Упис на факултет

· 2343 · 583708
*

Alleksandra

  • **
  • Поруке: 194
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1845 послато: новембар 25, 2010, 07:57:26 поподне »
Hvala.. :)

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1846 послато: новембар 27, 2010, 11:15:22 поподне »
hahah naravno da mozemo/mozes.. :D
inace 90% brucosa bira upravo kombinaciju poslovna ekonomija - sociologija :)
nadam se da znas da se polazu 2 predmeta od ta 4 navedena.. :|


*

MARIYA ´88.

  • **
  • Поруке: 162
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1847 послато: новембар 29, 2010, 12:10:37 пре подне »
hahah naravno da mozemo/mozes.. :D
inace 90% brucosa bira upravo kombinaciju poslovna ekonomija - sociologija :)
nadam se da znas da se polazu 2 predmeta od ta 4 navedena.. :|




Ja bih preporucila da se za kombinaciju bira bilo sta osim sociologije... Kao cini ti se da sve znas a inace je tako nedefinisan predmet da je to strasno... Sve definicije koje se uce tipa sta je porodica i sl.su tako jasne u stvarnosti ali kad znanje tih definicija treba da se primeni obicno je rezultat suprotan od ockivanog... Doduse svi biraju tu kombinaciju, i ja sam... nije bilo puno problema ali iz licnog iskustva sa ovog stanovista bolje bi mi bilo da sam uzela osnovi ekonomije ili matematiku... Stvar izbora!!!

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1848 послато: новембар 29, 2010, 10:29:02 пре подне »
hahah naravno da mozemo/mozes.. :D
inace 90% brucosa bira upravo kombinaciju poslovna ekonomija - sociologija :)
nadam se da znas da se polazu 2 predmeta od ta 4 navedena.. :|

Ja bih preporucila da se za kombinaciju bira bilo sta osim sociologije... Kao cini ti se da sve znas a inace je tako nedefinisan predmet da je to strasno... Sve definicije koje se uce tipa sta je porodica i sl.su tako jasne u stvarnosti ali kad znanje tih definicija treba da se primeni obicno je rezultat suprotan od ockivanog... Doduse svi biraju tu kombinaciju, i ja sam... nije bilo puno problema ali iz licnog iskustva sa ovog stanovista bolje bi mi bilo da sam uzela osnovi ekonomije ili matematiku... Stvar izbora!!!

haha upravo....i ja sam bila od tih sa poslovnom i sociologijom :)
to me podseti na jednu od mojih definicaj datih ovde na faxu prilikom ucenja sociologije za prijemni:

"Kako tako drustvena nauka, koja se brine o drustvu, jos od kada drustvo postoji, iako to drustvo tada nije priznalo tu nauku kao drustvenu sve dok u drustvu nisu izbila nezadovoljstva i konacno priznalo da drustvu treba drustvena nauka (kako bi brinula o drustvu), moze da te smara?!"

sve se preplice, nista nije definisano, kad mislis da znas - ono ispadne da si pomesao pojmove iz drugih definicija...
postoje slicni pojmovi, desavalo se da sve zivo izmesam xD
pa posle na prijemnom "kolega pomagaj!" :)

ne znam moja drugarica je perfektno znala matematiku, pa opet nije sve uradila na prijemnom
tu nema vrdanja, il znas il ne znas..dok (po meni) u sociologiji mozes da vrdas, jer znam da sam ispisala neku glupost na jedno-dva pitanja i imala svih 60 poena? xD

*

MARIYA ´88.

  • **
  • Поруке: 162
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1849 послато: децембар 01, 2010, 01:10:24 пре подне »
"Mew0Sweet"... totalno se slazem... A npr.moja drugarica je uzela matematiku i poslovnu ekonomiju i imala maximalan broj poena!!! Meni su sociologija i FILOZOFIJA (ko je imao "cast" da je slusa kao mi sa opste ekonomije ;D) vise predmeti koji te "bace" u razmisljanje - to se ne uci napamet!!! Zbog svog iskustva nikom ne bih preporucila tu sociologiju vec nesto u fazonu 1+1=2... vise se isplati a i sigurnija je varijanta, izuzev ako je neko bubalica pa moze to da nauci napamet...

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1850 послато: децембар 01, 2010, 02:34:43 пре подне »
" MARIYA ´88. "

upravo...
ja sam mislila da idem na sigurnu varijantu sociologije  ...al kad ja tamo, a ono medjutim ... :D :D :D
jer matematiku ko da i nisam imala u IV godine gimnazije i to jos matematickog smera, a upisala sam jer sam je volela, pa me zato bilo strah da polazem :|

inace da je drugacije bilo, definitivno bih izabrala matematiku... :)

*

MARIYA ´88.

  • **
  • Поруке: 162
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1851 послато: децембар 01, 2010, 03:13:49 пре подне »
Eeeeeeeeeeeeeeeeeh....da mozemo da vratimo vreme.....  ::) ::) ::) ::) ::) ::) Salim se... nije lose i ovako - sve dok nekom drugom mozemo da damo neki savet ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

*

Alleksandra

  • **
  • Поруке: 194
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1852 послато: децембар 01, 2010, 02:49:39 поподне »
hahah naravno da mozemo/mozes.. :D
inace 90% brucosa bira upravo kombinaciju poslovna ekonomija - sociologija :)
nadam se da znas da se polazu 2 predmeta od ta 4 navedena.. :|
Znam da se polažu 2 od navedena 4. :) Jaoo Pa svesna sam toga što se tiče matematike,da je bolje ona i da sociologija ima mnogo nerazumnih definicija. Ali nisam baš u dodiru sa matematikom jer sam jezički smer,mislim da me razumete,tako da mi štrebanje ide od ruke. :D Sledeće godine vam se pridružujem na faksu zdravlje Bože! :D

*

Alleksandra

  • **
  • Поруке: 194
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1853 послато: децембар 14, 2010, 03:52:21 поподне »
Počinjem danas sa pripremom sociologije. :) Jeeeej. :)

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1854 послато: децембар 14, 2010, 05:44:08 поподне »
:D
rano ti je to da spremas sociologiju...mesec dana pred prijemni je sasvim dovoljno, veruj mi ja sam tako, i imala sam svih 30 poena!
Napravis papirice sa pitanjima i onda se na kraju tako propitujes da ih sve lepo razvrstas u glavi, i nema da se bunis oko definicija....
pozdrav!

*

Alleksandra

  • **
  • Поруке: 194
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1855 послато: децембар 14, 2010, 06:06:06 поподне »
Ma znam da je rano,nego nabavila sam priručnik iz 2009. godine pa kad izađu najnoviji samo ću da uporedim pitanja. :) A imam dosta planova za drugo polugođe što se tiče škole,tako da nije na odmet da naučim ovo.Nije mi teško.Meni sociologije baš super ide. :)
A što se tiče papirića cool je to.I ja ću tako. :)

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1856 послато: децембар 15, 2010, 10:30:01 пре подне »
Ako ako vredna i marljiva deca uvek dobro prodju na faxu za razliku od nas pojedinaca xD

a prelistaj ovde strane unazad neko je pre naseg prijemnog postavio 3 pitanja iz zbirke za sociologiju 2010.
pa umesto da kupujes samo ih iskopiraj u komp ili odstampaj ;)

P.S. da samo u ta 3 pitanja lezi razlika izmedju zbirki.
(A da li je neko pitanje izbaceno, ne bih znala, jer sam ja kupila tu novu zbirku)

*

Alleksandra

  • **
  • Поруке: 194
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1857 послато: децембар 15, 2010, 11:16:58 пре подне »
Okee.Hvala :)
Am..Jedno pitanje.Pitanje je upućeno onima koji su polagali poslovnu ekonomiju.Je l ima tu samo teorije ili i nekih zadataka?  :-\
« Последња измена: децембар 15, 2010, 11:51:15 пре подне Alleksandra »

*

martinche

  • ****
  • Поруке: 449
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1858 послато: децембар 16, 2010, 10:18:15 пре подне »
Imas samo teoriju i pitanja su sva na zaokruzivanje.

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1859 послато: децембар 17, 2010, 11:48:24 пре подне »
Okee.Hvala :)
Am..Jedno pitanje.Pitanje je upućeno onima koji su polagali poslovnu ekonomiju.Je l ima tu samo teorije ili i nekih zadataka?  :-\

Ako mislis na sadrzaj zbirke, koliko se ja secam, sve je bilo teorija, 2-3 grafika i dosta nabrajanja.


Imas samo teoriju i pitanja su sva na zaokruzivanje.

Tako je bilo samo ove godine, a ranijih je bilo pola zaokruzivanje, pola pisanje.
Potrazi na internetu ispitne primere za poslovnu i sociologiju, naci ces, ja mislim, za 5 godina unazad.

P.S. ljudi internet sluzi za razne stvari, ne samo za face. -.-'


« Последња измена: децембар 17, 2010, 11:51:08 пре подне Mew0Sweet »