MIKROEKONOMIJA

· 98 · 39402
*

*M*

  • *
  • Поруке: 31
Одг: MIKROEKONOMIJA
« Одговор #75 послато: фебруар 04, 2012, 04:46:40 поподне »
Sanja, mozes i meni da posaljes to pitanje?Unapred hvala.

*

cici123

  • **
  • Поруке: 145
Одг: MIKROEKONOMIJA
« Одговор #76 послато: фебруар 04, 2012, 07:50:00 поподне »
Sanja,jel mozes i meni,siljac2@gmail.com hvala ti unapred i mnogo :) :) :) :)

*

Sanja90

Одг: MIKROEKONOMIJA
« Одговор #77 послато: фебруар 04, 2012, 09:46:45 поподне »
Poslala sam vam! :)

EDIT:

Inače, da pitam, značilo bi mi ako neko zna.  :P - Prvo, kako se objašnjavaju 3 grafika na 187. strani (diskriminacija cenama u međunarodnoj trgovini)? Nigde nema objašnjenja, ali ja mislim da je pravilno da to budu povezani grafici, tj. I i II zajedno čine III, mislim, očigledno je to...  ;D Ali da li ste vi koji ste dobro proučili pitanje xD povezali treći grafik sa ispupčenom krivom tražnje, pošto meni na to liči?  ??? I šta znači ovo K1, K2, K3?  :o Ah, da... i zašto na mestu gde treba da stoji koordinatni početak stoje obimi proizvodnje, a u preseku GTr i GPd isto obimi proizvodnje?? Zatim - da li sam u pravu da je sledeće diskriminacija drugog stepena (cena ulaznica Narodnog pozorišta za premijeru je 150 din, a za reprize 100 din, o kom načinu formiranja  cena se radi?)? I treće - da li ove tabelice za igre, od 199. strane trebaju da se uče? Jel' može tu samo tabela za min-max princip koju je Snežana davala na vežbama?  :-\ Hvala unapred.  :)
« Последња измена: фебруар 04, 2012, 09:58:38 поподне Sanja90 »

*

luna

  • ***
  • Поруке: 207
Одг: MIKROEKONOMIJA
« Одговор #78 послато: фебруар 05, 2012, 04:11:34 поподне »
Uff,al' si ti brza ja jos nisam stigla to da obnavljam.Pisala sam samoj sebi nesto pored grafika.Pa kada stignem dotle i ako razjasnim sebi,i ako bude logicno,javicu ti,pa ti vidi da li to moze tako. ;)


*

cici123

  • **
  • Поруке: 145
Одг: MIKROEKONOMIJA
« Одговор #79 послато: фебруар 05, 2012, 06:58:01 поподне »
Sanja,mnogo ti hvala :D

*

luna

  • ***
  • Поруке: 207
Одг: MIKROEKONOMIJA
« Одговор #80 послато: фебруар 12, 2012, 08:54:02 поподне »
Poslala sam vam! :)

EDIT:

Prvo, kako se objašnjavaju 3 grafika na 187. strani (diskriminacija cenama u međunarodnoj trgovini)? Nigde nema objašnjenja, ali ja mislim da je pravilno da to budu povezani grafici, tj. I i II zajedno čine III, mislim, očigledno je to...  ;D Ali da li ste vi koji ste dobro proučili pitanje xD povezali treći grafik sa ispupčenom krivom tražnje, pošto meni na to liči?  ??? I šta znači ovo K1, K2, K3?  :o Ah, da... i zašto na mestu gde treba da stoji koordinatni početak stoje obimi proizvodnje, a u preseku GTr i GPd isto obimi proizvodnje??

zaboravila sam da odgovorim,ali ne znam koliko sam od pomoci,ni ja ne kapiram vezu III grafika?Prva dva grafika su kao ona iz prethodnog pitanja,kada govore o dampingu(diskriminacija drugog stepena).Ne znam zasto su ga crtali,kada se u tekstu uopste ne spominje.I ne znam svrhu onoj formuli kod  pitanja o diskriminaciju drugog stepen,gde je ono dokazivanje.

A dodjoh na forum da pitam,za kada je odlozen ispit???

*

Sanja90

Одг: MIKROEKONOMIJA
« Одговор #81 послато: фебруар 12, 2012, 10:48:31 поподне »
Ja sam u međuvremenu "proučila"  ;D malo to pitanje, ispada da je vezano za diskriminaciju cenama - numerički primer, jer su na osnovu njega grafici crtani.  >:( Sad su mi jasna prva 2 grafika, ali mi kod trećeg nije jasno da li početne tačke na y-osi iz kojih polaze GPd i PPd (C, T) odgovaraju tim tačkama na prvom i drugom grafiku, ili crtamo proizvoljno? Očigledno se treći dobija kao zajednička slika prvog i drugog... toliko je loša skica da se ne zna šta je šta!  ::) Inače, ta formula je uzeta iz 96. pitanja, gde su ti formule za merenje monopolske moći... jednostavno moraju tako da se nauče.  :-\

Odložena je za sledeću nedelju valjda, kao i svi ispiti.  :)

P.S. luna, a jesi li učila za tu diskriminaciju ono sa 188. strane? Mislim, šta znače oni termini transportni Tr viši od "mark-up", "production diversion", "consumption creating"..? Ja sam razumela da se tu govori o uticaju recipročnog dampinga na društveno blagostanje u zavisnosti od visine transportnih Tr... *-*
« Последња измена: фебруар 12, 2012, 10:55:09 поподне Sanja90 »

*

luna

  • ***
  • Поруке: 207
Одг: MIKROEKONOMIJA
« Одговор #82 послато: фебруар 12, 2012, 11:35:42 поподне »
Znam tu forumulu iz 96,ali me je zbunilo ono Es=-3/4 Ed=-5/4 itd. Mada se i cela forumula iz 96. uci valjda za vecu ocenu,tako je valjda profesorka rekla. 
A pa ja taj numericki primer ne ucim,mislim da to i ne treba.  ::) ???
Pa da treci grafik i treba da bude kada se prva dva spoje,cim je celo trziste,mada nista nisu pisali u tekstu za njega,pa me je to zbunilo.
A bas sada gledam za polazne tacke na y-osi za GPd i traznju,meni se cini,ne znam jesam li u pravu,da je P3 u visini P1,a P3 se 'lomi' tamo gde pocinje P2. I ja inace ne vidim sta pise dole ispod grafika,mislim na ono K1 itd...,stvarno su lose odstampani grafici.  >:(

Ucila sam sa 188 sve do Diskriminacije cenama-numericki primer. 'mark up; znaci monopolski profit,izguglaj,ja sam na netu negde nasla,a deo za 'consumption creating' sam precrtala sto znaci da ne ucim  :D

*

Sanja90

Одг: MIKROEKONOMIJA
« Одговор #83 послато: фебруар 13, 2012, 01:49:18 пре подне »
Ma ni ja ne učim taj nebulozan numerički primer  ;D , nego sam pogledala jer sam skopčala da su grafici po njemu crtani... i po tome ispada da P3 nije u visini P1 itd. I ja sam prvo mislila da jeste, ali sam našla na par mesta na internetu i ispada da je P3 negde između P1 i P2 po visini... Ma ne znam, neću više da se opterećujem tim šugavim pitanjem... kolko sam shvatila, tolko je i kraj!  :P ;D ... ja sam u rečniku našla da je "mark-up" razlika u ceni.  D: Ko bi znao više... sve je tako konfuzno u 114. pitanju.  ;D

*

radmanovic

  • *
  • Поруке: 27
Одг: MIKROEKONOMIJA
« Одговор #84 послато: фебруар 13, 2012, 03:06:55 поподне »
Nebitan je uopste predmet tako da nabubaj to i sta da se radi teraj dalje...

*

Marko12

  • *
  • Поруке: 5
Одг: MIKROEKONOMIJA
« Одговор #85 послато: фебруар 19, 2012, 06:01:28 поподне »
jel zna neko kakav je profesor Boban na ispitu,koja je prolaznost?

*

batagope

  • *
  • Поруке: 65
Одг: MIKROEKONOMIJA
« Одговор #86 послато: март 31, 2012, 02:12:07 поподне »
Da li neko zna da li treba da se uči 5 glava za aprilski rok?

*

Sanja90

Одг: MIKROEKONOMIJA
« Одговор #87 послато: март 31, 2012, 10:20:16 поподне »
Treba i V glava od aprilskog roka, rekao je Boban u sredu na ispitu. Bas su ga pitali da li moze i za aprilski da se izbaci, ali ne moze.

*

batagope

  • *
  • Поруке: 65
Одг: MIKROEKONOMIJA
« Одговор #88 послато: април 10, 2012, 07:09:47 поподне »
Da li neko može da mi pošalje ispitna pitanja iz makroekonomije iz 2009/2010 godine?

*

spiderman

  • *
  • Поруке: 75
Одг: MIKROEKONOMIJA
« Одговор #89 послато: септембар 19, 2012, 12:13:52 поподне »
Da li se i dalje koristi knjiga Mikroekonomija iz 2008.god, nije nesto menjano?