Упис на факултет

· 2343 · 588020
*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2235 послато: октобар 23, 2012, 06:39:55 пре подне »
obnovila sam prvu godinu, da li moram da skupljam potpise opet? i da li mogu kolokvijume da polazem?

Ne moras da sakupljas potpise i mozes da izlazis na kolokvijume.

*

Littledaki

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2236 послато: јануар 15, 2013, 03:53:22 пре подне »
Ovako, nameravam da upisem Ekonomski fakultet i evo uzeo sam neke prirucnike radi prelistavanje tokom ovog tkz. raspusta, pa bih pitao nesto iako je malo i glupo pitanje ... Da li moram uciti sva pitanja napamet? Msm. logicno je znati neke vazne definicije napamet i doslovca ali npr. da li ce se meni oduzeti bodovi ako pitanje glasi npr "U cemu se ogleda povezanost poslovne ekonomije i nauka o odlucivanju?" a moj odgovor je " Nauke o odlucivanju razvile su brojne metode i tehnike koje se KORISTE u poslovnoj ekonomiji........" a u knjizi je "Nauke o odlucivanju razvile su brojne metode i tehnike koje NALAZE PRIMENU u poslovnoj ekonomiji....itd itd" Msm. takoreci sam rekao istu stvar samo sam upotrebio drugaciji pojam tj. rec...Ako se zbog to uzimaju poeni (posto mi cak i neki profesori ovamo iz srednje rekli da mora doslovca) onda je stvarno zbunjujuce ... Znati 300+ pitanja napamet nije bas laka stvar posto uzimam 2 teorijska predmeta.  ;D Ako nisam jasno definisao moje pitanje, izvin'te...xD

*

Alleksandra

  • **
  • Поруке: 194
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2237 послато: јануар 15, 2013, 10:45:21 пре подне »
Ovako, nameravam da upisem Ekonomski fakultet i evo uzeo sam neke prirucnike radi prelistavanje tokom ovog tkz. raspusta, pa bih pitao nesto iako je malo i glupo pitanje ... Da li moram uciti sva pitanja napamet? Msm. logicno je znati neke vazne definicije napamet i doslovca ali npr. da li ce se meni oduzeti bodovi ako pitanje glasi npr "U cemu se ogleda povezanost poslovne ekonomije i nauka o odlucivanju?" a moj odgovor je " Nauke o odlucivanju razvile su brojne metode i tehnike koje se KORISTE u poslovnoj ekonomiji........" a u knjizi je "Nauke o odlucivanju razvile su brojne metode i tehnike koje NALAZE PRIMENU u poslovnoj ekonomiji....itd itd" Msm. takoreci sam rekao istu stvar samo sam upotrebio drugaciji pojam tj. rec...Ako se zbog to uzimaju poeni (posto mi cak i neki profesori ovamo iz srednje rekli da mora doslovca) onda je stvarno zbunjujuce ... Znati 300+ pitanja napamet nije bas laka stvar posto uzimam 2 teorijska predmeta.  ;D Ako nisam jasno definisao moje pitanje, izvin'te...xD
Momak. :D Odgovor će biti kratak i jasan. Ako hoćeš na budžet, uči doslovca. Ako  nećeš, piši svojim rečima. :D

*

martinche

  • ****
  • Поруке: 449
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2238 послато: јануар 15, 2013, 03:37:06 поподне »
sto koleginica kaze, doslovce :D imas vremena, prijemni se spremi za 2,3 nedelje dobrog bubanja :D

*

Patofnica

  • *
  • Поруке: 18
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2239 послато: јануар 27, 2013, 12:17:26 поподне »
Kolege,sta se desava kad se izgubi index? koliko kosta izdavanje novog? i kakva je procedura?

*

Milena@JLJ

  • *
  • Поруке: 94
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2240 послато: јануар 27, 2013, 02:05:54 поподне »
treba ti novi indeks, slika, molba za izdavanje novog indeksa (sama pises), treba da im uplatis na racun, ne znam tacno koliko, raspitaj se na evidenciji, 2.000 - 4.000 dinara, ne bi trebalo da je vise. takodje treba da objavis u narodnim novinama da ti je indeks nevazeci, i kada to izadje u novinama iseces i predas zajedno za indeksom, slikom, uplatnicom i molbom na evidenciji, novi indeks ce da ti stigne kroz par dana.

*

Patofnica

  • *
  • Поруке: 18
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2241 послато: јануар 27, 2013, 07:58:21 поподне »
treba ti novi indeks, slika, molba za izdavanje novog indeksa (sama pises), treba da im uplatis na racun, ne znam tacno koliko, raspitaj se na evidenciji, 2.000 - 4.000 dinara, ne bi trebalo da je vise. takodje treba da objavis u narodnim novinama da ti je indeks nevazeci, i kada to izadje u novinama iseces i predas zajedno za indeksom, slikom, uplatnicom i molbom na evidenciji, novi indeks ce da ti stigne kroz par dana.
hvala,a u kojim novinama?

*

anchica_lj

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2242 послато: јануар 27, 2013, 08:35:29 поподне »
Nacula sam da je ekonomski fakultet u Nisu zapoceo saradnju sa nekim francuskim fakultetom i da ce ove godine biti otvoren neki bilingvalni smer gde ce se ispiti polagati na francuskom pa me zanima da li je neko malo bolje upucen u to?

*

Niki

  • *
  • Поруке: 24
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2243 послато: јануар 27, 2013, 09:44:05 поподне »
Nacula sam da je ekonomski fakultet u Nisu zapoceo saradnju sa nekim francuskim fakultetom i da ce ove godine biti otvoren neki bilingvalni smer gde ce se ispiti polagati na francuskom pa me zanima da li je neko malo bolje upucen u to?

Istina je da je zapoceta saradnja. Imas neke informacije na linku http://www.eknfak.ni.ac.rs/dl/2012/1207_Nica.pdf  , a za dodatne informacije pitaj squrrel-a.

*

Milena@JLJ

  • *
  • Поруке: 94
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2244 послато: јануар 28, 2013, 10:49:47 пре подне »
narodne novine, izlaze svaki dan, ali mislim da moras da odes za vikend da ostavis podatke da bi oni to objavili u ponedeljak. trazice ti ime i prezime, datum rodjenja, broj indeksa i toliko, i to se verovatno placa.
narodne novine se inace nalaze u ulici Generala Boze Jankovica 9

*

BaniBani

  • *
  • Поруке: 11
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2245 послато: фебруар 05, 2013, 02:28:32 поподне »
Da li su na prijemnom samo pitanja iz knjiga iz kojih ucimo za prijemni ili se dodaju i neka nova kojih nema u zbirkama?
Npr.da li se iz matematike menjaju brojevi ili tako nesto.. :P :D

*

Johnny Weissmuller

  • **
  • Поруке: 188
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2246 послато: фебруар 05, 2013, 03:25:56 поподне »
Da li su na prijemnom samo pitanja iz knjiga iz kojih ucimo za prijemni ili se dodaju i neka nova kojih nema u zbirkama?
Npr.da li se iz matematike menjaju brojevi ili tako nesto.. :P :D
Mislim da se ne menjaju...ja sam radio Matematiku i Sociologiju. Iz Sociologije su pitanja bila potpuno ista, dok su iz Matematike menjali brojeve cini mi se...ali je test bio lak, sve je bilo iz zbirke, samo su brojevi bili izmenjani...

*

BaniBani

  • *
  • Поруке: 11
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2247 послато: фебруар 08, 2013, 10:58:50 поподне »
Jel su menjani brojevi u svim zadacima ili samo u ponekim? :)

*

Johnny Weissmuller

  • **
  • Поруке: 188
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2248 послато: фебруар 08, 2013, 11:34:23 поподне »
Jel su menjani brojevi u svim zadacima ili samo u ponekim? :)
Pa ne secam se bas...  :D ...ali ne sekiraj se, na istu foru se rade, tako da to sto su menjani brojevi ne utice da tvoje znanje...  ;) Uglavnom su zadaci bili laki, ne secam se bas, ali su dosta forsirali jednacine... Ma samo uradi sve zadatke i nece biti problema.  ;)

*

BaniBani

  • *
  • Поруке: 11
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2249 послато: фебруар 09, 2013, 10:04:07 пре подне »
Ok, hvala puno  ;)