Питања за студентску службу

· 461 · 216168
*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #450 послато: октобар 10, 2013, 04:00:18 поподне »
Imam 56 espb boda i 7,25 prosek.  Koliko bodova mogu da slusam u cetvrtoj godini ?  Ostalo mi je 70
Можеш да се определиш за свих 70 ЕСПБ.

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #451 послато: октобар 10, 2013, 04:01:35 поподне »
Imam 56 espb boda i 7,25 prosek.  Koliko bodova mogu da slusam u cetvrtoj godini ?  Ostalo mi je 70
Можеш да слушаш све предмете, односно да се определиш за свих 70 ЕСПБ бодова.

*

Milan1989g

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #452 послато: новембар 01, 2013, 05:52:50 поподне »
Imam jedno pitanje,upisao sam fakultet 2008. a zavrsio 2013. ,osnovne akademske studije. Prijavio sam se ove godine za master studije ali nisam uspeo da upisem zbog slabog proseka,i pitanje je da li cu uspeti i u narednim godinama da upisem. Sad me zanima ,posto po zakonu ja se ne mogu zaposliti ni u jednoj skoli za stalno bez master diplome,tako da me zanima koja je uloga sad ove diplome koju imam,kao diplomirani profesor sporta i fizickog vaspitanja??? U prevodu,ja sa tom diplomom ne mogu da radim nista,pa se pitam da li sam za dzaba studirao 4 godine jer koliko vidim to sve pada u vodu ukoliko nemam zavrsen master. I zbog cega je onda limitiran broj studenata koji zele upisati master na 100,zar nije bilo logicnije da upisu svi studenti koji su se prijavili jer bez master diplome ispada da smo uzalud studirali i zavrsili osnovne akademske studije. Hvala unapred na odgovoru.

*

olynth

  • *
  • Поруке: 57
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #453 послато: новембар 19, 2013, 03:02:36 поподне »
Interesuje me kako se racuna broj bodova na osnovu prosecne ocene za upis na doktorske studije? I da li je uslov za upis doktorskih studija prosek 8 samo sa osnovnih ili zajedno sa master studijama?
« Последња измена: новембар 21, 2013, 05:46:17 пре подне olynth »

*

student1900

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #454 послато: децембар 02, 2013, 04:10:11 поподне »
Postovani,
diplomirao sam na fakultetu sporta i fizickog vaspitanja u Nisu, na osnovnim akademskim studijama (4 god. , VII-1 nivo obrazovanja), i stekao zvanje "diplomirani profesor fizickog vaspitanja i sporta". Da li mi mozete reci da li ja mogu raditi kao profesor u srednjoj ili osnovnoj skoli? Posto sam naisao na problem kod prijavljivanja na konkurs za posao u ovoj struci. (potreban master ili ne).
Hvala unapred...

*

student1900

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #455 послато: децембар 02, 2013, 04:22:29 поподне »
Postovani,
diplomirao sam na fakultetu sporta i fizickog vaspitanja u Nisu, na osnovnim akademskim studijama (4 god. , VII-1 nivo obrazovanja), i stekao zvanje "diplomirani profesor fizickog vaspitanja i sporta".
Da li mi mozete reci na kojim fakultetima mogu konkurisati za master studije sa ovom diplomom (osim na fakultetu sporta i fizickog vaspitanja)?
Unapred zahvalan na odgovoru...

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #456 послато: децембар 12, 2013, 12:49:53 поподне »
Postovani,
diplomirao sam na fakultetu sporta i fizickog vaspitanja u Nisu, na osnovnim akademskim studijama (4 god. , VII-1 nivo obrazovanja), i stekao zvanje "diplomirani profesor fizickog vaspitanja i sporta". Da li mi mozete reci da li ja mogu raditi kao profesor u srednjoj ili osnovnoj skoli? Posto sam naisao na problem kod prijavljivanja na konkurs za posao u ovoj struci. (potreban master ili ne).
Hvala unapred...
Postovani,
Prema nastavnom planu i programu osnovnih studija , odnosno studijskom programu osnovnih akademskih studija, svi nasi diplomirani i svrseni studenti  imaju potrebne kvalifikacije za rad u skolama. Medjutim, ne zavisi od fakulteta,  koji stepen studija se trazi za zasnivanje radnog odnosa, vec to iskljucivo zavisi od skole i zakona koji regulisu zasnivanje radnog odnosa u skolama.
Sto se tice upisa na master studije sa zavrsenim Fakultetom sporta i fizickog vaspitanja, informaciju o uslovima upisa na master studije potrebno je da potrazite na fakultetu na kojem biste zeleli da upisete master studije.
Konkurs za upis u prvu godinu master studija objavljuje Univerzitet u Nisu za sve fakultete u Nisu. Konkurs se obicno raspisuje sredinom oktobra i traje 15 dana, tako da sve potrebne informacije mozete procitati iz konkursa za svaki fakultet u Nisu posebno. Mislim da je tekst konkursa jos uvek na sajtu Univerziteta u Nisu, mozete da ga procitate i dobijete zeljene informacije.
Isti je slucaj i sa fakultetima Univerziteta u Beogradu i Novom Sadu. Potrebno je da se informisete  o datumu raspisivanja konkursa za master studije na zeljenom univerzitetu.

*

Dzentlmen :D

  • *
  • Поруке: 7
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #457 послато: јануар 08, 2014, 12:42:17 поподне »
Da li se zna kad ce biti Januarsko/Februarski ispitni rok?

*

bezimeni

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #458 послато: фебруар 14, 2014, 04:24:08 поподне »
Hteo bih da pitam sefa da li su diploma stecena po starom programu ( pre bolonje ) i master diploma iste "tezine" ili ne? Odnosno da li je zvanje master iznad zvanja profesor fizicke kulture? Do sada sam dobijao svakojake odgovore na ovo pitanje i nadam se da cu konacno doci do pravog odgovora.

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #459 послато: фебруар 18, 2014, 09:42:57 пре подне »
Hteo bih da pitam sefa da li su diploma stecena po starom programu ( pre bolonje ) i master diploma iste "tezine" ili ne? Odnosno da li je zvanje master iznad zvanja profesor fizicke kulture? Do sada sam dobijao svakojake odgovore na ovo pitanje i nadam se da cu konacno doci do pravog odgovora.
Sagledavajuci objektivno - osnovne cetvorogodisnje studije po ranijem zakonu su u cetvorogodisnjem trajanju i diplomiranjem se stice zvanje Profesor fizicke kulture; osnovne akademske studije po bolonji, takodje su u cetvorogodisnjem trajanju i zavrsetkom studija stice se zvanje Diplomirani profesor fizickog vaspitanja i sporta, i po tome su svakako na istom nivou.
Master akademske studije traju jednu godinu. To znaci da studenti koji su upisani po Bolonji tj. po propisima Zakona o visokom obrazovanju, treba da studiraju jos najmanje godinu dana i da odbrane master rad, nakon diplomiranja na osnovnim akademskim studijama, kako bi stekli zvanje Master profesor fizickog vaspitanja i sporta.
U tom pogledu master studije su visi stepen studija, tj. drugi stepen studija, jer su osnovne akademske studije prvi stepen studija.
Vrlo je bitno da znate da po bolonjskom sistemu postoje tri stepena studija:
 prvi stepen studija- osnovne studije;
drugi stepen studija - specijalisticke studije i master studije
treci stepen studija - doktorske studije.
Po ranijem zakonu, postojala je drugacija kategorizacija:
Osnovne studije - VII/1 stepen
Magistarske studije - VII/2 stepen
Odbrana doktorske disertacije - VIII stepen.
Posto po bolonji, master studije traju 4+1 tj. ukupno trajanje studija je minimalno pet godina , a osnovne cetvorogodisnje studije traju 4 - tj. ukupno trajanje studija je minimalno cetiri godine, logicno je da su master studije "veće tezine"  od osnovnih studija.

Medjutim, odredbama Zakona o visokom obrazovanju član 127.  pod 1) stav 4 se propisuje sledece:
Strucni naziv stecen zavrsavanjem osnovnih studija na fakultetu, u trajanju od cetiri do sest godina, izjednacen je sa akademskim nazivom iz člana 95. stav 6. ovog zakona, a to je akademski naziv master iz odgovarajuce oblasti.
A to dalje znaci, da su studenti koji su zavrsili osnovne studije po ranijem zakonu, u prednosti u odnosu na studente koji su zavrsili ili zavrsavaju osnovne studije po bolonji.
Ali, na nasem fakultetu se jos uvek nije zapocelo sa tim procesom ekvivalencije odnosno izjednacavanja diploma VII/1 stepena po starom, sa diplomama II stepena po novom. Ocekuje se da se sa tim postupkom krene ove godine.
Toliko. Nadam se da sam bila jasna.
Pozdrav.

*

dexa87

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #460 послато: мај 05, 2015, 09:21:04 пре подне »
Gde se na novom sajtu nalaze teme za izradu master rada? Kakva je procedura oko prijave teme i da li se placa?