Informacije o obnovi godine

· 94 · 80795
*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Informacije o obnovi godine
« Одговор #45 послато: јануар 19, 2010, 06:22:53 пре подне »
Brucoš sam, i ne razumem u potpunosti koji su uslovi za obnovu godine? Da li je neophodno prvobitno overiti jesenji semestar i položiti bar neki od ispita?

Да ли би могла мало да појасниш питање. Да ли је у питању овера зимског семестра и упис летњег или обнова године. Обнова-упис године иде почетком школске године. Овера-упис семестра иде сад јануара.

*

Nella M

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Informacije o obnovi godine
« Одговор #46 послато: јануар 19, 2010, 08:31:06 пре подне »
Mislila sam, da li je neophodno imati overen zimski semestar da bi se narednog oktobra obnovila godina?

*

navircom287

  • *
  • Поруке: 48
Одг: Informacije o obnovi godine
« Одговор #47 послато: фебруар 25, 2010, 07:57:04 поподне »
Obraćam se Squirrel-u u nadi da će mi pomoći oko nekoliko nedoumica.Naime,ja sam presao 2009. god. na bolonjski proces imam 2 pitanja:
1) položio sam engleski jezik I po starom programu-da li mi se važi kao položen engleski I i II po novom(piše neko obaveštenje pored evidencije..Evica je potpisala) ?
2) imam položenu filozofiju ekonomije i ekonomsku geografiju.Njih sada nema na mom novom smeru po bolonji(smer je Finansije,bankarstvo i osiguranje).Rečeno je da će se ispiti kojih nema priznati kao izborni.Recimo,meni su izborni u drugoj godini Resursi i Marketing.Jesam li u obavezi da polažem Marketing(njega sam odabrao recimo) ili će na njegovo mesto doći neki od ova dva (Filozofija ili Ekonomska geografija) koje već imam položene. Hvala i nadam se da sam lepo objasnio. :-)

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Informacije o obnovi godine
« Одговор #48 послато: март 04, 2010, 12:40:43 поподне »
Mislila sam, da li je neophodno imati overen zimski semestar da bi se narednog oktobra obnovila godina?

Наравно да сте у обавези да оверите семестар, како бисте наредне године могли да обновите годину. Уколико то не урадите, мораћете септембра да платите накандну оверу семестра.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Informacije o obnovi godine
« Одговор #49 послато: март 04, 2010, 12:43:53 поподне »
Obraćam se Squirrel-u u nadi da će mi pomoći oko nekoliko nedoumica.Naime,ja sam presao 2009. god. na bolonjski proces imam 2 pitanja:
1) položio sam engleski jezik I po starom programu-da li mi se važi kao položen engleski I i II po novom(piše neko obaveštenje pored evidencije..Evica je potpisala) ?
2) imam položenu filozofiju ekonomije i ekonomsku geografiju.Njih sada nema na mom novom smeru po bolonji(smer je Finansije,bankarstvo i osiguranje).Rečeno je da će se ispiti kojih nema priznati kao izborni.Recimo,meni su izborni u drugoj godini Resursi i Marketing.Jesam li u obavezi da polažem Marketing(njega sam odabrao recimo) ili će na njegovo mesto doći neki od ova dva (Filozofija ili Ekonomska geografija) koje već imam položene. Hvala i nadam se da sam lepo objasnio. :-)

1) Признаје се као I и II
2) Нема потребе да полажете Маркетинг, биће вам признат један од положених испита

*

navircom287

  • *
  • Поруке: 48
Одг: Informacije o obnovi godine
« Одговор #50 послато: март 07, 2010, 10:23:41 пре подне »
hvala puuuno!

*

JelenaS

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Informacije o obnovi godine
« Одговор #51 послато: март 07, 2010, 12:04:23 поподне »
Upisala sam 4. godinu tek u decembru, posto sam tada uhvatila uslov ali sam do tada vec isplatila obnovu 3. godine. Na evidenciji su mi trazili da pored uplate obnove platim i skolarinu za celu 4. godinu iako se tada vec uveliko polemisalo da li treba da se placaju obe stavke ili samo doplata do pune skolarine tako da trenutno placam i celu skolarinu. Da li se nesto promenilo po tom pitanju?

*

zokii

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Informacije o obnovi godine
« Одговор #52 послато: март 09, 2010, 10:48:01 поподне »
Koliko puta sme da se padne ili obnavljaju godine u toku cetvorogodisnjeg skolovanja?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Informacije o obnovi godine
« Одговор #53 послато: март 10, 2010, 09:04:33 пре подне »
Upisala sam 4. godinu tek u decembru, posto sam tada uhvatila uslov ali sam do tada vec isplatila obnovu 3. godine. Na evidenciji su mi trazili da pored uplate obnove platim i skolarinu za celu 4. godinu iako se tada vec uveliko polemisalo da li treba da se placaju obe stavke ili samo doplata do pune skolarine tako da trenutno placam i celu skolarinu. Da li se nesto promenilo po tom pitanju?

Није, јер сте Ви морали имати дефинисан статус почетком школске године. С обзиром да сте услов ухватили тек децембра, једини уступак који сте добили јесте могућност да упишете наредну годину.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Informacije o obnovi godine
« Одговор #54 послато: март 10, 2010, 09:07:55 пре подне »
Koliko puta sme da se padne ili obnavljaju godine u toku cetvorogodisnjeg skolovanja?

У принципу Ви можете обнављати годину колико код пута желите, али свака обнова године носи са собом одређене последице: у смислу преласка на самофинансирање или немогућност преласка/повратка на буџет.

*

zokii

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Informacije o obnovi godine
« Одговор #55 послато: март 10, 2010, 11:55:19 пре подне »
Hvala. A da li se to odnosi i na studente koji su studiraju po Bolonji, jer iz nekih informacija saznajem da se posle visestruke obnove u toku skolovanja, gubi pravo na studiranje?

*

tinica90

  • *
  • Поруке: 36
Одг: Informacije o obnovi godine
« Одговор #56 послато: март 30, 2010, 08:27:41 пре подне »
ne znam gde da postavim pitanje squirrelu jel znas mozda kada je polaganje kod Jovan KRSTICA  iz racunovodstva danas od 15 ili 17h HITNO

*

vladimir

  • *
  • Поруке: 42
Одг: Informacije o obnovi godine
« Одговор #57 послато: април 03, 2010, 03:56:04 поподне »
Pitanje za squirrela. Obnovio sam drugu godinu i decembra meseca 2009. god. sam morao da predjem sa starog programa na bolonju. Tada su mi falila dva ispita za upis trece godine, a sada su mi potrebna sest ispita, posto su mi tri ispita priznata na trecoj godini i ta tri ispita mi se ne racunaju za uslov(tako su mi rekli iz evidencije). Da li postoji mogucnos da nama koji smo presli sa starog programa na bolonju da nam  se smanji uslov za upis trece godine? Unapred hvala.

*

tinica90

  • *
  • Поруке: 36
Одг: Informacije o obnovi godine
« Одговор #58 послато: април 05, 2010, 01:54:45 поподне »
imam pitanje... resila sam da ostavim fax, da li treba da uplatim ostale rate jer sam samofinansirajuci student??? hitno

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Informacije o obnovi godine
« Одговор #59 послато: април 07, 2010, 07:56:39 пре подне »
Pitanje za squirrela. Obnovio sam drugu godinu i decembra meseca 2009. god. sam morao da predjem sa starog programa na bolonju. Tada su mi falila dva ispita za upis trece godine, a sada su mi potrebna sest ispita, posto su mi tri ispita priznata na trecoj godini i ta tri ispita mi se ne racunaju za uslov(tako su mi rekli iz evidencije). Da li postoji mogucnos da nama koji smo presli sa starog programa na bolonju da nam  se smanji uslov za upis trece godine? Unapred hvala.

Прошле године није било таквих уступака приликом уписа, мада више информација имаћемо септембра, пре почетка наредне школске године.