OKTOBAR II

· 77 · 28523
*

IvicaGrujin

  • *
  • Поруке: 64
Одг: OKTOBAR II
« Одговор #45 послато: октобар 08, 2010, 12:53:19 поподне »
odobren oct 2!!!

*

aleksandrija

  • *
  • Поруке: 21
Одг: OKTOBAR II
« Одговор #46 послато: октобар 08, 2010, 12:54:32 поподне »
jel se zna otprilike kad ce biti...?

*

Marko 90

  • ***
  • Поруке: 222
  • Zivot je samo kap rose na lotosovom cvetu...
Одг: OKTOBAR II
« Одговор #47 послато: октобар 08, 2010, 01:20:44 поподне »
Ja sam cuo da ce vam biti od 15-og ovog meseca do 5-og narednog meseca . Ali to je samo glasnina :-)

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: OKTOBAR II
« Одговор #48 послато: октобар 08, 2010, 01:51:18 поподне »
I ja sam to cula...i da nece biti novembarskog roka...

*

aleksandrija

  • *
  • Поруке: 21
Одг: OKTOBAR II
« Одговор #49 послато: октобар 08, 2010, 02:02:18 поподне »
hahahah, kako pa sad nece biti ovembarskog..:)

*

Tea

  • ***
  • Поруке: 254
Одг: OKTOBAR II
« Одговор #50 послато: октобар 08, 2010, 03:06:24 поподне »
Odobren je oktobar 2 ali NIJE USLOVNI... Rekao je prodekan za nastavu...Od 15-og pocinje najverovatnije,ali se ne zna dokle traje.Prica se da ce biti samo 5 dana,tj. do 20-og.

*

sashka

Одг: OKTOBAR II
« Одговор #51 послато: октобар 08, 2010, 03:34:49 поподне »
...ma oktobra2 je uvek bilo ...samo bzvz opterecuju studente o tome kako nece da bude svaki put pred kraj otobra 1 je ista ta prica dal' ce ga biti ili nece... a uvek bude
i nema teorije da traje 5 dana jer razmisli malo koliko predmeta ima, koliko studenata ...

*

disturbed1

  • *
  • Поруке: 70
    • Facebook
Одг: OKTOBAR II
« Одговор #52 послато: октобар 08, 2010, 03:36:09 поподне »
Poštovane koleginice i kolege,

na današnjoj sednici Nastavno-naučnog veća usvojeni su svi predlozi oko kojih su se u proteklih par dana usaglasili Studentski palremnt (SAEF) i Dekanat fakulteta. Veće je odobrilo sledeće:

 

- uslov za budžet je smanjen sa 48 na 46 ESPB bodova

- računaju se svi ispiti dati u ovoj školskoj godini od 15. novembra do 30. septembra, bez obzira sa koje su godine studija

- studenti koji imaju 46 ESPB bodova i više u ovoj školskoj godini, a nisu očistili  prvu godinu, mogu upisati treću godinu na budžetu, i studenti koji nisu očistili drugu godinu mogu upisati četvrtu godinu na budžetu, s tim što ne mogu polagati ispite iz treće odnosno četvrte godine studija dok ne očiste prvu/drugu godinu studija

- studenti koji su prošle godine imali status "budžetskog obnovca" upisuju drugu godinu studija na budžetu ako su ukupno od početka školovanja skupili 46 ESPB bodova, odnosno upisuju treću godinu studija na budžetu ako su ukupno od početka školovanja skupili 106 ESPB bodova

- prema nezvaničnim i preliminarnim podacima, svi studenti koji su osvoji 46 ESPB bodova i više bez obzira sa koje su godine studija upisaće narednu godinu na teret budžeta. Zvanična rang lista izlazi u ponedeljak ili utorak.

- uslov za upis naredne godine u statusu samofinansirajućeg studenta je SMANJEN SA 37 ESPB NA 30 ESPB BODOVA (četri ispita plus jezik ili seminarski). Bodovi se kao i u slučaju za budžet računaju u školskoj godini.

- studenti koji su 2009/2010 školske godine po drugi put upisali prvu godinu, imaju pravo da upišu drugu godinu studija ako su za dve godine skupili ukupno 30 ESPB bodova

- studenti koji su 2009/2010 školske godine po drugi put upisali drugu godinu, imaju pravo da upišu treću godinu studija ako imaju čistu prvu godinu studija i ako su iz druge godine skupili ukupno 30 ESPB bodova

- samofinansirajući studenti koji imaju 30 ESPB bodova i više u ovoj školskoj godini, a nisu očistili  prvu godinu, mogu upisati treću godinu, i studenti koji nisu očistili drugu godinu mogu upisati četvrtu godinu, s tim što ne mogu polagati ispite iz treće odnosno četvrte godine studija dok ne očiste prvu/drugu godinu studija

- odobren je bezuslovni upis četvrte godine studija po starom nastavnom planu i programu u statusu samofinansirajućeg studenta, osim ako student nije ispunio zakonski predviđeni uslov čista druga godina i 4 isapita iz treće godine

- studenti koji završe fakultet po novom nastavnom planu i programu, imaće stručni naziv "DIPLOMIRANI"

- za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu produžen je rok za izdavanje diplome prvog stepena (EKONOMISTA) za još dve godine

- odobren je ispitni rok Oktobar 2 za sve studente. Vreme prijave i održavanje roka biće određeni u ponedeljak. Zbog novih zakonskih ograničenja, koji propisuju da fakultet upisuje studente do 10. oktobra, Oktobar 2 ne može biti uslovni rok (član 24. stav 8. Zakona o izmenama i dopunama Zakona o visokom obrazovanju RS). Sve ispite koji student položi u ovom roku, računaju se za narednu školsku godinu.

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: OKTOBAR II
« Одговор #53 послато: октобар 08, 2010, 03:51:36 поподне »
Pogresio si, pod tekucom godinom je period do 5og oktobra! Zamalo srcka da me strefi! :D

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: OKTOBAR II
« Одговор #54 послато: октобар 08, 2010, 04:38:16 поподне »
jel moze neko da mi pojasni da ne idem kod onih da mi se deru..  ;)
okt dva nije uslovni...znaci ko upise god kao samofinansirajuci i u okt dva npr da sve ostale ispite iz prethodne..to nista ne znaci pa ce morati da nastavi da placa kao samofinansirajuci?


Da, ko upise godinu kao samofinansirajuci mora da nastavi tako nadalje, ne moze u oktobru II da predje na budzet.

*

IvicaGrujin

  • *
  • Поруке: 64
Одг: OKTOBAR II
« Одговор #55 послато: октобар 08, 2010, 05:15:01 поподне »
A sta je bilo s ovim? Znaci i dalje postoji obnova god? za one koji nemaju 30 ESPB?   
Drugo, da student umesto upisa godine studija, kako je to do sada bio slučaj upisuje predmete, i ukidanje obnove godine ukoliko student ne osvoji minimum 37 ESPB bodova, a u skladu sa Zakonom o visokom obrazovanju.
PRIMER: student od 10 ispita koje upiše u jednoj školskoj godini položi 4, umesto da obnovi godinu, on u narednoj školskoj godini umesto ovih 4 ispita koje je položio, upisuje novih 4 ispita koji mu slede po studijskom programu, a 6 ispita koje nije položio ponovo upisuje, kao što
je to bio slučaj do sada. Znači student ne obnavlja godinu, ali ne upisuje ni narednu godinu studija u potpunosti, već iz naredne godine studija bira onoliko ispita koliko je položio iz prethodne. Time student ide dalje, skraćuje vreme studija i dalje mu se mogućnost da se odmah naredne godinu kandiduje za budžet ako osvoji 48 ESPB bodova, što do sada nije bio slučaj. Ako student položi 6 ispita od 10, on u narednoj godini upisuje novih 6, a 4 koja nije položio upisuje ponovo. Studentu se daje mogućnost da upiše i više od 10 ispita, što znači da studenti koji više uče imaju mogućnost da brže završe studije.

*

Tea

  • ***
  • Поруке: 254
Одг: OKTOBAR II
« Одговор #56 послато: октобар 08, 2010, 05:35:30 поподне »
Da li sada budzetski studenti placaju skolarinu ako obnavljaju godinu?Ne razumem....

*

DonMilan

  • *
  • Поруке: 49
Одг: OKTOBAR II
« Одговор #57 послато: октобар 08, 2010, 06:25:45 поподне »
pravi se rang lista.....pa ako ima mesta onda ne placaju

*

*marko*

  • *
  • Поруке: 5
Одг: OKTOBAR II
« Одговор #58 послато: октобар 08, 2010, 06:37:31 поподне »
Pa dam je parlament odnosno saef malo normalniji i da se izbore za okt 2 kao na svim normalnim fakultetima bilo bi dobro. Bitno je da se nakradete para i da za vas sredite ispite a druge ko sisa. Klasicni idioti.

*

Sundjer Bob

  • **
  • Поруке: 113
Одг: OKTOBAR II
« Одговор #59 послато: октобар 08, 2010, 07:10:03 поподне »
Ja cu posle ovoga da se uclanim u SAEF, jer sam prezadovoljna njihovim radom... :)
Ne znam sto se bunite, smanjen je uslov i ima jos puno pogodnosti, pa ne moze studentska organizacija da nam polaze ispite!