Упис на факултет

· 2343 · 584223
*

MarijaG

  • *
  • Поруке: 15
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1875 послато: јануар 16, 2011, 08:19:36 поподне »
razumem ja sve to i u sve sam to upucena... verujem ja vama,znam da je tesko samo je bolje da na vreme pocnem o svemu tome da se raspitujem... :)

*

Anchy_036

  • *
  • Поруке: 6
Dilema
« Одговор #1876 послато: јануар 17, 2011, 04:15:02 поподне »
Imam samo jedno pitanje:

Da li je neko od vas pri upisu bio u dilemi da li fakultet upisati u Kragujevcu ili Nisu?!

Ja sam prvenstveno odustala  od Kragujevca iskljucivo  zbog matematike(-,-)...
Medjutim, juce mi je rekao jedan lik kako bez obzira na matematiku, treba da upisem u Kragujevcu - JER JE U NISU DOSTA TESKA EKONOMIJA?!

Sry ako sam malo smorila... :)

Pozdrav!!!

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1877 послато: јануар 17, 2011, 05:22:32 поподне »
Uh pa iskreno ja koliko sam cula da na Kragujevackom ekonomskom ima dosta korupcije, sto se tice Niskog cula sam da ima ali redje,a da je tesko pa iskreno tesko je! Ali nije nemoguce! ;)   Moj ti je savet da upises u Nisu ako imas uslova jer za ovaj fakultet stvarno treba muka ali i diploma je jako CENJENA!Takodje i Kragujevacki je drzavni pa i da ima korupcije opet je nesto s cim ne moze niko da se sprda! Ali privatni nikako, sutra da ti se neko sprda s diplomom a ti da potrosis 4 godine zivota, ne bih ti preporucila :D

A teska ekonomija sama po sebi jeste, ali ako zelis da posvetis vremena koliko si posvecivala i u srednjoj onda upisi! Jer to su 4 godine a rezultat ce biti odlican! U 23 da budes matora neces sigurno :D A imati diplomu u rukama je danas vredna stvar, pa ma koliko se poslovi dobijali preko veze,kakva je situacija kod nas...

Ja tako gledam na stvari, evo imam 20 godina hvatam uslov za trecu ove godine, znaci vreme brzo prolazi!(nemoj da mislis da sam neki streber ili nesto, u indeksu za sada nemam nijednu desetku nazalost, nadam se da cu ove godine to da popravim) :D :))

Tako da samo napred, ne trazi laksi put do diplome nego pametniji!!!
Pozdrav i srecno!

« Последња измена: јануар 18, 2011, 07:58:22 пре подне Miljanas »

*

MarijaG

  • *
  • Поруке: 15
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1878 послато: јануар 18, 2011, 02:15:21 пре подне »
ako moze neko da mi odgovori da li smer: menadzment u turizmu zahteva mnogo matematike?

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1879 послато: јануар 18, 2011, 07:57:38 пре подне »
Na tom smeru matematika je izborni predmet tako da ga sigurno neces imati sem ako ga ne uzmes,e sad ovako grafici formule i ostalo su ti standard na ekonomiji, ali mislim da na tom smeru nema previse predmeta sa formulama i graficima!

*

natasa

  • ***
  • Поруке: 266
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1880 послато: јануар 18, 2011, 10:29:54 пре подне »
nema previse, cak je po mojoj proceni jedan od laksih smerova jer nemas ni matematiku ni upravljacko ni mnogo drugih slicnih predmeta sa kojima ostali muce muku,a oni turisticki predmeti su lagani i prosto dodju kao osvezenje pored silne ekonomije :)

*

Alleksandra

  • **
  • Поруке: 194
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1881 послато: јануар 18, 2011, 08:19:03 поподне »
Ja sam danas zvala fakultet da pitam kada izlaze priručnici, i rekli su mi tek aprila. Ja se uzdam u "za mesec dana se sprema prijemni, pa i manje", tako da, nikuda mi se ne žuri. :) Uživaću do maja. :) Tada ću da počnem sa pripremama. :) Nego, šta biste mogli da mi kažete o marketingu? planiram da upišem taj smer. Btw, evo vam najtraženiji poslovi u Srbiji danas.

 Za koga ima posla
- IT stručnjaci i elektrotehničari
- ekonomisti i knjigovođe
- grafičari
- oftalmolozi i ginekolozi
- pekari, poslastičari, kuvari, pica majstori
- zavarivači
 
Za koga nema posla
- zidari, armirači i tesari
- poljoprivredni
- hemijski i tekstilni tehničari
- mašinski i konfekcijski tehničari
- poljoprivredni inženjeri
- mašinski inženjeri
 
Procenat objavljenih oglasa po kategorijama
Trgovina 18,19
Menadžment 11,02
Ekonomija 10,14
Administracija 8,25
IT 5,97
Bankarstvo, finansije 4,18
Marketing, PR 3,64

Ima nade za nas ekonomiste! :D

*

natasa

  • ***
  • Поруке: 266
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1882 послато: јануар 18, 2011, 10:05:18 поподне »
ma daa jos kad bi to bilo tacno...

*

Marko 90

  • ***
  • Поруке: 222
  • Zivot je samo kap rose na lotosovom cvetu...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1883 послато: јануар 19, 2011, 07:16:42 поподне »
sta sve treba za overu  I semestra? jel treba neka taksa da se plati i do kog roka?

Ne placa se nista !!! Tako bar pise na sajtu !!! Imas overa semestra i potrebna dokumenta Sv obrazac i semestralni list koji ti kostaju ukupno 80 din - kupuje se na skriptarnici . A uplata ne treba ... :-)

*

Marko 90

  • ***
  • Поруке: 222
  • Zivot je samo kap rose na lotosovom cvetu...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1884 послато: јануар 19, 2011, 07:17:21 поподне »
Обавештење:
ОВЕРА СЕМЕСТРА
Обавиће се од:
20.01.-28.01.2011.
Од:10.00-14.00
УПЛАТА НИЈЕ ПОТРЕБНА!
Докментација за оверу:
-ИНДЕКС
-ШВ-образац
-Семестрални лист
Служба Евиденције

*

Anchy_036

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1885 послато: јануар 20, 2011, 07:29:22 поподне »
Uh pa iskreno ja koliko sam cula da na Kragujevackom ekonomskom ima dosta korupcije, sto se tice Niskog cula sam da ima ali redje,a da je tesko pa iskreno tesko je! Ali nije nemoguce! ;)   Moj ti je savet da upises u Nisu ako imas uslova jer za ovaj fakultet stvarno treba muka ali i diploma je jako CENJENA!Takodje i Kragujevacki je drzavni pa i da ima korupcije opet je nesto s cim ne moze niko da se sprda! Ali privatni nikako, sutra da ti se neko sprda s diplomom a ti da potrosis 4 godine zivota, ne bih ti preporucila :D

A teska ekonomija sama po sebi jeste, ali ako zelis da posvetis vremena koliko si posvecivala i u srednjoj onda upisi! Jer to su 4 godine a rezultat ce biti odlican! U 23 da budes matora neces sigurno :D A imati diplomu u rukama je danas vredna stvar, pa ma koliko se poslovi dobijali preko veze,kakva je situacija kod nas...

Ja tako gledam na stvari, evo imam 20 godina hvatam uslov za trecu ove godine, znaci vreme brzo prolazi!(nemoj da mislis da sam neki streber ili nesto, u indeksu za sada nemam nijednu desetku nazalost, nadam se da cu ove godine to da popravim) :D :))

Tako da samo napred, ne trazi laksi put do diplome nego pametniji!!!
Pozdrav i srecno!



Hvala ti puno... Ma tako sam i mislila, nego sam se dvoumila jer mi je ipak Nis dalji, obzirom da sam iz Kraljeva... A niski mi u potpunosti odgovara, a i predmeti mi mnogo vise odgovaraju na Niskom.
Pozdrav :)

*

marijana92

  • *
  • Поруке: 9
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1886 послато: јануар 20, 2011, 08:17:58 поподне »
eeee...pozz svima..odlucila sam se da upisem ekonomski fakultet i za prijemni cu polagati sociologiju i osnove ekonomije,pa me interesuje kakav je test iz osnova ekonomije,da li ima vise teorije ili zadataka,odnosno koliko tacno ima zadataka???

*

una

  • *
  • Поруке: 8
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1887 послато: јануар 20, 2011, 08:26:11 поподне »
eeee...pozz svima..odlucila sam se da upisem ekonomski fakultet i za prijemni cu polagati sociologiju i osnove ekonomije,pa me interesuje kakav je test iz osnova ekonomije,da li ima vise teorije ili zadataka,odnosno koliko tacno ima zadataka???
Imas u informatoru primere zadataka
Evo ti informator od prosle godine http://www.eknfak.ni.ac.rs/dl/2010/INFORMATOR2010.pdf ali da znas ove godine treba da izadje novi informator 2011. Pozdrav

*

MarijaG

  • *
  • Поруке: 15
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1888 послато: јануар 20, 2011, 08:31:11 поподне »
nema previse, cak je po mojoj proceni jedan od laksih smerova jer nemas ni matematiku ni upravljacko ni mnogo drugih slicnih predmeta sa kojima ostali muce muku,a oni turisticki predmeti su lagani i prosto dodju kao osvezenje pored silne ekonomije :)

ja zelim da upisem Menadzment u turizmu....da li tamo ima puno matematike?! :)

*

natasa

  • ***
  • Поруке: 266
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1889 послато: јануар 20, 2011, 08:48:52 поподне »
rekoh da nema, to ti je izborni :)