Упис на факултет

· 2343 · 568075
*

Tea

  • ***
  • Поруке: 254
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1035 послато: април 21, 2010, 10:34:52 поподне »
Ej MewOSweet,drugo su ti osnovna i srednja a drugo fax!Pitacu te kad budes krenula...Imas knjigu od 600 strana od toga 300 strana je nebitno a moras da ih ucis!Dok u srednjoj imas 30 za ucenje a 4 do 5 strana su totalne gluposti...Tako da molim te,ne pricaj nesto sto ne znas.Ja sam samo dala savet...

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1036 послато: април 22, 2010, 10:25:13 поподне »
Da pitam.... moram li da ucim ovo u zagradi ;D ;D ;D hihihi

Da. Odgovor mora da bude indentican kao u zbirci, inace poen manje. :/

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1037 послато: април 22, 2010, 10:30:58 поподне »
Ej MewOSweet,drugo su ti osnovna i srednja a drugo fax!Pitacu te kad budes krenula...Imas knjigu od 600 strana od toga 300 strana je nebitno a moras da ih ucis!Dok u srednjoj imas 30 za ucenje a 4 do 5 strana su totalne gluposti...Tako da molim te,ne pricaj nesto sto ne znas.Ja sam samo dala savet...

kakav hate... O.o nisam bas s planine, i znam da je bilo glupo uporediti gradivo faxa sa gradivom srednje..ali to da se uce gluposti gde god da si, bilo u srednjoj ili na faxu, to ne mozes da kazes da nisam u pravu.

Tebe niko nije terao da upisujes fax, to je totalno neobavezno skolovanje, sama si birala. Tako da ne vidim razlog zasto se tako ponasas. Hoces da kazes da kad si se upisivala nisi znala kolike ce knjige da budu i koliko ce biti tesko?
Obicno su, velicine knjiga i obimnost ucenja, prve informacije o faxu..

Pa pitaj me nekada u buducnosti. Ali ako ja vec upisujem fax, ja potpisujem saglasnost ucenja potrebnih i nepotrebnih stvari tako da to mi je -sto mi je, ili se prilagodi i brze zavrsi, ili se stalno buni, jao tesko je - jao tesko je i nista neces postici.

*

*nnn018*

  • *
  • Поруке: 48
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1038 послато: април 22, 2010, 10:58:27 поподне »
Da pitam.... moram li da ucim ovo u zagradi ;D ;D ;D hihihi
Ako pitas za sociologiju, ja mislim da ne treba, ja nisam ucila kad je bilo za prijemni... I ne mora da znaci da imas poen manje ako ne napises to u zagradi, neko moze da ti skine pola poena, a neko da ti prizna kao i da si napisala. Zavisi ko i kako pregledjuje ...

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1039 послато: април 22, 2010, 11:03:18 поподне »
Da pitam.... moram li da ucim ovo u zagradi ;D ;D ;D hihihi
Ako pitas za sociologiju, ja mislim da ne treba, ja nisam ucila kad je bilo za prijemni... I ne mora da znaci da imas poen manje ako ne napises to u zagradi, neko moze da ti skine pola poena, a neko da ti prizna kao i da si napisala. Zavisi ko i kako pregledjuje ...

Zato je bolje da nauci i to u zagradi...A sto se tice poslovne, ucis sve "od korice - do korice" bukvalno :D

*

Faraday

  • ****
  • Поруке: 427
    • Facebook
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1040 послато: април 22, 2010, 11:10:51 поподне »
Ja sam odgovorio na pitanje potpuno tacno, ali sam nekako izostavio poslednju rec u recenici, za koju i ne mislim da je toliko bitna i da mi zbog toga oduzmu 1 poen, bas taj zbog koga nisam upao na budzet. Tako da obratite paznju na sve, inace odose 1000 evra...

*

*nnn018*

  • *
  • Поруке: 48
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1041 послато: април 23, 2010, 12:44:00 пре подне »
Hehe, pa dobro Mew0Sweet, vi ipak jurite budzet tako da je bolje da sve ucite, ja nisam imala sanse, i odmah sam znala da cu biti samofinansirajuci student. Nisam ucila to u zagradama, a imala sam 58 i 59 poena na prijemnom. Te poene su mi skinuli zato sto nisam ni uradila pitanja, a sve sto sam uradila su mi i priznali.
Nemojte da se stresirate oko prijemnog zato sto je stvarno lak i ne treba mnogo vremena da se spremi.
Tek kad podjete na fax videcete sta su muke hehehe :D :P

*

Tea

  • ***
  • Поруке: 254
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1042 послато: април 23, 2010, 09:48:47 пре подне »
Ja ne kukam nego upozoravam...Htela sam da kazem da mi ne uporedjujes srednju i fax molim te...Samo to...Uci kako god znas,i koliko mozes,to je tvoje,ja zavrsavam a ti radi sta ti je volja...Ne brini se ti da li cu ja da  ga zavrsim ili necu ...Zagrej stolicu kad dodjes...A prijemni je laksi nego za srednju skolu... ;D

*

Sany_91

  • ***
  • Поруке: 221
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1043 послато: април 23, 2010, 10:56:06 пре подне »
Pa dobro, ucicu sta se mora mora se.... :) Ionako ste rekli da strasno tek dolazi, sto bih se bunila oko ovog  ;D Ionako ekonomika za sada i nije tako teska, stigla sam do polovine negde... Ono sto ste rekli za ekonomiku da se nauci`od korice do korice` da li se to odnosi i na onaj uvod ispod naslova a  iznad pitanja?  ???  :-\ :-\ :-\

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1044 послато: април 23, 2010, 11:27:24 пре подне »
Da li znate sto se tice sociologije da li je bilo izmena u odnosu na proslu godinu????

*

Sany_91

  • ***
  • Поруке: 221
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1045 послато: април 23, 2010, 11:54:14 пре подне »
Da li znate sto se tice sociologije da li je bilo izmena u odnosu na proslu godinu????

Bilo je... svega 3 pitanja

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1046 послато: април 23, 2010, 04:10:42 поподне »
i mislila sam da ce tako da bude... :) A koja su to pitanja ako mozes da mi kazes???

*

Sany_91

  • ***
  • Поруке: 221
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1047 послато: април 23, 2010, 05:41:49 поподне »
i mislila sam da ce tako da bude... :) A koja su to pitanja ako mozes da mi kazes???

Promenjeno je petnaesto, dvadeseto i sedamdeset osmo... :) treba i odgovore da napisem?  ;)

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1048 послато: април 23, 2010, 06:22:23 поподне »
pa ako ti nije tesko...posto nije za mene...ja sam koristila zbirku iz 2006te pa sam tu prepravila 3 pitanja za 2009 a sad bi trebalo da prepravim za 2010!
pitanje koje se izbacuje pa novo pitanje i odgovor, ne znam dal je isti redosled pitanja...
Ako nije problem naravno ;)

*

Sany_91

  • ***
  • Поруке: 221
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1049 послато: април 24, 2010, 10:10:06 пре подне »
Naravno da nije...
15. Navedite koji je metod glavni postupak za tumacenje odnosa medju drustvenim pojavama.
Odgovor:
Uporedni metod je glavni postupak za tumacenje odnosa medju drustvenim pojavama.

20. Navedite metode za analizu i tumacenje podataka.
Odgovor:
a) uporedni metod
b) metod multivarijantne analize

78.
Koji mislilac je prvi isticao da sociologija mora, pre svega drugog, da proucava drustvene ustanove?
Odgovor:
Emil Dirkem

To mi je inace drugarica rekla, jer ja sam uzela potpuno novu skriptu iz sociologije a njoj sam dala da prepravi promenjena pitanja...
 :-*   :-*   :-*

A jel moze meni neko da odgovori na pitanje sto sam postavila u vezi ekonomike ?