Упис на факултет

· 2343 · 567988
*

Sany_91

  • ***
  • Поруке: 221
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1515 послато: јун 27, 2010, 12:32:50 пре подне »
Hvala vam puno, mada sam ja veliki pesimista i smatram da je sve izgubljeno, ali potrudicu se koliko god mogu da sto bolje uradim.

A Sani, Sani... koliko smo puta pricale o tome... uopste nemoj da se sekiras... jer ti ako razmisljas o tome da je izgubljeno, od treme i pesimizma zaboravices i ono sto si naucila! A ja znam da ti dobro ucis, i da to sto imas 35 boda nije rezultat nerada vec tvrdoglavosti... a da si kapacitet, kapacitet si... A ovi odozgo sto imaju visoke poene nisu svi bubalice... ima tu i maminih i tatinih sinova i kceri koji su dobili ocene na lepe oci, znam veruj mi.... sta je razlika nekoliko poena... nista! Precices ih ti na prijemnom veruj mi  :-*  :-*  :-* ludice moja :)

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1516 послато: јун 27, 2010, 10:02:19 пре подне »
Ljudi jel zna neko da li ona astronomska pitanja uopste budu na testu posto sam ja gledao neke prethodne testove i ona velika pitanja poput masovne kulture i slicnih uopste nema!!!
Jeli to samo slucajnost ili izbegavaju takve vrste pitanja!!!???

ja idem logikom: Dal' mislis da ih zanima da pregledavaju kilometarske odgovore svih 734 ljudi? xD
Ja sam iz sociologije, pokusala da uhvatim neku taktiku gledajuci pitanja iz prethodnih godina (od 2007 do danas) i mogu reci da nikada nisu bila neka predugacka i komplikovana pitanja za zapamtiti, od onih koja su bila na testovima :)

sto se tice poslovne, nema pravila :( bilo sta moze da se padne... :(

*

northenko

  • *
  • Поруке: 51
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1517 послато: јун 27, 2010, 11:04:37 пре подне »
...kada smo vec kod testova mene zanima da li ce testovi biti pisani latinicom ili cirilicom...bas sad sam gledao testove od proslih godina poslovna je pisana latinicom a sociologija cirilicom...valja bi trebalo da sve to bude pisano cirilicom... :) :) :)

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1518 послато: јун 27, 2010, 11:06:34 пре подне »
To zavisi od profesora...nije ni bitno...ti pisi cirilicom za svaki slucaj, da ti ne bi pravili problem, ali mislim da je svejedno...
« Последња измена: јун 27, 2010, 11:08:47 пре подне Ivanica90 »

*

Mali Marko

  • *
  • Поруке: 46
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1519 послато: јун 27, 2010, 11:07:41 пре подне »
ko da je bitno :)

*

luna

  • ***
  • Поруке: 207
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1520 послато: јун 27, 2010, 12:27:27 поподне »
Koliko se secam,profesori koji su pravili testove ulaze u svaku ucionicu gde se polaze,pa cete moci da ih pitate ako vam nesto nije jasno....Neka me isprave Faraday ili Ivanica ako sam pogresila,ali mi se cini da je tako bilo.Kod mene su dezurni bili korektni,nikoga nisu izbacili,ali su prebacivali neke koji su se okretali.Njih troje je dezuralo.Mob. telefone iskljucujete i stavljate na sto,bar smo mi tako,i msm da unose neke ometace ili detektore sta vec,ili su nas bar tako plasili... :D
Ne brinite oko tih tehnicikih detalja,objasnice vam sve,a i pitacete ako nesto nije jasno...

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1521 послато: јун 27, 2010, 12:44:15 поподне »
U pravu si Luna...Uci ce profesori iz predmeta koje polazete i pitajte ih sve sto vam nije jasno...
Cini mi se da unose neke spravice, da bi otkrili da li neko ima bubicu ili telefon i sl...Tako da sve morate sa strane da ostavite...meni su cak i digitron uzeli...:)

*

Nikita

  • *
  • Поруке: 13
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1522 послато: јун 27, 2010, 01:33:41 поподне »
Ja sam primetila da se neka pitanja i ponavljaju, a uglavnom su bila kratka pitanja proslih godina.. Mozda se i sada neko ponovi pa ce nam biti jos lakse..

*

vera

  • *
  • Поруке: 43
  • V e r k a
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1523 послато: јун 27, 2010, 01:57:27 поподне »
Joj to nema veze sada ova lista, bitan je prijemni, ja sam na 69. mestu iako imam maximum, znaci ko zna koliko njih deli jedno mesto, nema mesta pesimizmu, ako je za utehu onima kojima je zarko potreban budzet, eto ja i da imam 100 poena  opet necu biti na budzetu jer ne upisujem u Nisu konkretno nego istureno odeljenje gde je prva godina obavezna samofinansirajuca, tek od 2. krece budzet, i onda mozes misliti kako sam se ja osecala kad sam to cula, ja koja sam proglasena za djaka generacije u svojoj skoli, da budem samofinansirajuci student, ali sta ces idemo dalje. Tako da, barem jedno mesto je vec oslobodjeno od nas sto smo trenutno visoko kotirani :)

Inace, kako tece priprema za prijemni?
Meni sociologija dusu pojede za razliku od poslovne koja je boza, krivo mi sto nisam spremala osnovi umesto sociologije.

*

Mali Marko

  • *
  • Поруке: 46
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1524 послато: јун 27, 2010, 03:51:32 поподне »
jos jedna streberka :)
a gde upisujes?

*

vera

  • *
  • Поруке: 43
  • V e r k a
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1525 послато: јун 27, 2010, 04:18:03 поподне »
Ja streberka ? Ahahahahahaha, ma ne, samo u prvoj godini, posle toga sve na staru slavu vuces, malo blefa malo jakog vokabulara i eto...
U Krusevcu je odeljenje. Bas mi je bzvz za taj budzet, ne toliko zbog para, nego zato sto sam ja oduvek pricala da ako se desi da ne upadnem na budzet da bih odmah upisala privatni da barem znam sta placam, eto sada sama sebi skacem z' vrat, ali sta da se radi.

Inace, je l' ste vi pitanja ucili striktno od reci do reci, ja koliko god da se trudim slaba sam sa strebanjem napamet, pa uvek ispustim neku rec....:-(

*

Sany_91

  • ***
  • Поруке: 221
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1526 послато: јун 27, 2010, 04:22:05 поподне »
Ja streberka ? Ahahahahahaha, ma ne, samo u prvoj godini, posle toga sve na staru slavu vuces, malo blefa malo jakog vokabulara i eto...
U Krusevcu je odeljenje. Bas mi je bzvz za taj budzet, ne toliko zbog para, nego zato sto sam ja oduvek pricala da ako se desi da ne upadnem na budzet da bih odmah upisala privatni da barem znam sta placam, eto sada sama sebi skacem z' vrat, ali sta da se radi.

Inace, je l' ste vi pitanja ucili striktno od reci do reci, ja koliko god da se trudim slaba sam sa strebanjem napamet, pa uvek ispustim neku rec....:-(

Ja imam isti problem, jer ne ucim napamet... ali sam ekonomiku htela ne htela morala... tu bukvalno ne smes rec da ispustis... kod sociologije mislim da mozes da kazes malo drugacije, ali s tim da kazes sve sto se trazi u definiciji...

*

Sandra@

  • *
  • Поруке: 19
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1527 послато: јун 27, 2010, 04:50:30 поподне »
Ja streberka ? Ahahahahahaha, ma ne, samo u prvoj godini, posle toga sve na staru slavu vuces, malo blefa malo jakog vokabulara i eto...
U Krusevcu je odeljenje. Bas mi je bzvz za taj budzet, ne toliko zbog para, nego zato sto sam ja oduvek pricala da ako se desi da ne upadnem na budzet da bih odmah upisala privatni da barem znam sta placam, eto sada sama sebi skacem z' vrat, ali sta da se radi.

Inace, je l' ste vi pitanja ucili striktno od reci do reci, ja koliko god da se trudim slaba sam sa strebanjem napamet, pa uvek ispustim neku rec....:-(

Ja imam isti problem, jer ne ucim napamet... ali sam ekonomiku htela ne htela morala... tu bukvalno ne smes rec da ispustis... kod sociologije mislim da mozes da kazes malo drugacije, ali s tim da kazes sve sto se trazi u definiciji...
E ja sam tu bolja, sve ucim napamet, ali kad se upetljam bice strasno :)

*

vera

  • *
  • Поруке: 43
  • V e r k a
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1528 послато: јун 27, 2010, 05:00:18 поподне »
Ne omanem mnogo, to je to, ali izmenim neku rec tipa ne kazem ponekad cinioci reprodukcionog ciklusa nego elementi, iliti i tako neke stvarcice, sitno je to ali opet... ja sam se vise fokusirala da sociologiju nabubam napamet, iako mi vrlo tesko ide, jer kazem nisam navikla da ucim napamet.
A nikako ne mogu da nabubam, njih sam i ostavila za kraj, ona pitanja iz ekonomike o karakteristikama proizvodnih, trgovinskih i sl. preduzeca, sve nesto mislim nece to da bude

*

Sandra@

  • *
  • Поруке: 19
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1529 послато: јун 27, 2010, 05:04:57 поподне »
Ne omanem mnogo, to je to, ali izmenim neku rec tipa ne kazem ponekad cinioci reprodukcionog ciklusa nego elementi, iliti i tako neke stvarcice, sitno je to ali opet... ja sam se vise fokusirala da sociologiju nabubam napamet, iako mi vrlo tesko ide, jer kazem nisam navikla da ucim napamet.
A nikako ne mogu da nabubam, njih sam i ostavila za kraj, ona pitanja iz ekonomike o karakteristikama proizvodnih, trgovinskih i sl. preduzeca, sve nesto mislim nece to da bude

Ja sve bubam napamet, ali se kod sociologiju bunim, ne umem da zapocnem definiciju, samo kad bi mi neko reko prve dve reci ja bih sve ostalo sama uradila. A sto se tice ekonomike i tih pitanja imam isto misljenje, zato ih nisam ni ucila :)