Питања за студентску службу

· 461 · 216208
*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #15 послато: фебруар 24, 2010, 07:18:47 пре подне »
Interesuje me koliko ЕSPB bodova moramo sakupiti od mogucih 60 na jednoj godini da bi zadrzali status studenta koji se finansira iz budzeta. Unapred Hvala ...

Poštovani,

Na osnovu čl. 2 (s1) Samostalnih članova Zakona o izmeni i dopuni Zakona o visokom obrazovanju ("Sl. glasnik RS", br. 97/2008), studenti koji su upisani na osnovne studije na vsokoškolskoj ustanovi, zadržavaju status studenta koji se finansira iz budžeta, ako u školskoj 2009/2010.godini ostvare najmanje 54 ESPB boda.
Pozdrav!
P.S. Izvinite zbog čekanja na odgovor, nekad nam veza sa intrnetom nije baš najbolja.

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #16 послато: фебруар 24, 2010, 08:06:08 пре подне »
Znaci ako dobro razumem, dva dana tj. sada vec jedan dan pred pocetak letnjeg semestra (po ovom datumu koji ste naveli za prvu i drugu godinu 24.2.) mi jos nemamo ZVANICNU informaciju da li uopste predavanja pocinju sutra ili ne???
Kako je krenulo ne verujem bas ni da ce se u toku ovog dana doneti odluka o tome kada se polazi. Verovatno ste upoznati sa cinjenicom da MNOGI studenti nisu iz Nisa, i da su po zavrsetku obaveza oko ispita otisli svojim kucama. I sada ti isti ljudi moraju da se pojave 24.og (ako su uopste i dobili informaciju da se 24.og "polazi") pa ono ako bude bude...mislim da to nije u redu, i da odluke tog tipa moraju biti ZVANICNE minimum nedelju dana unapred.
Po onome kako je bilo prosle godine, licno, ne verujem da ce se sa radom poceti pre 15.3. ali hajde videcemo.
Molim vas samo da ako u toku dana bude neka ZVANICNA informacija o tome kada se krece sa radom, ista bude istaknuta ovde na FORUMU ili sajtu fakulteta.
Unapred hvala!
Poštovani,
Vi ste vrlo dobro razumeli, i u skladu sa tim , Vi će te se pripremiti za početak nastave u letnjem semestru. Odluka o početku nastave u letnjem semestru školske 2009/2010.godine je istaknuta na svim oglasnim tablama fakulteta i sajtu fakulteta, kao i raspored nastave za prvu i drugu godinu studija. Raspored nastave za treću i četvrtu godinu studija biće istaknut, naknadno, blagovremeno.
Ono što Vi niste razumeli, to je, da je početak i kraj nastave, bilo u zimskom ili letnjem semestru, regulisan Statutom Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja u Nišu, (Statut se nalazi se na sajtu fakulteta), i prema Statutu fakulteta čl. 57. stav 2 "Nastava u jesenjem semestru, po pravilu, počinje 1.oktobra i traje do 15. januara, a u prolećnom semestru od 16.februara do 31. maja".
Odlukom N.N.V. Fakulteta , početak nastave u prolećnom semestru je 25.02.2010.godine - za studente prve i druge godine studija, odnosno 15.03.2010.godine - za studente treće i četvrte godine studija.
Pozdrav!

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #17 послато: фебруар 24, 2010, 08:24:47 пре подне »
Takodje, mislim da je neozbiljno da nas obavestite jedan dan pre pocetka predavanja. Jos uvek nema nikakvog zvanicnog obavestenja a sutra je 24.februar. Kada izadje obavestenje istaknite ga na sajtu fakulteta jer mnogi studenti nisu trenutno u Nisu. Hvala
Poštovani,
Mi smo vrlo ozbiljni u svom radu, i sva obaveštenja vezana za studije i nastavu , ističu se u najkraćem mogućem roku. Početak i kraj nastave u semestru, regulisan je statutom fakulteta, a svako odstupanje, iz opravdanih razloga, reguliše se odlukama, sa kojima se studenti upoznaju, odmah nakon prijema odluke, putem obaveštenja na oglasnim tablama i sajtu fakulteta.
Pozdrav!

*

DIF

  • *
  • Поруке: 5
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #18 послато: фебруар 24, 2010, 03:13:09 поподне »
Interesuje me sledece: Ja sam student druge godine na FSFV, iz prve godine sam preneo samo jedan ispit (rukomet) koji vredi 8 ESPB bodova. Da li se ti bodovi racunaju sa ESPB bodovima iz druge godine kada upisujemo trecu godinu???? Unapred hvala.

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #19 послато: фебруар 25, 2010, 10:34:49 пре подне »
Interesuje me sledece: Ja sam student druge godine na FSFV, iz prve godine sam preneo samo jedan ispit (rukomet) koji vredi 8 ESPB bodova. Da li se ti bodovi racunaju sa ESPB bodovima iz druge godine kada upisujemo trecu godinu???? Unapred hvala.

Poštovani,
Ukoliko ispit iz predmeta Rukomet položite u toku školske 2009/2010.godine tj. u periodu od juna (jer je rukomet predmet koji se sluša u letnjem semestru i prvi ispitni rok za polaganje tog ispita je junski ispitni rok) zaključno sa oktobrom 2010.godine, i ESPB bodovi ostvareni na predmetu Rukomet ulaze u broj ukupno ostvarenih ESPB bodova u toku školske 2009/2010.godine, dakle, računaju se za upis treće godine.



*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #20 послато: фебруар 26, 2010, 07:35:30 пре подне »
Драго ми је да је тема оваквог садржаја покренута на форуму. Желим Вам пуно успеха у раду.
Dragi kolega,
Hvala Vam na podršci i razumevanju. Moj početak je naš početak. Umesto reči, dela će reći sve, i za mene i za Vas,  i ako bude pozitivnih rezultata, a nadam se da hoće, to je Naš uspeh.

*

DIF

  • *
  • Поруке: 5
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #21 послато: фебруар 26, 2010, 02:54:41 поподне »
Mozete li da nam kazete sta se dogadja sa predavanjima??? i pocetkom semestra??? Pise u obavestenju da krecemo 25.2. i imamo raspored predavanja, a mi kada dodjemo na ta predavanja profesori se ne pojave i ispada da dzabe dolazimo. Do sada od tri predavanja, tri profesora, se pojavio samo jedan. A znamo da prva grupa studenata i profesora krece na skijanje 26.2. i da profesori nece biti tu neko vreme. Tako da neznamo da li ce biti predavanja ili nece. Veliki broj studenata nije iz Nisa i problem nam je ovo uzaludno dolazenje. Unapred hvala.

*

Marko 90

  • ***
  • Поруке: 222
  • Zivot je samo kap rose na lotosovom cvetu...
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #22 послато: фебруар 26, 2010, 04:14:49 поподне »
Imam jedno pitanje i hitno je ako mozete da odgovorite ????

Ja sam samofinansirajuci student , uradio sam seminarski upisano mi je u indeks i na s. sluzbi sam uzeo onaj obrazac potvdu popunio potpisala profesorka i lupili pecat i ja to predao . A sad cujem neki kazu da se placa nesto po 1000 din za seminarski kad se predaje ????? Ne razumem , sta da radim ?????

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #23 послато: март 01, 2010, 11:20:30 пре подне »
Mozete li da nam kazete sta se dogadja sa predavanjima??? i pocetkom semestra??? Pise u obavestenju da krecemo 25.2. i imamo raspored predavanja, a mi kada dodjemo na ta predavanja profesori se ne pojave i ispada da dzabe dolazimo. Do sada od tri predavanja, tri profesora, se pojavio samo jedan. A znamo da prva grupa studenata i profesora krece na skijanje 26.2. i da profesori nece biti tu neko vreme. Tako da neznamo da li ce biti predavanja ili nece. Veliki broj studenata nije iz Nisa i problem nam je ovo uzaludno dolazenje. Unapred hvala.
Poštovani,
U cilju odvijanja nastave prema rasporedu nastave i u skladu sa studijskim programom, molim Vas da mi konkretno definišite neodržavanje bilo kog vida nastave  /predavanja ili vežbe/, kako bih mogla da Vam dam pravilan i adekvatan odgovor. O svemu će biti obavešten prodekan za nastavu i preduzeće adekvatne mere.
Pozdrav!

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #24 послато: март 01, 2010, 11:23:42 пре подне »
Imam jedno pitanje i hitno je ako mozete da odgovorite ????

Ja sam samofinansirajuci student , uradio sam seminarski upisano mi je u indeks i na s. sluzbi sam uzeo onaj obrazac potvdu popunio potpisala profesorka i lupili pecat i ja to predao . A sad cujem neki kazu da se placa nesto po 1000 din za seminarski kad se predaje ????? Ne razumem , sta da radim ?????
Poštovani,
Prijava i predaja seminasrkog rada se ne plaća!
Pozdrav!

*

Marko 90

  • ***
  • Поруке: 222
  • Zivot je samo kap rose na lotosovom cvetu...
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #25 послато: март 01, 2010, 04:04:39 поподне »
Hvala na odgovoru :)

*

stampedo

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #26 послато: март 04, 2010, 02:09:47 поподне »
Interesuje me do kada moraju magistrirati studenti koji su upisali magistarske studije 2005/6 godine a nisu presli na doktorske studije

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #27 послато: март 05, 2010, 07:49:06 пре подне »
Interesuje me do kada moraju magistrirati studenti koji su upisali magistarske studije 2005/6 godine a nisu presli na doktorske studije
Poštovani,
Prema Zakonu o visokom o obrazovanju, član 123. stav 3. "Studenti upisani na magistarske studije do stupanja na snagu ovog zakona imaju pravo da završe studije po započetom planu i programu, uslovima i pravilima studija, najduže za pet godina od stupanja na snagu ovog zakona", to znači da, studenti magistarskih studija mogu da završe svoje studije do septembra 2010.godine (jer je Zakon o visokom obrazovanju objavljen septembra 2005.godine).
Pozdrav!

*

zmaj1990

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #28 послато: март 05, 2010, 10:12:13 пре подне »
Zanima me od kog datuma mogu da se prijave ispiti za polaganje u aprilskom roku?

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #29 послато: март 05, 2010, 01:09:44 поподне »
Zanima me od kog datuma mogu da se prijave ispiti za polaganje u aprilskom roku?
Poštovani,
Prijava ispita za aprilski ispitni rok je od 06.04.do 08.04.2010.godine.