozda malo teze ali sta da se radi...Imam jos vremena da dobro naucim.Srecno!

*

jolle89

  • *
  • Поруке: 11
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #137 послато: август 10, 2010, 09:01:47 пре подне »
hvala svima na informacijama. tea srecno i tebi na usmenom. pozdrav

*

tamarica986

  • *
  • Поруке: 5
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #138 послато: август 12, 2010, 04:51:49 поподне »
Kolege imam jedno pitanje.Da li neko zna kako se polaze engleski 2?Kada sam polagala engleski 1,izvlacili smo 5 lekcije,koje nas je posle pitala.da li treba da kupujem novu knjigu,posto je ista knjiga za oba ispita i da li izvlacim nove lekcije ili kako...?

*

Sanja*

Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #139 послато: август 21, 2010, 11:40:23 поподне »
Da li neko od kolega koje su polagale finansijsko računovodstvo u prethodnim rokovima, može ukratko da mi kaže iz čega se zadatak sastoji?
Mislim na - početni bilans, akcije (obične, prioritetne, emitovane, upisane...), obim konta dat u početnom stanju, FIFO, LIFO i srednja cena (najviše me zanima da li je srednja cena bila), težina promena (ima li promena kao iz neurađenih zadataka, ili su uglavnom promene bile kao iz 7 urađenih zadataka, komisionari/komitenti, krajnji bilans, bilans uspeha..?
Izvinjavam se na ovolikim detaljima, ali htela sam da mi uglavnom ne promakne ništa što želim da pitam. :P
Hvala unapred! :)

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #140 послато: август 22, 2010, 12:44:36 пре подне »
koleginice ja polazem isto...kako sam ja cula bude ili osnivacki bilans ili pocetni po likvidnosti ili funkcionalnosti,mislim da ce biti i tezih i laksih promena...mislim da ce dati ili fifo ili lifo,nisam nesto cula da je bilo srednje cene...takodje mislim da nece biti komisionari i komitenti jer bi to znacilo da se ceo zadatak bazira na tome, a koliko vidim postoji samo 2 tipa zadataka,osnovano preduzece i preduzece sa nekim pocetnim stanjem imovine itd...I ako pise primeri ispitnih zadataka onda znaci da ce ispitni zadaci biti slicni tj nadam se da je tako ;)
Na kraju bilans stanja i bilans uspeha i to je to...Naravno i potrebne kalkulacije(nabavna cena,MPC,rashodovanje,amortizacija,analiticka fifo i lifo evidencija i ne znam sta jos...).
AKo sam nesto pogresila a ti znas drugacije napisi da znam i ja :))

*

disturbed1

  • *
  • Поруке: 70
    • Facebook
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #141 послато: август 22, 2010, 01:14:14 пре подне »
Ja sam polagao skoro. Pa u sustini nemojte da gubite vreme na one proste primere, provezbajte ispitne zadatke na kraju. Takav dobijate na ispitu, samo ne bas toliko obiman, ima prostijih promena. Dobijate ili pocetni ili krajnji bilans, a bilans uspeha radite po onoj semi poslovni prihodi, poslovni rashodi, finansijski...etc. Kalkulacije su tu normalno a za komisionare/komitente ne verujem da ce biti. Pocetno stanje je ili obicno ili je slucaj sa akcionarskim drustvom gde morate da izracunate akcijski kapital i azio. To bi bilo to, i savet + radite brzo, mnogo ima da se pise i racuna. Dajte neki savet za statistiku, nisam poceo da spremam a ispit mi je u cetvrtak..sta da radim? : ))
Pozdrav.

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #142 послато: август 22, 2010, 12:27:01 поподне »
Pa ja smatram do hi2 testa minimum treba da se predje da se polozi pismeni...Ja to preko kolokvijuma zavrsila...
Moj savet, citaj knjigu i vezbaj sa onih papira sa vezbi...Mada ne znam koliko ces stici za cetvrtak iskreno!Ali eto probaj, pa izadji bar videces o cemu se radi ;)
Hvala i srecno i tebi!

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #143 послато: август 22, 2010, 12:45:45 поподне »
a jel daju pocetni bilans po likvidnosti???? jer to mnogo mrzim...:D

*

Sundjer Bob

  • **
  • Поруке: 113
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #144 послато: август 22, 2010, 04:06:12 поподне »
je l' bi mogao neko da mi kaze koliko zadataka je bilo na pismenom iz statistike i koliko dugo se radi?

*

Andjela

  • *
  • Поруке: 22
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #145 послато: август 24, 2010, 12:29:22 пре подне »
Imam pitanje i nadam se da mi neko moze pomoci:oooo Da li su sve oblasti iz statistike obavezne na pismenom ispitu ili se nesto i izbacuje????Hvala unapred

*

luna

  • ***
  • Поруке: 207
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #146 послато: август 25, 2010, 06:06:54 поподне »
Moze li neko ko je polagao kod Misica sociologiju da mi kaze kako pita,da li je dovoljna skripta...,na sta da obratim paznju...???
I da li i u ovom roku moze da se polaze polovina monetarne?

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #147 послато: август 25, 2010, 06:09:42 поподне »
U ovom roku mozes da polazes pola monetarnu, ja sam pitala profesorku.
Kod Misica ti je dovoljna skripta....samo nemoj da ucis mnogo napamet, to ne voli...voli da mu sustinu objasnis kroz dve tri recenice, inace ako ucis napamet iznervira se...xD

*

luna

  • ***
  • Поруке: 207
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #148 послато: август 25, 2010, 06:13:40 поподне »
Aham,a definicije ne mora da se uce od reci do reci?Ili kao sto ti kazes,sustina u dve-tri recenice?Cula sam da pita i neke 'primere iz zivota'....

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #149 послато: август 25, 2010, 06:40:16 поподне »
ne mora od reci do reci...cak i one sociologe ne moras da pamtis sta kazu od reci do reci i kako se zovu, jer po njemu oni nisu nista novo rekli, nego prepisali od drugih xD Da, pita primere iz zivota, ali to je po meni lakse....znas kako, pita te da svojim recima objasnis nesto, vise on prica nego ti...