Kolokvijumi

· 3485 · 744118
*

Dragana92

  • *
  • Поруке: 27
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2535 послато: јануар 20, 2012, 04:55:02 поподне »
Jel može neko da mi kaže kakva je na ispitu profesorka Nataša Golubović iz osnova ekonomije? Da li postavlja potpitanja, da li povećava ocene sa kolokvijuma ako neko dobro zna? Hvala unapred

*

Jellena

Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2536 послато: јануар 20, 2012, 05:15:54 поподне »
Gde mogu da nadjem knjigu iz medjunarodne ekonomije i ispitna pitanja, posto na skriptarnici nema? Drugarica mi kaze kupila u mikopsu i odatle ucila za kolokvijum i za ispit ce, ali kolko je to provereno? Msm oni u mikopsu imaju svakakve knjige, ko zna dal je to to?! A iz rizika jel davali neke zadatke za kolokvijum, ili je teorija samo bila? Nisam izasla, pa se plasim da na ispitu ne postave i zadatke kao za kolokvijum. Ajde ako neko zna neka odgovori, plizz!  :P

*

martinche

  • ****
  • Поруке: 449
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2537 послато: јануар 20, 2012, 06:18:32 поподне »
dobre su te u mikopsu, ja bar uvek odatle uzimam.

*

Jellena

Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2538 послато: јануар 20, 2012, 07:05:03 поподне »
Hvala, a jel znas mozda ko su autori, izdanje itd. za tu knjigu, posto sam vec jednom pitala onog visokog namrstenog dal ima knjiga iz medjunarodne, a on me pravi ludom, kao to je stara knjiga nije vise aktuelna?? Znaci poludecu vise, niko nista ne zna! I kakvi su utisci o profesorima i ovom ispitu, mnogo bi mi znacila svaka informacija.

*

martinche

  • ****
  • Поруке: 449
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2539 послато: јануар 20, 2012, 09:29:11 поподне »
Ja nemam taj ispit, ali kolege su mi rekle da profesori vole da vide da razumes sta te pitaju, ne napamet.
nek napise bolje neko ko ima taj predmet. :)
a za knjigu ti je najbolje da pitas ove na skrpitarnici

*

Jellena

Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2540 послато: јануар 20, 2012, 10:26:12 поподне »
Hvala, bilo bi bas super da neko kaze nesto vise  :)

Dragana92 mogu da ti kazem da je prof natasa bas super, ja sam kod nje odgovarala i ispit i kolokvijum i na kolokvijumu sam imala 8 a za ispit mi je bez probloema dala 10, tako da ne sekiraj se ako se kod nje padnes, samo moras da znas naravno i mnogo ceni ako si imao kolokvijum  :)

*

BlairWaldorf

  • *
  • Поруке: 27
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2541 послато: јануар 22, 2012, 03:33:01 поподне »
jel zna neko kakva su vezbanja bila na kolokvijumu iz engeskog jezika III?


I. vezbanje su bila vremena (Present Simple, Present Countinous, Future Simple, Future Countinous, Futur Perfect)
II gerund vs infinitive
III vezbanje su bile Relative Clauses
IV vezbanje Prepositions
V vezbanje da ubacis u recenicu employ, employer...
VI vezbanje da ubacis sell, sale, sales...
VII vezbanje definicije (bile su iz skoro svih vezbanja definicije, secam se price hik, slot, account, enterprise economy, partnership, AICDA...)
VIII da povezes reci-sinonime
IX data recenica i prvo slovo reci a ti da napises koja rec je u pitanju (a u zagradi imas sinonime)
Mislim da je to to...

*

barni

  • *
  • Поруке: 23
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2542 послато: јануар 28, 2012, 01:34:09 поподне »
Mnogo ti hvala  :)

*

BlairWaldorf

  • *
  • Поруке: 27
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2543 послато: јануар 29, 2012, 07:37:15 поподне »

*

nepoznata

  • ***
  • Поруке: 217
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2544 послато: јануар 29, 2012, 10:16:26 поподне »
Hvala, a jel znas mozda ko su autori, izdanje itd. za tu knjigu, posto sam vec jednom pitala onog visokog namrstenog dal ima knjiga iz medjunarodne, a on me pravi ludom, kao to je stara knjiga nije vise aktuelna?? Znaci poludecu vise, niko nista ne zna! I kakvi su utisci o profesorima i ovom ispitu, mnogo bi mi znacila svaka informacija.
Ta stara knjiga iz Medjunarodne se i dalje koristi tj. nema nove, a zove se-Medjunarodni ekonomski odnosi, prof. Djurica Acin,2006.Imaju je u kopirnici, slobodno iskopiraj.Pitanja bi trebalo da imaju na skriptarnici(mozda nema trenutno).Vazi za tezi ispit, sad kako kome:).Toliko od mene

*

Milena@JLJ

  • *
  • Поруке: 94
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2545 послато: јануар 30, 2012, 10:39:45 поподне »
sta se uci iz menadzmenta za 56. pitanje: usmeravanje ponasanja ljudi?

*

bella3x

  • *
  • Поруке: 33
  • In dreams we enter a world that's entirely our own
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2546 послато: јануар 31, 2012, 09:05:56 поподне »
Je l' može neko da mi da broj telefona i naziv službe zadužene za vođenje evidencije o plaćanju školarina i dugovanju istih?
I još nešto, pri ispisivanju sa fakulteta, je l' neophodno da se uplati dug za školarinu?

*

martinche

  • ****
  • Поруке: 449
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2547 послато: јануар 31, 2012, 09:31:25 поподне »
naravno da jeste :D
nece da te puste da se ispises dok ne platis sta si duzna.

*

bella3x

  • *
  • Поруке: 33
  • In dreams we enter a world that's entirely our own
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2548 послато: фебруар 01, 2012, 10:23:32 пре подне »
Super, sad još samo treba da vidim koliko sam dužna :D
Ako neko zna broj službe bila bih vrlo zahvalna :*

*

nepoznata

  • ***
  • Поруке: 217
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #2549 послато: фебруар 01, 2012, 11:00:38 пре подне »
Je l' može neko da mi da broj telefona i naziv službe zadužene za vođenje evidencije o plaćanju školarina i dugovanju istih?
I još nešto, pri ispisivanju sa fakulteta, je l' neophodno da se uplati dug za školarinu?
I ispis se placa, ne samo zaostala skolarina.Mnogi samo uzmu dokumenta na revers i nikada ih ne vrate, tako da ne moraju da placaju ispis i ostalo, barem tako kazu.