obnova

· 5 · 4949
*

coldsteadyrain

  • *
  • Поруке: 4
obnova
« послато: септембар 01, 2013, 06:55:22 поподне »
Zdravo.
Evo jednog pitanja od jednog neodgovornog studenta.  :-[

Šta se dešava kada osoba ne osvoji ni onih 37 ESPB bodova u tekućoj školskoj godini? Da li ona gubi status studenta? Koliko je uopšte puta dozvoljeno obnoviti jednu istu godinu?

Hvala unapred na odgovoru.

*

pippo

  • *****
  • Поруке: 69
Одг: obnova
« Одговор #1 послато: септембар 13, 2013, 10:56:57 пре подне »
Pozdrav,
evo da probam da pomognem, mada nije moj fah, ali sam pitao malo okolo i najbolje bi bilo da odeš do svog fakulteta i raspitaš se o ovome. I sam zakon i propisi u vezi "obnove" godine su izmenjeni, tako da je, po mom shvatanju, rešenje ono šta ti kažu na matičnom fakultetu.

*

coldsteadyrain

  • *
  • Поруке: 4
Одг: obnova
« Одговор #2 послато: септембар 13, 2013, 05:29:46 поподне »
Hvala!

Ono što sam uspela da saznam je da postoji ograničenje što se tiče samog studiranja (8 godina), pa ako se i sa obnovama uklapa u celu matematiku, onda nije bitno da li je godina obnovljena jednom ili više puta. S druge strane, imam novi problem koji se tiče plaćanja. Da li neko zna da li postoji neka maksimalna suma kao nadoknada za obnovu (prošle godine je to bilo 28000 dinara) ili se ipak plaća 1300 dinara po bodu bez obzira na njihov ukupan broj?

*

pippo

  • *****
  • Поруке: 69
Одг: obnova
« Одговор #3 послато: септембар 20, 2013, 11:48:20 пре подне »
Bojim se da je odogovor opet isti - raspitaj se na svom fakultetu. Generalno fakulteti imaju autonomiju u odlučivanju po mnogo pitanja. Tako je bilo i kad sam ja studirao - juriš po kancelarijama i pitaš - neko možda zna odgovor. Valjda će se i to promeniti :)
Pozdrav!

*

coldsteadyrain

  • *
  • Поруке: 4
Одг: obnova
« Одговор #4 послато: септембар 20, 2013, 10:24:48 поподне »
Plašim se žene koja radi na šalteru, heh.  :)

Hvala na odgovoru.