Упис на факултет

· 2343 · 568028
*

piko

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2010 послато: март 28, 2011, 06:38:41 поподне »
Dal neko zna dal mogu da narucim prirucnik za polaganje prijemnog ispita  iz socioligije i  ekonomike preduzeca.Znam da prirucnik moze da se kupi na fakultetu ali ja sam preko 150 km od Nisa
« Последња измена: март 28, 2011, 07:03:42 поподне piko »

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2011 послато: март 30, 2011, 07:23:51 пре подне »
Koj bi mi smer po vasem misljenju najlakse isao posle gimnazije?
Svi pricaju da je najlaksi smer na ekonomskom u nisu Turizam pa da li to i da upisem?
Sta je najlakse za prijemni spremiti?
Koji se naziv dobija nakon zavrsetka osnovnih studija?      


Prema poslednjim Izmenama i dopunama Zakona o visokom obrazovanju, zavrsetkom osnovnih akademskih studija sticete naziv diplomiranog ekonomiste, a zavrstekom master akademskih studija sticete naziv master ekonomiste.

*

Alleksandra

  • **
  • Поруке: 194
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2012 послато: април 04, 2011, 01:35:13 поподне »
Pitanje za squirrel-a.

1.Kada bi trebalo da se prijavimo na konkurs?

2.Kada bi trebalo da se prijavimo za pripremnu nastavu?

Hvala unapred na odgovoru.
« Последња измена: април 04, 2011, 01:38:20 поподне Alleksandra »

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2013 послато: април 04, 2011, 01:50:16 поподне »
Na stranici Kalendar upisa imate okvirne termine.

http://www.eknfak.ni.ac.rs/upis/termini.html

Za tacnije datume moracete da sacekate da Univerzitet raspise Konkurs, a onda i sam fakultet.
Sve informacije o tome bice vidno istaknute na sajtu fakulteta.

*

Emsy

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2014 послато: април 07, 2011, 04:52:17 поподне »
Spremam sociologiju i poslovnu za prijemni. Da li ce mi nesto koristiti pripremna nastava?

*

Faraday

  • ****
  • Поруке: 427
    • Facebook
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2015 послато: април 07, 2011, 05:03:04 поподне »
To mozda za matematiku koristi, a ovo ostalo samo lepo nauci, a taj novac za prijemnu nastavu potrosi na nesto bolje :)
Jedino mozes da ides na priprimnu ako nemas pojma nista o ekonomiji, ali opet vazno je da to sve lepo napamet naucis i dobijas max broj poena :)

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2016 послато: април 07, 2011, 05:56:39 поподне »
Pa kako izgleda pripremna nastava iz sociologije,svi se smaraju a profesor predaje i predaje :D
Ozbiljno ti ne treba, samo napamet nauci, nije tezak prijemni!

*

sAnDrA16

  • *
  • Поруке: 37
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2017 послато: април 08, 2011, 02:32:30 поподне »
jel tacno da su prijemni ispiti na fakultetima odlozeni za nedelju dana?

*

Emsy

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2018 послато: април 11, 2011, 09:05:32 поподне »
Hvala. Ipak cu da se predomislim za pripremnu, pa se nadam da smo od oktobra kolege  ;)

*

Nikola_92

  • *
  • Поруке: 7
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2019 послато: април 12, 2011, 09:48:39 пре подне »
Da li na svakom smeru ekonomskog faxa ima najvise bubanja od reci do reci ili se razlikuje od smera do smera?

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2020 послато: април 12, 2011, 10:14:20 пре подне »
PA slusaj mozes ti da bubas, al ako to nista ne razumes profesor te provali i obori te, a mozes da sve ispricas svojim recima i da kazes sve sto treba da se kaze i da se vidi da savrseno razumes i da dobijes 10, u sustini profesori ne vole kad se sve zna napamet,al vole kad znas da kazes sve sto treba da se kaze,i kad razumes to sto pricas...
Ja ne znam ko je tebi pricao da se na ovom fakultetu buba !? tj da mora da se buba...
Od smera do smera nema velikih razlika, svi na kraju dobijamo naziv diplomirani ekonomisti tako da je smer cisto tvoje usmerenje,a najtezi smer je opsti, samo zato jer su tu stavili sve najteze predmete u prve dve godine...

Ajde upisite,krenite pa diskutujte o ucenju kad vidite knjige, jel vazi?

*

Alleksandra

  • **
  • Поруке: 194
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2021 послато: април 25, 2011, 12:51:01 поподне »
Šta bi za pomeranje prijemnog ispita? Je l će biti pomeranja ili ne?

*

Aleksandra90

Одг: Упис на факултет
« Одговор #2022 послато: април 25, 2011, 06:54:12 поподне »
Da li na svakom smeru ekonomskog faxa ima najvise bubanja od reci do reci ili se razlikuje od smera do smera?

Možda si loše razumeo ili su te drugi loše uputili, ali ekonomski fakultet nikako ne spada u bubačke fakultete, što će potvrditi svi ljudi koji su koliko-toliko odmakli u studiranju. Ne samo ekonomski, već ni jedan fakultet nije bubački ako ti ne želiš da to bude. U čemu je suština bubanja uopšte? Ti upisuješ fakultet sa ciljem da postaneš stručnjak iz odgovarajuće oblasti, a ne da bubaš i ne razumeš to što učiš. A konkretno ekonomski fax traži razumevanje u učenju, povezivanje stvari, primere iz svakodnevnog života, ... nikako napamet. Svaka čast onima koji studiraju ekonomiju bubajući, za to trebaš da se rodiš. xD I iz sopstvenog iskustva mogu slobodno da kažem da 90% profesora mnogo više ceni kad ispričaš onako kako si razumeo, pa često postavljaju i podpitanja na koja ne možeš da odgovoriš ako si naučio napamet. >_<

*

MarijaG

  • *
  • Поруке: 15
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2023 послато: мај 08, 2011, 03:28:21 поподне »
da li neko zna kada treba da se prijavim na konkurs za upis u prvu godinu i kada treba da predam svu onu dokumentaciju? to mi nije bas najjasnije  :-\

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2024 послато: мај 08, 2011, 05:18:42 поподне »
Pa izacice sva obavestenja! Azurni su sto se toga tice stvarno! Zavrsi ti lepo sve sa srednjom pa ces lako za upis...

A inace da se nadovezem na temu o bubanju na nasem fakultetu, postoje takvi studenti,na ispitu sedimo pozadi, devojka odgovara mi gledamo knjigu,sve kao iz knjige prica, da ne poverujes :D Ja ne znam koliko to treba vremena da naucis jednu knjigu napamet!? Meni je to neverovatno da nekoga ne mrzi :D
Naravno moze da se prodje sa dobrom ocenom ako pricas svojim recima i sa razumevanjem, nego eto opsirne knjige, mnogo cinjenica, pa sad zapamtis koliko mozes sta treba da se kaze.Tu su teskoce...
Bez muke nema nauke :D Za sve ostalo tu je master card i giga fakulteti! :P