Упис на факултет

· 2343 · 568491
*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1020 послато: април 19, 2010, 05:31:44 поподне »
ma sta se nerviras,,,imas sasvim dovoljno bodova iz skole...samo nabubaj za prijemni...
to za prijemni je smesno u odnosu na ono sto te ceka oktobra ;)

*

sanja starinac

  • *
  • Поруке: 5
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1021 послато: април 19, 2010, 08:08:23 поподне »
 Ljudi, a zna li se otprilike kada ce biti pripremna nastava?? Ja sam sada pocela da spremam matematiku i super mi ide, bas je brzo prelazim, ali sociologijaaaaa....aaaa mrzi me da bubam ono  :-/ to cu tamo kad se budemo raspustili-maja...ja nosim 60 poena iz Gimnazije, pa valjda cu upasti na taj budzet, inace nista od mog stana...cula sam da ima jako malo onih koji polazu matematiku...pisite nesto..pozzzz

*

sanja starinac

  • *
  • Поруке: 5
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1022 послато: април 19, 2010, 08:10:39 поподне »
 Pogresila sam, nije mi ovo osnovna,nazalost...nosim 40 iz Gimnazije! E i da, setih se neceg...htela sam da upisem opsti smer, ali su me neki razmasili, kazu da je jako tezak i dosadan...sta predlazete??

*

Faraday

  • ****
  • Поруке: 427
    • Facebook
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1023 послато: април 19, 2010, 08:31:23 поподне »
Pripremna nastava je tamo sredinom juna valjda. A i ja ti ne bih preporucio opsti smer, ima toliko zanimljivijih smerova od tog  ;)

Bankarstvo upisuje pola fakulteta, sta ce posle da rade stvarno ne znam... Racunovodstvo je dobar smer za buducnost al posto si iz gimnazije bice malo teze.. Po meni su najinteresantniji smerovi sa poslovnog upravljanja, tu imas menadzment preduzeca, marketing menadzment, medjunarodni menadzment i menadzment u turizmu.

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1024 послато: април 20, 2010, 12:16:13 поподне »
devojko po bodovima se vidi da si streber, tako da na budzet upadas ne pekmezi se :D
A sto se tice smerova, bankarstvo upisuju mnogi, oko 400 studenata svake godine pa ako racunas da svake godine diplomira jedno 50ak ljudi a bankari nisu trenutno mnogo trazeni jer banaka ima milion i mahom imaju dovoljno zaposlenih,medjutim tu ima i drugi deo finansije i osiguranje, tako da tu spadaju rad u osiguravajucim drustvima ili finansije u preduzecima, institucijama itd,  opsta ekonomija je najtezi i najdosadniji smer  a racunovodstvo pitanje je kako ce da ti ide jer si iz gimnazije.... Moj savet ti je ili opsta ekonomija(jes teska ali takvi kao ti je i upisuju),ili Poslovno Upravljanje. Medjutim ako upisujes opstu ekonomiju tesko ces da se provlacis za predavanja jer ce biti max 30 studenata na tom smeru pa ce uvek da vode evidenciju...A ovako mahom ide na predavanja ko zeli.Mnogo nas ima pa i ne vode evidenciju...
I toliko! SrecnO!!! A soc je dovoljno 10 dana pred prijemni da nabubate lepo ;)

*

makisha91

  • **
  • Поруке: 118
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1025 послато: април 20, 2010, 12:43:54 поподне »
Mewosweet, nemoj uopste da se brines, ako lepo spremimo prijemni, eto nas na budzetu, veruj mi! :DD
Miljana, hvala..

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1026 послато: април 20, 2010, 09:45:13 поподне »
eto..jel vidis o cemu pricam? XD pojavi se cura sa 40 poena u panici...
a sta ja da kazem?! xD

ja se uzdam u to, da malo njih upisuje racunovodstvo pa da cu uspeti da upadnem.. :/
ma ima da budemo najbolje :D


uzgred da li se po prijavi upisuje samo jedan smer ili moze vise njih?

*

anci90

  • ***
  • Поруке: 287
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1027 послато: април 20, 2010, 10:51:04 поподне »
Ne...ti kad upises fakultet tj.kad upadnes,prilikom upisa biras smer...davace Vam neke kartoncice u zavisnosti od toga koji smer hocete da upisete i taj karton predajete sa indeksom i ostalim dokumentima na sluzbi.... ;)

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1028 послато: април 20, 2010, 11:41:43 поподне »
na taj upis-prijavu sam i mislila ;)
znaci samo jedno prijavljanje...pa ok..nek bude kako nam sudbina kaze :)
hvala :-*

*

bokii

  • *
  • Поруке: 14
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1029 послато: април 21, 2010, 09:52:46 пре подне »
Moj savet vam je da se toliko ne nervirate, kada sve prođe biće vam smešno. Zato se malo opustite, i čuvajte nerve za ono što vas čeka po upisu na fakultet.
Iz ličnog iskustva vam to govorim, sećam se koliko sam se nervirao prilikom upisa, pre četiri godine, a sada sam već na četvrtoj godini!

*

Tea

  • ***
  • Поруке: 254
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1030 послато: април 21, 2010, 04:49:35 поподне »
Da i ja nesto kazem...Stvarno je tako,kada sve sto prodje,bice vam smesno!Necu nikoga da  plasim,ali realno receno,kada budete videli sta se sve ovde uci...Opterecuju decu glupostima a pola od ovoga sto ucimo nam i ne treba.Zato bez panike...Prijemni je lak,pogotovo za onog ko polaze sociologiju i matematiku.Idite na pripremne nastavr jer uvek kazu koji ce zadaci biti..I to postuju...Npr.ove godine na prijemnom ce biti zadaci iz matematike kao 2008-e samo sa izmenjenim brojevima(imate na zadnjim stranicama zbirke iz matematike proslogodisnje testove).To je provereno...Sve u svemu,spremajte se lagano,jer to nije nista u odnosu sto vas ceka.Nije toliko tesko koliko je obimno!

*

Serb

  • *
  • Поруке: 76
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1031 послато: април 21, 2010, 05:09:36 поподне »
Pozzz svima. Imam jedno pitanje, koji smer na menadzmentu je najbolji i koji vi preporucujete da se upise.Hvala na odgovoru..

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1032 послато: април 21, 2010, 05:22:32 поподне »
Da i ja nesto kazem...Stvarno je tako,kada sve sto prodje,bice vam smesno!Necu nikoga da  plasim,ali realno receno,kada budete videli sta se sve ovde uci...Opterecuju decu glupostima a pola od ovoga sto ucimo nam i ne treba.
Gde pa nije tako?  i u osnovnoj, a narocito u srednjim skolima ucimo toliko gluposti..sto tako ne bi bilo i na faxu? -.-'
:D :D

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1033 послато: април 21, 2010, 06:00:10 поподне »
Svi su dobri, ali najbolje ili marketing ili menadzment preduzeca ;) Sa menadzmentom preduzeca mozes da radis i medjunarodni menadzment i menadzment u turizmu... A marketing je sam po sebi specifican ;)

*

Sany_91

  • ***
  • Поруке: 221
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1034 послато: април 21, 2010, 07:51:06 поподне »
Da pitam.... moram li da ucim ovo u zagradi ;D ;D ;D hihihi