Упис на факултет

· 2343 · 568033
*

makisha91

  • **
  • Поруке: 118
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1770 послато: јул 10, 2010, 12:21:43 поподне »
Za semestralnu uplatu - 355-1037604-46
Za osiguranje - 840-1683666-17 ^_^
E, oni ti uzimaju ondeks koji mozes da pokupis ili posle utorka ili kada krenu predavanja, jel hoces, molim te, da pitas da li moze neko umesto mene to da preuzme posto nisam iz Nisa..?

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1771 послато: јул 10, 2010, 12:56:56 поподне »
Moze da pokupi bilo ko umesto tebe...samo da zna broj indeksa, to je dovoljno :)

*

makisha91

  • **
  • Поруке: 118
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1772 послато: јул 10, 2010, 01:28:53 поподне »
Moze da pokupi bilo ko umesto tebe...samo da zna broj indeksa, to je dovoljno :)

Hvala!!! ^_^

*

northenko

  • *
  • Поруке: 51
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1773 послато: јул 12, 2010, 08:18:55 поподне »
znachi ja sam danas bio da se upiseshem , znachu bila je neopisiva guzva, znachi haos  >:(

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1774 послато: јул 12, 2010, 09:50:47 поподне »
znachi ja sam danas bio da se upiseshem , znachu bila je neopisiva guzva, znachi haos  >:(
sudbina. :D i ja sam bila da se upisem i skoro ceo jedan sat sam cekala da dodjem do saltera. (stigla sam na red tek oko 1 i 20. :-\ )

Strasno koliko glupih i nepismenih sam videla tamo. :( Al' ajde sve to i nekako, al' oni sto su popunjavali obrasce na salteru, blokirali redove, da ne napominjem da su se gurali ko u vreme inflacije za 'leb i zejtin (mislim se: koliko godina imate? -.-), neke dosle u sorcevima jer zaboga posle su na bazen?! A sve im poispadalo k'o na plazu da su posle. S' kakvim ja ljudima sve delim vazduh - strasno. Prosto me je nekada sramota okruzenja, ljudi, mesta, a o drzavi i da ne pricam. (Da budem realna nisam ja savrsena, gresim - covek sam, ali sto je mnogo - mnogo je.)
Drago mi je sto sam na vreme videla da je ovaj fax jos jedna ustanova u nizu koja ne postuje odredjene kodekse.
Sva sreca sto su salteri dovoljno visoko, pa se neke stvari ne vide.

A da, posebno sam se obradovala ovome (u prevodu na srpski): "E cao, mi smo SAEF - uclani se" A jos student postala nisam, kapiram ja sve da je to marketing, borba za prevlast i svega ostalog. Mnogi  su cak popunjavali i predavali te papire, a pojma nisu imali da to nije deo upisa, pa su im pola sata na salteru objasnjavali da je to nepotreban dokument pri upisu.. (?!)

*

scorpio

  • *
  • Поруке: 7
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1775 послато: јул 12, 2010, 11:46:23 поподне »
Slazem se sa apsolutno svim sto je @Mew0Sweet napisala u postu iznad. I ja sam bila sad, u ponedeljak da se upisem. Bilo je stvarno dosta guzve i mnogo njih koji su je bespotrebno pravili..

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1776 послато: јул 13, 2010, 02:04:27 поподне »
Ne zaboravite budzetlije da se kartica za menzu moze izvaditi samo do novembra! Ja nisam znala, nije imao ko da mi kaze, pa sam ostala bez te mogucnosti :/

*

B!

  • *
  • Поруке: 35
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1777 послато: јул 13, 2010, 07:20:50 поподне »
Kog formata trebaju da budu fotografije? Na sajtu Ekonomskog fakulteta pishe 4x6 cm, a u indeksu i na SV-20 obrascima pishe 3,5x4,5 cm.
pa tako pise u indexu, a oni rekli 4x6 mada sam videla da neki donosili i 3.5x4.5, ne znam, mozda bolje da za svaki slucaj uzmes 4x6 :S

*

Sany_91

  • ***
  • Поруке: 221
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1778 послато: јул 13, 2010, 09:36:07 поподне »
Ne zaboravite budzetlije da se kartica za menzu moze izvaditi samo do novembra! Ja nisam znala, nije imao ko da mi kaze, pa sam ostala bez te mogucnosti :/


A kako se vadi kartica za menzu?  :-*

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1779 послато: јул 13, 2010, 11:07:41 поподне »
pa bice obavestenje u kancelariji iza restorana kad vam krene prvi semestar...placa se i neka taksa, mislim da nije vise od 1000 din...

*

makisha91

  • **
  • Поруке: 118
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1780 послато: јул 14, 2010, 05:14:24 поподне »
Ne zaboravite budzetlije da se kartica za menzu moze izvaditi samo do novembra! Ja nisam znala, nije imao ko da mi kaze, pa sam ostala bez te mogucnosti :/


A kako se vadi kartica za menzu?  :-*

pa bice obavestenje u kancelariji iza restorana kad vam krene prvi semestar...placa se i neka taksa, mislim da nije vise od 1000 din...


Nije mi bas jasno nesto. Bila sam do menze prosle nedelje kao da se raspitam kako ide sve to. Zena mi je objasnila da se na osnovu tvojih zelja (broja dorucaka, ruckova i vecera) formira cena koju placas mesecno i koja uglavnom iznosi oko tri hiljade za koju dobijas karticu s akojih ti skidaju obroke. Jel vi govorite o tim karticama ili su u pitanju neke druge? Nista nam nisu rekli za taksu i to..

*

Faraday

  • ****
  • Поруке: 427
    • Facebook
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1781 послато: јул 14, 2010, 07:30:30 поподне »
Pa verovatno placas kad vadis karticu za podnosenje prijave i to tako. A posle kad izvadis karticu i npr kupis po 10 obroka, dorucak je 31, vecera 46 dinara i rucak 55 tako da ti hrana za ceo dan ispada 132 dinara.. I ti onda kad odes npr na veceru, das karticu oni provuku i skinu ti jednu veceru sa racuna i to je to..

*

luna

  • ***
  • Поруке: 207
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1782 послато: јул 15, 2010, 01:45:38 пре подне »
Ne znam koliko tacno kosta da se izvadi kartica za menzu....,ali Faraday je naveo tacne cene obroka :D
E sada malo im je komplikovano to placanje,ja sam uzimala samo rucak.
Mesec je podeljen u 3 dekade.E sada,u prve dve dekade placanje ide ovako:ako dodjete npr. 1.12.(11.12) morate kupiti 10 ruckova,ako dodjete 2.12.(12.12.)-9....,jedino u trecoj dekadi mozete kupiti onaj broj ruckova koji hocete,nezavisno od toga koliko je dana ostalo do kraja dekade...,npr 21.12. mozete kupiti 4 rucka.....Takodje mislim da kada se uplacuje br ruckova mora biti jedan broju vecera,npr uplacujete 10 r. i 10v...
Vikendom menza radi do 14h,i umesto vecera se dobijaju paketi...
Nislije,koliko sam cula,imaju prava samo na rucak...,a ko nije na budzetu moze koristiti bez problema i tudju karticu(postoje ljudi koji ih prodaju). :D

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1783 послато: јул 19, 2010, 09:09:16 поподне »
a sta ce to nama koji zapravo zivimo u Nisu i imamo sve i svasta na prodaju u gradu i okolini i kucu-stan na 20m (ne vezite se bukvalno za cifru :P ) od faxa? :/

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1784 послато: јул 25, 2010, 03:19:27 поподне »
pa slusaj vidi se da te mama i tata lepo cuvaju, ali dosta studenata jedva sastavlja kraj s krajem pa je npr 60 din za jedan ok rucak odlicna ponuda! I na tome mogu da ustedim mnogo para mesecno!
Nazalost ako ne pratis, krizu sada mnogo vise osecaju gradjani nego ranije, i svaki dinar se racuna (pogotovo u prosecnoj srpskoj porodici) ;)
pre cu dati 60 dinara i otici na topao rucak nego da kupujem kojekakve sendvice za 100 dinara svaki dan...Tako da zahvalna sam sto mogu da dobijem tu karticu, i jedino ne razumem ogranicenje, bilo bi dobro da mozemo i na veceru jer ponekad smo ceo dan na faksu!