Универзитет у Нишу > Студентска питања

Kraj studiranja po starom programu

(1/2) > >>

milanGAF:
Pozdrav,

Student sam Gradjevinsko-arhitektonskog fakulteta u Nisu i zanima me,kao i mnoge druge kolege,kada je krajnji rok za zavrsetak studija po starom programu.Ministar prosvete je govorio da je produzen rok do kraja skolksje 2013/2014 ili je ostalo kao ranije ,do kraja 2011.?

pippo:
Pozdrav Milane,

možda nije loše da pročitaš i ovu temu, čini mi se da je njen jedan deo vezan i za tvoje pitanje:

http://www.ni.ac.rs/forum/index.php?topic=282.0

Alize:
Kao apsolvent Pravnog fakulteta u Nisu zelim da znam do kada mogu da zavrsim fakultet po starom nastavnom planu i programu???

milanGAF:
Na Gradjevinskom je tajrok ,a tako je verovatno i na drugim fakultetima,do kraja 2013. godine tj. do kraja poslednjeg redovnog ispitnog roka te godine.

Alize:
Zakon o visokom obrazovanju („Službeni glasnik RS” ,br. 76/05)  član 123. propisuje
Studenti upisani na osnovne studije i na studije na višim školama do stupanja na snagu ovog zakona mogu završiti ove studije po započetom nastavnom planu i programu, uslovima i pravilima studija, najduže za dve godine po isteku redovnog trajanja studija.


Prva izmena zakona od 23.10.2008.
Zakon o izmeni i dopuni Zakona o visokom obrazovanju („Službeni glasnik RS”, br. 97/08) član 1. propisuje
U Zakonu o visokom obrazovanju („Službeni glasnik RS”, br. 76/05 i 100/07-autentično tumačenje – u daljem tekstu: Zakon), u članu 123. stav 1. reči: „najduže za dve godine po isteku redovnog trajanja studija” zamenjuju se rečima: „najkasnije do kraja školske 2011/2012. godine”.


Druga i za sada poslednja izmena zakona od 29.6.2010.
Zakon o izmenama i dopunama zakona o visokom obrazovanju član 29. propisuje
U članu 123. u stavu 1. reči: „2011/2012. godine” zamenjuju se rečima: „2013/2014. godine, odnosno do kraja školske 2014/2015. godine za studente upisane na integrisane studije iz polja medicinskih nauka”.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију