Упис на факултет

· 2343 · 567937
*

Sany_91

  • ***
  • Поруке: 221
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1245 послато: јун 19, 2010, 10:08:49 пре подне »
A ja se idalje nekako nadam da su iskustva razlicita, nekome je zivot majka a nekom maceha i gotovo. Mislim, dok ja to ne isprobam necu da donosim nikakve zakljucke :D
Nego kad smo vec kod toga da samofinansirajuci dobijaju knjige, da li budzetlije dobijaju knjige besplatno ili samo neke, ili sve placaju? Negde sam, cini mi se, nasla da neke dobijaju a neke placaju.. Mozda pricam gluposti?! ^_^

A ja sam procitala negde da ih samofinansirajuci dobijaju besplatno, a da ih ovi na budzet placaju po nekoj regresiranoj ceni  :-\

Ali ljudi mi do knjiga jos nismo ni dosli :(
« Последња измена: јун 19, 2010, 10:10:41 пре подне Sany_91 »

*

Faraday

  • ****
  • Поруке: 427
    • Facebook
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1246 послато: јун 19, 2010, 10:45:16 пре подне »
Samo samofinansirajuci dobijaju knjige, mada nam nisu dali knjige iz dva predmeta.. A ko je na budzetu se sam snalazi, ili kupi original na skriptarnici, ili kopira knjigu pa ispadne duplo jeftinije..

*

Serb

  • *
  • Поруке: 76
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1247 послато: јун 19, 2010, 11:34:09 пре подне »
@makisha91, daju knjige besplatne samo za prvi semestar, a posle se snalazis kako znas i umes, bar mi je to rekao jedan decko koji studira Ekonomiju... @Sany 91, ma upisacemo se svi, daj boze da sledece Svetsko prvenstvo u fudbal gledamo kao apsolventi :)
« Последња измена: јун 19, 2010, 11:36:03 пре подне Serb »

*

makisha91

  • **
  • Поруке: 118
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1248 послато: јун 19, 2010, 01:05:36 поподне »
Hvala *kolege*! ^_^
Jel ucite breeeej? Nesto ste presli, ne?

*

northenko

  • *
  • Поруке: 51
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1249 послато: јун 19, 2010, 01:24:05 поподне »
uchimoOoOoOo, poslovnu 166 puta sociologiju jos ne(e a veruj mi kad ti kazem da sam blizu kraja xD)

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
« Последња измена: јун 19, 2010, 01:27:10 поподне northenko »

*

makisha91

  • **
  • Поруке: 118
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1250 послато: јун 19, 2010, 02:07:56 поподне »
Znaciiii, sad tako krece da me hvata neka panika da ja to ne mogu da opisem! Jedva cekam da prodje sve ovo!
Od sociologije mi je muka, ali MUKA! A poslovna mi je laksa ali nisam sve presla jos, danas prelazim 5-u oblast a ove prethodne bas-bas znam... :D

*

northenko

  • *
  • Поруке: 51
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1251 послато: јун 19, 2010, 02:55:53 поподне »
makisha, u potpunosti se slazem sa tobom...samo da prodje...i onda ludnicaaa...٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶

*

Lukaaa

Одг: Упис на факултет
« Одговор #1252 послато: јун 19, 2010, 06:38:16 поподне »
A ja se idalje nekako nadam da su iskustva razlicita, nekome je zivot majka a nekom maceha i gotovo. Mislim, dok ja to ne isprobam necu da donosim nikakve zakljucke :D
Nego kad smo vec kod toga da samofinansirajuci dobijaju knjige, da li budzetlije dobijaju knjige besplatno ili samo neke, ili sve placaju? Negde sam, cini mi se, nasla da neke dobijaju a neke placaju.. Mozda pricam gluposti?! ^_^
Nisi ukapirala sta je Lost in the economy hteo da kaze....Rekao ti je da na Ekonomskom fakultetu ne postoji bolonja,normalno neiskusna si pa ne znas,pokusao je da ti kaze sta bolonjski proces pruza a sta na ovom fakultetu ne postiji...Ne bitno da li si na budzetu ili si samofinansirajuci student bolonja je ista za sve u ovom slucaju bolonje nema na fakultetu,ti po bolonji skupljas poene koji ti olaksavaju ispit a ovde toga nema jer ti imas samo 150 strana za kolokvijum i ako to ne prodjes polazes celokupnu knjigu od 500 strana,a da postuju bolonju ti bi imala 3 kolokvijuma sa po 150 strana i ako prodjes sva na ispitu bi isla samo da ti upisu ocenu tako je na Masinskom Elektronskom fakultetu to su jedini drzavni fakulteti koji primenjuju pravu bolonju.Uostalom videces i sama kada krenes koliko ce ti biti teze u odnosu na one fakultete koji imaju bolonju...i koliko ces vise morati da ucis jedan predmet nego drugi.A knjige ako upadnes na budzetu moraces sama da nabavljas!

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1253 послато: јун 19, 2010, 07:57:52 поподне »
i posle "sto odlaze?" i ja se pitam.... :D :D

*

Lukaaa

Одг: Упис на факултет
« Одговор #1254 послато: јун 19, 2010, 08:24:14 поподне »
Pa vidite samo da vec 10 godina unazad nisu popunili mesta,a raspitajte se koliko godina fakultet postoji i koliko ga je ljudi zavrsilo,ja znam tu informaciju ali necu ovde da prenosim i da blatim fakultet samo cu vam reci da se raspitate dobro imate i na sajtu kilip,uostalom uvericete se i sami.Ovaj fakultet zahteva svakodnevno ucenje ako zelis da ostanes na budzetu oko 6-7 h dnevno i da postignes neke rezeltate.Ovaj raspust sto sada imate to vam je to,posle toga zaboravite na raspust.

*

makisha91

  • **
  • Поруке: 118
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1255 послато: јун 19, 2010, 10:47:32 поподне »
A ja se idalje nekako nadam da su iskustva razlicita, nekome je zivot majka a nekom maceha i gotovo. Mislim, dok ja to ne isprobam necu da donosim nikakve zakljucke :D
Nego kad smo vec kod toga da samofinansirajuci dobijaju knjige, da li budzetlije dobijaju knjige besplatno ili samo neke, ili sve placaju? Negde sam, cini mi se, nasla da neke dobijaju a neke placaju.. Mozda pricam gluposti?! ^_^
Nisi ukapirala sta je Lost in the economy hteo da kaze....Rekao ti je da na Ekonomskom fakultetu ne postoji bolonja,normalno neiskusna si pa ne znas,pokusao je da ti kaze sta bolonjski proces pruza a sta na ovom fakultetu ne postiji...Ne bitno da li si na budzetu ili si samofinansirajuci student bolonja je ista za sve u ovom slucaju bolonje nema na fakultetu,ti po bolonji skupljas poene koji ti olaksavaju ispit a ovde toga nema jer ti imas samo 150 strana za kolokvijum i ako to ne prodjes polazes celokupnu knjigu od 500 strana,a da postuju bolonju ti bi imala 3 kolokvijuma sa po 150 strana i ako prodjes sva na ispitu bi isla samo da ti upisu ocenu tako je na Masinskom Elektronskom fakultetu to su jedini drzavni fakulteti koji primenjuju pravu bolonju.Uostalom videces i sama kada krenes koliko ce ti biti teze u odnosu na one fakultete koji imaju bolonju...i koliko ces vise morati da ucis jedan predmet nego drugi.A knjige ako upadnes na budzetu moraces sama da nabavljas!
Pa dobro, ja nisam nista lose rekla samo da necu da donosim zakljucke dok to sama ne isprobam... Ali hvala na interesantnim informacijama! ^_^

*

Sany_91

  • ***
  • Поруке: 221
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1256 послато: јун 19, 2010, 11:54:25 поподне »
Ma sta cemo.... gde svi tu i mi... kako za sve tako i za nas  ;D sto kaze makisha_91 nisu sva iskustva ista... mada da deru na faxu sam cula od mnogih, nazalost to stoji, ali sta je tu je.

A kod ucenja ekonomiku sam presla onako dobro 2 puta i znam tako tako... bunim se oko nekih gluposti jedino... ali SOCIOLOGIJA  >:( domalopre sam stigla do sredine trece oblasti i mnogo mi je  tesko uopste mi ne ide  :'( ima nekih gluposti i definicija od kojih ti se pamet vrti :/ a da vas pitam jel ucite vi ovo u zagradi ???

*

makisha91

  • **
  • Поруке: 118
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1257 послато: јун 20, 2010, 12:21:35 пре подне »
:D Kud svi Turci tu i mali Mujo xD
 Ja pokusavam da naucim sve, pa sta mi bog da...

*

disturbed1

  • *
  • Поруке: 70
    • Facebook
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1258 послато: јун 20, 2010, 01:10:34 пре подне »
Nasmejao sam se za ovih 6-7h. Ne znam na kojoj si godini, koliko i kako ucis i koje rezultate zelis da postignes, ali meni je to bas krajnost. Mislim da bez razloga plasite mladje koleginice, svakom je drugacija situacija i iskustvo. Fakultet ni od koga nista ne zahteva, i ne cerupa ljude za pare. To je bila vasa odluka. To sto ne postuje bolonju itd itd, niko vam ne brani da odete kod dekana i protestujete? Razumem, to su vasa iskustva i zelite da pomognete, ali pomalo preterujete sa negativnim stvarima i kukanjem. Ucenje je relativna stvar, neko uci brze i lakse a neko suprotno tome. Takodje, organizacija vremena, licne preferencije, vestina ucenja i nivo inteligencije. To su stvari koje uticu na broj sati ucenja...Sto se tice knjiga, buduce kolege i koleginice, mozda vas fakultet za*ebe za 2 knjige, zato bolje nemojte da ga upisujete. Te knjige kostaju citavo bogatstvo i sastavljene su od zlatnog papira koji ne moze da se kopira. Ne stajem na stranu fakulteta, neke stvari i meni smetaju, ali bolje upoznajte ljude i razjasnite im nedoumice da sto lakse prodju umesto sto kukate...Ja nista toliko brutalno lose i neizvodljivo nisam video na faxu, za sve treba trud, negde vise negde manje. Tako da, samo napred i budite dosledni. To nece biti problem za vas, vidim da ste svi odlikasi/ce.
« Последња измена: јун 20, 2010, 01:14:50 пре подне disturbed1 »

*

DonMilan

  • *
  • Поруке: 49
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1259 послато: јун 20, 2010, 02:16:33 пре подне »
Ovaj raspust sto sada imate to vam je to,posle toga zaboravite na raspust.

100% tacno, osim ako ne ucis svaki dan po 6h pa da das sve do juna