ISTORIJA

· 9 · 6818
*

Kobac LE

  • *
  • Поруке: 1
ISTORIJA
« послато: децембар 13, 2009, 01:49:00 поподне »
Student sam bio prve generacije Istorije skolska 1998/1999, diplomirao 2003,Istoricari izvolite pisite o fakultetu danas  :)

*

KacaL

  • *
  • Поруке: 1
Одг: ISTORIJA
« Одговор #1 послато: децембар 25, 2009, 12:17:44 поподне »
Mene zanima koja literatura treba da se se sprema za prijemni ispit tj. koji su autori knjiga  ?

*

Clavis

  • *
  • Поруке: 10
Одг: ISTORIJA
« Одговор #2 послато: фебруар 04, 2010, 03:42:13 поподне »
Slabo nesto istoricara ovde.

Ako naidje neki bio bih zahvalan da mi odgovori, posto razmisljam da nastavim gde sam stao pre par godina, ko drzi predavanja i ispit iz Istorije Vizantije?
Hvala.

*

persepolis

  • *
  • Поруке: 2
Одг: ISTORIJA
« Одговор #3 послато: јун 23, 2010, 12:05:51 пре подне »
испит из византије држи Бојана Крсмановић и прилично је захтевна на испиту за разлику од Радића који је до скоро држао испит тј.замењивао је у одсуству...ако те још нешто занима радо ћу ти помоћи,поздрав

*

Clavis

  • *
  • Поруке: 10
Одг: ISTORIJA
« Одговор #4 послато: јун 27, 2010, 11:43:28 поподне »
Ok, hvala ti. To sam već saznao. Ona je meni držala predavanja, zatim je neko vreme bila u inostranstvu, kad i ja, pa nisam imao prilike da to otkačim kod prof. Radića. Ako ti nije teško samo mi napiši šta treba od literature. Ostrogorski naravno i pored toga idu neki članci iz ZRVI, interesuje me koji članci konkretno.

*

persepolis

  • *
  • Поруке: 2
Одг: ISTORIJA
« Одговор #5 послато: јул 01, 2010, 11:54:06 пре подне »
хм....ја сам византију положио пре две ипо године али је и мени Бојана држала предавања тако да ја могу да ти напишем које је одприлике чланке нама давала(а било их је доста) мада мислим да су ти чланци актуелни и сада,најбоље би било да одеш на неке консултације па да ти она лично каже:)или да питаш неког ко сада слуша....елем ево који су то чланци...Успон војног племства у Византији 11в(Б.Крсмановић,Београд 2001));Потенцијал функције Доместика Схола 8-10в(Б.Крсмановић,ЗРВИ XLIII 2006.);Константин Велики у Византијским царским говорима(Нинослава Радошевић у ЗРВИ xxxIII 1994.);Сацаревање у средњовековној Византији(Г.Острогорски);Династија Палеолога(Р.Радић);Нићифор 2 Фока(Влада станковић);Врјентији као аристократска породица у 11 о 12в(Срђам Рајковић);Тематски војници у Византијском друштву(Љ.Максимовић,ЗРВИ XXXIX 2001/2);Дуке(Б.Крсмановић);Роман 1 Лакапин(В.Станковић);ЦАР(М.Мек Кормин);Пословни човек(Н.Икономидес);Царскњ Дуке у 11в(то не знам где да нађеш).....ја ти рекох све што сам знао па се надам да ће ти бити од помоћи....срећно на испиту,поздрав...

*

djukasp

  • *
  • Поруке: 3
Одг: ISTORIJA
« Одговор #6 послато: фебруар 27, 2011, 10:00:15 поподне »
Potrebna mi je pomoc za uslove upisan na fakultet.
Iz Smed. Palanke sam, upisacu istoriju..
Da li mostoji mehanizam Vanrednog studiranja, bez prisustva predavanjima..
Hvala

*

Kristina

  • *****
  • Поруке: 11
Одг: ISTORIJA
« Одговор #7 послато: фебруар 28, 2011, 02:38:11 поподне »
Novi sistem obazovanja podrazumeva da student bude prisutan i na vezbama i na predavanjima, kao i da ima predispitne obaveze koje je duzan da izvrsi i koje mu se boduju. Medjutim, ukoliko neki student dolazi sa strane i nije u mogucnosti da placa smestaj u Nisu, najbolje je da se unapred raspita kod profesora koliko bi imali razumevanja za njega.

*

Milica_92

  • *
  • Поруке: 1
Одг: ISTORIJA
« Одговор #8 послато: април 15, 2011, 12:51:54 поподне »
Da li neko mozda zna kada su pripreme za prijemni ispit?