Kolokvijumi

· 3485 · 744312
*

micika

  • *
  • Поруке: 89
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2790 послато: октобар 16, 2012, 04:49:06 поподне »
Kolege da li je bio neko na predavanjima iz trgovinskog menadzmenta, da li se zna kada ce bit kolokvijumi i u kojoj formi (pismeno ili usmeno)?

*

Milorad Krušica

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2791 послато: октобар 17, 2012, 12:15:05 пре подне »
Što se tiče kolokvijuma iz Finansijskog Računovodstva, kažu da je najteži, a da na ispitu kod gospodina Krstića studenti padaju kao kruške. E sad ni meni nije baš najjasnije šta da učim tačno i kako. Znači ispada da može da mi se padne bilo šta sa tih 88 stranica, jel moram da učim sve od reči do reči ? A ti zadaci uopšte nisu laki kako je ovde neko napisao, ono iz zbirke ja mislim da ni sami profesor ne zna da reši, uopšte nije jednostavno. Jel postoji neko ko drži časove iz Finansijskog Računovodstva i ako postoji koliko koštaju ? Zamolio bih nekog od starijih kolega da mi da odgovori na ova pitanja.

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2792 послато: октобар 17, 2012, 09:03:08 пре подне »
Ma jeste, nije uopste tezak nego ste vi sad brucosi i sve vam je tesko! Kad krene da se uci onda nista nije tesko!
I nije istina za profesora Krstica,ja sam kod njega polozila ispit, i to mi je povecao ocenu.Dobro sam znala ali sam pismeni deo ocajno uradila i dobila 6, on mi je cak uvecao na 7.A npr Tadijine ocene se vrte oko sedmice,ali kod Tadije moze lako da se prodje pa ga svi hvalite!(drugarici je smanjio od 9 sa pismenog na 7 za ispit pa smo dosle na isto, ona sa 9tkom na pismenom a ja sa 6icom , spale na 7 zakljucnu)
Zadaci nisu laki ali racunovodstvo ti je jedna sema koja se uci, kao i matematika!Najbolje idi da se spremas privatno pa ces da vidis da uopste nije tesko!
I kolokvijum ne moras da ucis od reci do reci,nego citaj i trudi se da razumes, pa onda kad procitas prvi put vrati se ispocetka i citaj jos, posle nekoliko stranica zastani i probaj da se prisetis i da obnovis! Definicije i podele probaj da nastrebas, ali opet ne mora od reci do reci vec budi sposoban da sam das definiciju!
I trudi se za prosek, prosek je bitan ma sta god vi brucosi mislili! (kao i ja sto sam se zeznula pa sam mislila da nije i onda sad šipak stipendije, šipak inostranstvo, šipak prakse) U stvari dobro trudicu se pa ako uspem nesto....

Nijedan profesor te nece oboriti ako nesto stvarno znas! ;) pozdrav
« Последња измена: октобар 17, 2012, 09:04:57 пре подне Miljanas »

*

Nigrette Rose

Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2793 послато: октобар 17, 2012, 09:53:37 пре подне »
Nije teško Finansijsko računovodstvo, na kraju krajeva, ono je osnova ostalih računovodstava koja ćeš imati, tako da ti je moj savet da ga dobro savladaš!  :) A ti kolokvijumi jesu malo nezgodni za one koji nisu dovoljno brzi da urade par kraćih zadataka i teorijska pitanja, ali ni to nije strašno, ako naučiš, uradićeš sigurno. Ja sam inače imala loše iskustvo sa profesorom Krstićem, imala sam najvišu ocenu i smanjio mi je za 1, što stvarno nije bilo osnovano, ali nema veze. Iskustva su različita, videćeš već ko ti više odgovara.

*

brucas_91

  • *
  • Поруке: 19
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2794 послато: октобар 17, 2012, 11:42:19 пре подне »
Sto se ti ce kolokvijuma iz racunovodstva meni licno nije bio tezak. Pitanja se uglavnom odnose na one najbitnije stvari tako da se trudite da ucite sa razumevanje a ne da nastrebate tih 88 stranica. Zadatak na kolokvijumu je kao ono sto imate na vezbama samo sa promenjenim ciframa. E sad, za ispit je druga prica. Zadatci su dosta teski i meni su trebali privatni casovi da bih to spremila, isla sam kod Danijele (evo vam kontakt - 0641591395) koju su mi starije kolege preporucile a i ja se slazem, sve objani i stvarno je lik. Usmeni sam kod Dejana polagala i bio je i vise nego korektan, za Tadiju svi kazu da je najlaksi za provlacenje a na Krstica se svi zale. Ali to je sve stvar licnog iskustva...

*

ana921

  • *
  • Поруке: 29
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2795 послато: октобар 19, 2012, 01:00:45 поподне »
kad su kolokvijumi za prvi semestar?? makro, f.racunovodstvo i osnovi ekonomije?

*

student89

  • *
  • Поруке: 31
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2796 послато: октобар 20, 2012, 10:27:49 пре подне »
kad ce da budu kolokvijumi iz informatike, resursa, medjunarodne ekonomije i engleskog 3?

*

Nata92

  • *
  • Поруке: 74
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2797 послато: октобар 20, 2012, 06:43:18 поподне »
Da li neko zna kada su kolokvijumi iz Engleskog 1 i Medjunarodne ekonomije (MEO) ?

*

RiRi1110

  • *
  • Поруке: 44
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2798 послато: октобар 21, 2012, 10:01:30 пре подне »
prva sam godina, pa me zanima kako izgleda taj izlazak na usmeni kolokvijum, odnosno i za ispit je isto.. da li na svakom ispitu imam vremena za koncept, i kako to izgleda, koliko traje i sl? pozz

*

Johnny Weissmuller

  • **
  • Поруке: 188
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2799 послато: октобар 21, 2012, 02:50:57 поподне »
prva sam godina, pa me zanima kako izgleda taj izlazak na usmeni kolokvijum, odnosno i za ispit je isto.. da li na svakom ispitu imam vremena za koncept, i kako to izgleda, koliko traje i sl? pozz
Izuces pitanje(a), imas vremena za koncept, gotovo svaki profesor ce da te pusti da zavrsis koncept ukoliko mu kazes da nisi jos spremna, tako da ako znas odgovor na pitanje vreme za koncept nije bitno. Ako ne znas, isti slucaj, tako da se ne brini, snaci ces se.  ;) Sve sto trebas da znas je vreme i mesto ispita i(ili) kolokvijuma, ostalo ces videti iz prve ruke.  ;D

*

RiRi1110

  • *
  • Поруке: 44
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2800 послато: октобар 21, 2012, 03:35:55 поподне »
prva sam godina, pa me zanima kako izgleda taj izlazak na usmeni kolokvijum, odnosno i za ispit je isto.. da li na svakom ispitu imam vremena za koncept, i kako to izgleda, koliko traje i sl? pozz
Izuces pitanje(a), imas vremena za koncept, gotovo svaki profesor ce da te pusti da zavrsis koncept ukoliko mu kazes da nisi jos spremna, tako da ako znas odgovor na pitanje vreme za koncept nije bitno. Ako ne znas, isti slucaj, tako da se ne brini, snaci ces se.  ;) Sve sto trebas da znas je vreme i mesto ispita i(ili) kolokvijuma, ostalo ces videti iz prve ruke.  ;D
E hvala na informaciji :)

*

jele

  • *
  • Поруке: 65
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2801 послато: октобар 22, 2012, 12:50:32 пре подне »
Kada je kolokvijum iz Finansijskih trzista, da li je rekao profesor?

*

unknown sender

  • *
  • Поруке: 21
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2802 послато: октобар 22, 2012, 11:43:39 пре подне »
Zna li neko kad je kolokvijum iz organizacije, jel rekla Simicka nesto o tome na predavanjima?

*

Milena@JLJ

  • *
  • Поруке: 94
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2803 послато: октобар 22, 2012, 05:29:41 поподне »
iz fin. trzista je kada se studenti dogovore, verovatno ce biti u prvoj nedelji decembra

*

BogY91

  • *
  • Поруке: 76
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2804 послато: октобар 23, 2012, 02:57:54 поподне »
da li studentki koji su obnovili god mogu da polazu kolokvijume???